Напередодні одного з головних християнських свят Пасхи пропоную вам майстер-клас з декупажу на пасхальному яйці. Сувенір виконаний у вінтажному стилі і сподобається романтичним і ніжним натурам, які оцінять його по достоїнству.
Знадобляться наступні інструменти і матеріали:
- дерев’яна заготовка в формі яйця;
- грунт для дерев’яних поверхонь;
- білила цинкові;
- акрилова фарба бірюзового кольору;
- серветка для декупажу з квітковим мотивом;
- дві плоских синтетичних кисті (широка і середня);
- ножиці з гострими кінчиками;
- клей ПВА;
- однофазний кракелюрний лак;
- глянсовий акриловий лак на основі водної дисперсії;
- невеликий відріз білих, гіпюрові мережива шириною 1,5 -2 см;
- атласна стрічка лавандового кольору;
- шматочок поролону або губки;
- шило;
- палітра і баночка для води.
Виконання прямого декупажу з однофазним кракелюр на дерев’яному яйці
Перед початком безпосереднього виконання декупажу необхідно підготувати дерев’яну поверхню. Для цього яйце наколи на шило в центрі підстави, для того, щоб ви могли комфортно виконувати всі дії, не торкаючись невисохлі покриттів. Далі широкої синтетичної пензлем пройдіться по заготівлі грунт складом, одного шару грунту буде цілком достатньо. Після того, як він підсохне, фарбуйте все тієї ж широким пензлем поверхню яйця білою акриловою фарбою (цинкові білила), на цей раз нанесіть два шари фарби. Залиште до повного висихання, приблизно на 2-3 години.
Тим часом займіться вирізанням квіткових елементів з серветки. Ми пропонуємо вам зробити пасхальне яйце з бузком, але ви можете використовувати і інші мотиви, які вам більше подобаються або є в наявності. Головна умова при виборі серветки – це колірна гармонія. Виріб повинен виглядати красиво і не пістрявити буйством всіх кольорів веселки.
Після того як елементи квітів вирізані, зніміть з нижньої частини серветки 2-3 нефарбованих шару, залишивши один тонкий шар з нанесеним виробником малюнком.
Складіть з підготовлених елементів красиву композицію і тільки після цього приступайте до приклеювання їх на заготівлю.
Спочатку приготуйте склад з двох частин клею ПВА і однієї частини води (2: 1). Саме цим складом і слід працювати далі. Отже, готовим складом змастіть середину яйця. Вологим пензликом підхопите перший квітковий елемент і прикладіть на підготовлене місце.
Наберіть на пензлик ще невелика кількість клею і акуратно від середини розгладжуйте серветку, так щоб вона щільно прилягала до поверхні і у вас не утворилися зморшки або повітряні кишені.
Потім також приклейте залишилися вирізані гілочки бузку. З протилежного боку яйця створюємо аналогічну композицію. Просушіть приклеєні мотиви.
Тепер змішайте на палітрі фарбу бірюзового кольору і трохи білого. Візьміть шматочок поролону або губки, умочіть в змішаний колір і кілька разів прикладіть до поверхні палітри, щоб прибрати надлишки фарби. Коли ви переконалися, що губка залишає саме такі сліди, які вам потрібні, приступайте до фарбування заготовки. Акуратними рухами заповніть ніжним бірюзовим кольором простір між квітами. Біля квіткових мотивів робіть менше рухів, щоб вийшов більш м’який перехід від бірюзи до білого. Заповніть так всю поверхню яйця, після чого дайте фарбі висохнути.
Наступним етапом стане покриття яйця однофазним кракелюрний лаком. Широким пензлем нанесіть на всю, забарвлену в бірюзовий колір, поверхня тріскається покриття. Лак розподіляйте рівномірно, не заступаючи на наліплену серветку. Залиште заготовку підсохнути протягом 40-60 хвилин.
Потім покрийте яйце тонким шаром білої акрилової фарби, за допомогою шматочка губки. У дуже незабаром ви побачите, як біла фарба почне тріскатися. Дайте повністю просохнути фарбі і лаку близько однієї години.
Важливо: не чіпайте руками забарвлену поверхню, інакше ви ризикуєте зняти верхній шар з кракелюр і залишити його на своїх пальцях.
Після висихання лаку можна зняти заготовку з шила для подальшої роботи.
Після висихання покрийте всю поверхню дерев’яного яйця акриловим, глянсовим лаком. Залиште просохнути, після чого можна приступати до декорування мереживами і стрічками.
Щільно оберніть яйце відрізом гіпюрові мережива, відміряйте необхідну довжину і зробіть невеликий запас в один рапорт узору – це приблизно 1 сантиметр.
Відріжте шматочок мережива необхідної довжини. Атласної стрічки знадобиться в два рази більше, ніж мережив. Також відріжте стрічку, зробивши на неї кінці у вигляді ластівчин хвіст.
За допомогою прозорого клей-гелю приклейте мереживо на яйце. Стик двох кінців розміщуйте на підставі. Можна скористатися клейовим пістолетом.
Поверх мереживний тасьми приклейте атласну стрічку. Складіть її навпіл і середину прикладіть до змащеному клеєм основи, там, де розташований стик. Повністю промащувати лінію, на якій буде розміщуватися стрічка не потрібно. Досить трьох точок клею – на підставі і з двох сторін від вершини яйця, щоб стрічка не спадала після того, як ви зав’яжете її в бантик.
На цьому декорування заготовки серветками і текстилем завершено. Великодній сувенір, виконаний в техніці прямого декупажу готовий.