Мариновані яйця – популярна закуска, яку подають в барах і ресторанах Франції, Великобританії, США. Завдяки бурякового маринаду, яйця набувають відмінний смак і екзотичний рожевий колір.
У вітчизняній кухні досить рідко використовуються яйця в якості основного інгредієнта в стравах. Зазвичай вони доповнюють склад салату або з них роблять банальну яєчню з сиром або омлет. Наш рецепт узятий з французької кухні. А, як усім відомо, французи – майстри красивою подачі.
Мариновані яйця з оцтом і буряком – це відмінна закуска для фуршету, святкового столу або красивого сніданку. Вони відмінно виглядають на бутербродах, використовуються в якості неординарних прикрас гарячих страв і салатів.
У процесі приготування, яйця залишаються в маринаді на ніч. За цей час вони просочуються буряковим соком, оцтом і приправами. Тому вигляд у них яскравий, а смак пряний і пікантний, з характерною приємною кислинкою.
Складові:
- курячі яйця – 4 шт.
- вода – 1 л
- буряк – 1 шт.
- оцет – ½ склянки
- кухонна сіль – 1 ч. л.
- цукровий пісок – 3 ст. л.
- насіння гірчиці (французька гірчиця) – 1 ч. л.
- перець горошком – 5 шт.
- лавровий лист – 2 шт.
- приправа «збірні італійські трави» – ½ ч. л.
приготування
Буряк промиваємо, очищаємо, нарізаємо пластинами. Відварюємо у воді з невеликим додаванням оцту (2 -3 ст.л.) до тих пір, поки буряк не стане м’якою. На варіння буряка у мене пішло хвилин 15 -20.
Вливаємо залишки оцту, насипаємо цукор, солимо. Додаємо лавровий лист, гірчицю, перець горошком, італійські трави. Варимо ще близько 5 хвилин. З оцтом будьте обережнішими. Для першого разу можете додати його трохи менше, а вже після орієнтуйтеся на свій смак.
Поки готується буряк, ми займаємося яйцями. Оскільки у нас це основний інгредієнт, ставимося до процесу їх приготування серйозно. Яйця не повинні у нас лопнути або приготуватися з сірим негарним жовтком. Промиваємо яйця в холодній воді (в теплій вони можуть лопнути від різниці температур, якщо дістали з холодильника). Потім акуратно перекладаємо в каструльку з холодною водою (її можна посолити, тоді менше шансів, що шкаралупа лопне під час варіння). Ставимо на вогонь. Плиту сильно не розпалює, тому що від інтенсивної варіння може пошкодитися шкаралупа. Варимо після закипання не більш 7 хвилин. Потім заливаємо холодною водою. Воду бажано пару раз замінити новою, тому що вона швидко теплішає від гарячих яєць. Так у нас яйця досить швидко охолонуть, а потім легко очистяться. Яйця звільняємо від шкаралупи. З особистого досвіду рекомендую заздалегідь відварити яйця.
Найзручніше маринувати яйця в літровій банці. Оговтується в банку яйця. Сюди ж відправляємо шматочки буряка. Покриваємо приготовленим маринадом. Зверніть увагу, що маринад остуджувати не потрібно. Заливаємо в гарячому вигляді, так яйця промаринується краще. Обережно наливаємо, щоб банка не тріснула від гарячого.
Банку прикриваємо кришкою, але не щільно. У холодильник якийсь час не ставимо, нехай яйця маринуються на столі, поки не охолонуть. Потім переставляємо в холодильник на 24 години. Через добу яйця можна подавати до столу.
Розрізаємо їх навпіл, викладаємо на тарілку, прикрашаємо свіжою зеленню і шматочками буряка.
- Мариновані яйця можна використовувати для прикраси блюд. За смаком яйця пряні, з ароматом трав і приємною кислинкою. Буряк теж добре промаринувалося. Смачного!
Господині на замітку:
- Аналогічним способом можна замаринувати перепелині яйця.
Приготування і фото: Старинська Леся.