Пропоную поговорити про класичний варіант приготування галет. Найчастіше ця пісна випічка готується з солодкою начинкою. Мені до смаку фруктові начинки, наприклад з яблук і ківі. Приєднуйтесь!
Зараз багато православних тримають Великий піст. А що робити, якщо хтось із них любитель свіжої випічки? Не страшно, існує безліч чудових рецептів, які виключають скоромні продукти: яйця, молоко, вершкове масло. Наприклад, пісна кавова пряник http://na-vilke.ru/postnaya-kofejnaya-kovrizhka.html або пісне печиво з поленти з мигдалем http://na-vilke.ru/postnoe-pechene-iz-polenty-s-mindalem .html. Також пропоную новий рецепт в скарбничку пісної випічки – галету з яблуками і ківі. Просто сказати, що це смачно, значить, нічого не сказати. Це дуже смачно. Соковита, яскрава, апетитна начинка. А тісто, воно просто тане в роті. А наявність в тесті вівсяних пластівців надає Галеті приємний аромат з горіховою ноткою. Печіть! Уплетаніе пісної галети за обидві щоки гарантовано! А рецепт зовсім не складний, все детально розповім.
Складові:
для тесту:
- борошно пшеничне вищого сорту – 50 г
- борошно пшеничне 1-го сорту – 200 г
- пластівці вівсяні № 3 – 50 г
- цукор-пісок – 40 г
- сіль – щіпка
- розпушувач для тіста – 1,5 ч. л.
- крута чайна заварка (окріп) – 100 мл
- масло рослинне – 100 мл
для начинки:
- яблуко середнього розміру – 2 штуки (близько 220 г)
- ківі середнього розміру – 2 штуки (близько 140 г)
- коричневий цукор – 4 ст. л.
для обмазки:
- абрикосовий джем – 2 ст. л.
приготування:
- У чашку відповідного розміру просіяти 2 види борошна: вищого і 1-го сорту, всипати вівсяні пластівці, додати цукор-пісок, сіль і розпушувач, ретельно перемішати.
- У чашку з сильно гарячої крутий чайною заваркою налити необхідну кількість рослинного масла, перемішати.
- Олійно-чайну рідина вилити в борошняну масу, перемішати дерев’яною ложкою, а коли борошно вбере всю рідину, викласти масу на обробну дошку і вимісити еластичне тісто.
- Тісто загорнути в харчову плівку і покласти в холодильник на мінімум 30 хвилин.
- Яблука помити, розрізати навпіл, вирізати насінну коробочку і нарізати часточками товщиною близько 5 мм.
- Ківі помити, зрізати тонко гострим ножем шкірку. Очищений ківі нарізати часточками товщиною близько 5 мм.
Ще один спосіб почистити ківі: уклавши ківі на обробну дошку, з двох сторін зрізати кінчики. З одного боку ківі ввести під шкірку чайну ложку, пройтися по контуру, акуратно відокремити м’якоть від шкірки. Цю ж маніпуляцію виконати з іншого боку ківі. В результаті зелена м’якоть ківі, немов м’ячик, вискочить з шкірки при легкому натисканні.
- Вийняти тісто з холодильника і розділити його на 2 рівні частини, близько 270 г кожна.
- Кожну частину тіста розкачати качалкою в пласт товщиною близько 3-х міліметрів круглої форми діаметром близько 22 сантиметри. Розгортати тісто зручно відразу на пергаменті.
- Відступаючи від краю круглого пласта тіста близько 2-х сантиметрів, викласти по колу внахлест ряд яблучних часточок. Наступний ряд – часточки ківі, також внахлест і трошки захоплюючи ряд яблучних часточок. Чергуючи ряди – яблуко – ківі, викласти таким же чином фрукти далі.
- Коли фрукти – часточки яблука і ківі будуть укладені, посипати їх рясно коричневим цукром і красиво загорнути краї тіста. Посипати коричневим цукром також загорнуті краю тесту. Таким же чином сформувати другу галету.
- Випікати галету з яблуком і ківі в розігрітій до 180 градусів духовці до готовності, близько 20 хвилин.
- За 5 хвилин до готовності, вийняти галету з духовки і за допомогою силіконової пензлика добре змастити фрукти абрикосовим джемом. Підійде і абрикосове варення. Надіслати галету знову в духовку.
- Спечену галету вийняти з духовки, остудити і нарізати на порційні шматочки. Смачного!
Господині на замітку:
- Вівсяні пластівці № 3, призначені для тесту, не перемелювати. Оброблені паром і маючи дуже тонку структуру, вони добре «впишуться» в тісто.
- Замість 2-х невеликих галет можна сформувати і спекти 1 велику.
- Для начинки галети можна використовувати також і ягоди: вишню, журавлину, смородину. Підійдуть як свіжі, так і заморожені ягоди.