Смачні, соковиті і ситні капустяні котлети сподобаються як маленьким, так і дорослим привередам, які не особливо люблять овочеві страви. Для приготування таких котлет підійде будь-яка капуста: як зимова, більш щільна, так і річна. Такі котлетки гарні на смак як з запалі з жару, так і повністю остиглі. А подавати їх можна зі смачною сільської сметаною, кетчупом або яким-небудь іншим улюбленим соусом!
Інгредієнти для приготування капустяних котлет з манкою:
- капуста – 600 г
- цибуля – 2-3 шт. (середнього розміру)
- часник – 3 зубчики
- яйця – 2 шт.
- масло – 30 г
- манка – 5 ст. л.
- кріп – 5 гілочок
- петрушка – 5 гілочок
- сіль, перець – за смаком
- рослинне масло – близько 6 ст. л. (для смаження)
Капустяні котлети з манкою – рецепт з фото покроково:
Першим ділом моєму і тонко нарізаємо капусту. Зробити це можна за допомогою звичайного ножа, кухонного комбайна або спеціальної овочерізкою для шинкування – вибір за вами. Головне – капустяна соломка для приготування котлет повинна бути досить тонкою.
На плиті у великій каструлі (обсягом не менше 3-4 л) доводимо до кипіння пару літрів води і опускаємо в неї нашатковану капусту. Після того, як вода знову закипить, варимо капусту близько 8-10 хвилин (час може трохи варіюватися, залежно від сорту капусти) до м’якості. Дуже важливо капусту не переварити, тому уважно стежимо за нею!
Поки капуста вариться, підготуємо цибулю. Очищаємо його і ріжемо кубиком.
Вершкове масло відправляємо на вже гарячу сковороду і, щоб воно не горіло, додаємо до нього одну ложку рослинної. На цій суміші масел тушкуємо на невеликому вогні нарізану цибулю близько 5-6 хвилин до м’якості і зовсім легкого рум’янцю. Знімаємо сковороду з вогню і залишаємо цибулю остигати. Якщо раптом цибуля ви злегка перетримали, то обов’язково відразу ж перекладіть його зі сковороди на тарілку, щоб від залишкового нагріву цибуля не підгорів.
Тим часом капуста вже встигла приготуватися.
Відкидаємо капусту на сито і, щоб вона відразу ж охолола, промиваємо під струменем холодної води.
Руками віджимаємо капусту від залишків рідини і перекладаємо її в миску, в якій будемо замішувати фарш для котлет.
Часник пропускаємо через прес, а добре вимиту свіжу зелень дрібно ріжемо. Подрібнену зелень з часником додаємо в миску, а слідом додаємо смажену цибулю, яйця, сіль і перець.
В самому кінці додаємо у фарш для капустяних котлет манку. До речі, замість манки можна взяти борошно, мелені сухарі або для більш корисного варіанти – мелені вівсяні пластівці, але будьте готові, що їх смак буде трохи відчуватися в готових котлетах.
Ретельно розмішуємо і залишаємо хвилин на 15-20, щоб манка набухла, інакше вона буде хрустіти на зубах.
Через 15 хвилин на сковороді розігріваємо олію, а з фаршу руками формуємо капустяні котлети бажаного розміру. Викладаємо котлетки в сковороду і обсмажуємо до готовності.
Смажаться капустяні котлети досить швидко. Буде достатньо 3-4 хвилин з кожного боку.
Щоб прибрати з котлет залишки масла, з сковороди відразу ж перекладаємо їх на паперові рушники.
Ось і все, капустяні котлети з манкою готові!
Такі котлети смачні як в ще теплому вигляді, так і в холодному. Подавати їх можна зі сметаною або кетчупом (краще всього з домашнім), або ж використовувати їх в якості овочевого гарніру.
Смачного!