Мойва – непримітна, маленька рибка, на жаль, не дуже затребувана в нашому меню. Більшість з нас не вважають мойву делікатесом. Але ж, скільки чудових страв можна з неї приготувати! Наприклад, посмажити мойву в борошні. У нашій родині дуже люблять мойву домашнього посолу – легку і швидку в приготуванні закуску. Особливий аромат і смаковий букет рибі надає пряний розсіл, до складу якого входять гвоздика, кмин, зонтичний кріп, листя благородного лавра. Всі ці прянощі містять ефірні масла, які мають приємний пікантним запахом. Крім того, всі інгредієнти страви ідеально гармоніюють між собою і чудово доповнюють один одного. Як результат – дивовижна, ніжна холодна закуска, здатна прикрасити собою навіть святковий стіл. З солоною рибою, що продається на прилавках супермаркетів, мойва пряного домашнього посолу не йде в ніяке порівняння. А все тому, що список інгредієнтів не обмежується одним тільки натрієм (сіллю), а включає інші компоненти з спецій і прянощів. Відкиньте сумніви в сторону і починайте готувати.
Складові:
- мойва свіжоморожена – 1 кг
для розсолу:
- вода – 1 л
- сіль морська – 100 г
- цукор – 2 ст.л.
- чорний перець горошком – 6 шт.
- лавровий лист – 4 шт.
- гвоздика – 4 бутона
- кмин – 1 ч.л.
- стебло кропу з парасолькою – 2 шт.
Спосіб приготування:
- Ретельно вимийте рибу. Потрошити мойву не треба. Складіть рибу в чисту скляну банку місткістю 1 л або в дві банки об’ємом 0,5 л. Ви можете це зробити двома способами: укласти мойву вертикально ( «стоячи») або ж горизонтально, звернувши кільцями (як в даному рецепті). Але в обох випадках укладайте рибу щільно.
- Далі необхідно приготувати пряний розсіл. Для цього кріп добре промити, обсушити і наріжте стебла шматочками завдовжки 3-4 см. Всипте сіль в холодну воду.
- Доведіть розчин до кипіння. Додайте цукор і спеції при перших ознаках кипіння.
- Прокип’ятіть розсіл зі спеціями протягом 2 хвилин.
- Охолодіть до 35-40 градусів C. Залийте покладену в банки мойву отриманим розсолом. Він повинен повністю покривати рибу.
- Банки щільно закрийте кришками і поставте на нижню полицю холодильника на 1 – 2 дні.
- При подачі до столу вийміть рибу, почистіть її від нутрощів і видаліть голови. Мойва повністю готова до вживання. При бажанні її можна скропити лимонним соком і злегка полити олією. Готову мойву зберігайте в холодильнику в банку з розсолом. Таким чином, вона не зіпсується протягом двох тижнів. Щоб продовжити термін зберігання, кількість солі в розчині збільште в півтора рази. Однак в даному випадку мойва не буде такою ніжною і, швидше за все, перед вживанням її доведеться вимочувати в молоці. Риба, приготована таким способом, чудово поєднується з відвареною картоплею в мундирі і картопляним пюре. А для приготування канапе і бутербродів вона і зовсім ідеальна. Намажте чорний хліб вершковим маслом, зверху покладіть очищений від кісточок шматочок мойви пряного посолу, посипте зеленою цибулею, прикрасьте кільцями маслин, морквою по-корейськи.
Поради:
- Якщо ви хочете, щоб мойва вийшла малосольная, то зменшите кількість солі в розчині до 80 м
- Додатковий аромат розсолу додасть запашний перець, коріандр і мелений мускатний горіх.
- Солити можна будь-яку рибу, до кожної підбираючи маринади. А ще можна засолити ікру горбуші та інших порід червоних риб.