Хумус, закуска, яка стрімким чином почала набирати популярність в наших широтах. Багато кафе і фалафельние стали пропонувати цей новомодний продукт в складі меню, а також на винос, тобто take away. Але насправді це дуже древня і найпоширеніша їжа в країнах Близького Сходу. Хумус подають і окремим блюдом на сніданок, і в складі мезе, в наборі закусок перед основним обідом або на святковому застіллі. А в Ізраїлі хумус на кшталт хліба і солі, і є в кожному будинку. Саме єврейські переселенці поширили культуру вживання хумус в Америку і країни Європи.
Класичний хумус
Рецепт приготування хумуса в домашніх умовах:
-
- Сухий горох нут 300 г.
- Паста Тахіна 100 г.
- Лимони 2 шт.
- Часник 3-4 зубчики
- сіль
- Цукор 1 ч. Ложка
- Сода харчова 1 ч. Ложка
- Оливкова або кунжутна олія 2 ст. ложки
приготування:
-
- Нут потрібно промити і замочити в холодній воді на ніч з додаванням 1 чайної ложки соди. Все для того, щоб скоротити час варіння, і нут став більш податливим для розм’якшення. За присмак соди не варто турбуватися. Перед варінням промийте набряклий нут в чистій воді.
- Заливаємо горох чистою водою в достатній кількості, адже варити його потрібно 2 ч. Після закипання зняти піну і зменшити вогонь. Варити треба без кришки при повільному кипінні. Воду я солю лише в самому кінці, за 5 хвилин до закінчення варіння. Солю до смаку, щоб відвар, в якому варився нут, був злегка солонуватим. Він нам знадобиться, коли будемо готувати хумус.
- Відвареної нут відкинути на друшляк, а відвар залишаємо в окремому посуді. Читайте ще рецепти приготування закусок для пікніка.
- Тепер з’єднуємо нут, тахіну, подрібнений часник, половину склянки Нутовая відвару і сік 1 лимона. 2-й лимон додамо в кінці. Адже кислотність лимонів може бути різна, залежно від сезону і країни зростання, сорту. Можливо, вистачить і одного. Справжній хумус не повинен бути занадто кислим. Для підсилення смаку я додаю 1 чайну ложку цукру.
- Далі подрібнюємо все ручним блендером в пасту або пюре. У деяких країнах в хумус додають оливкове або кунжутне масло замість Нутовая відвару. Але я роблю так, як навчили мене робити хумус в Каїрі.
- Готовий хумус викласти в піали, зробити в центрі тарілки поглиблення і влити оливкове масло. Всередину ще можна покласти відварені неподрібнене Нутовая горошини.
- Зверху посипати затаритися. Приправа така (Za’atar). Дуже поширена в країнах Близького Сходу. Це суміш різних пряних трав, які відмінно поєднуються з хумусом. Затарились буває зеленим і червоним. Червоний містить сумах і матиме кислинку. Так що якщо хочеться більш кислого смаку, використовуйте червоний затаритися. Можна і зовсім обійтися без цієї приправи. Хумус смачний і в чистому вигляді.
- У 100 грамах домашнього хумуса міститься добова норма вітамінів В і С, а також білок, залізо, цинк, фосфор і магній. Так що сміливо подавайте його своєму школяреві чи студенту на сніданок, або до основного обіду або вечері в східному стилі.
- Їдять хумус з лавашем, східними коржами або питою. Без ножа і вилки. Тому я вважаю за краще подавати його в порційних піалах – для зручності! Залишається тільки відламати шматочок піти, підхопити їм хумус і насолоджуватися прекрасним смаком!
- Пам’ятаємо, що до складу хумуса входить нут, дуже багатий білком, а муха дуже калорійна паста. Так що, якщо з’їсти хумус досить багато, то від вечері доведеться відмовитися.
Справжній хумус по-єврейськи
Про Боги, дайте мені «єврейське громадянство» і впевненість в тому, що тарілочка хумус ніколи не покине наш стіл … і тітка Сара буде спокійна!
А поки мій Сема, зводить дебет з кредитами і руйнує тишу брязкотом старих дерев’яних рахунок, я гортаю старий блокнот з пожовклими сторінками, прикрашені відбитками жирних пальців, в пошуках рецепта справжньої єврейської хумус, який я швидко записувала, стоячи на кухні маленького ресторанчика в Хайфі на півночі Ізраїлю.
Повірте, хумус, куплений в магазині, не годиться ні в яке порівняння з близькосхідної закускою, зробленої власноруч. Свіжа ароматна кінза, пряні спеції, часник, солодкуватий присмак перетертого кунжуту, горіхове післясмак нуту і лимонна або лаймовим кислинка.
Коли всі ці продукти зливаються воєдино на одній тарілці, відбувається магія і ти стаєш рабом підсмаженого лаваша і свіжоспеченої піти, які так і тягнуться за новою порцією хумус, щоб скоріше відправиться в рот … Щось я забалакалася з вами, а Сема тим часом стукає виделкою по столу. Я пішла, а ви не відмовляйте собі в гастрономічному задоволенні …
Для приготування хумуса нам знадобиться:
-
- Нут – 300 грам
- Насіння кунжуту – 100 грам
- Оливкова олія – 150 грам
- Часник – 3 зубчики
- Кінза – пучок, грам 50
- Зіра (Кумин)
- Перець мелений і сіль за смаком
- Паприка червона солодка
- Сік одного лимона або двох лаймов
- Сода (для замочування нуту)
Етапи приготування хумуса:
Крок № 1. Нут залийте водою кімнатної температури. У миску додайте соду на кінчику ножа і залиште на добу для замочування. Було б добре, якщо кожні 4 години ви змогли б міняти воду, в якій замочують нут.
Крок № 2. Промийте нут фільтрованої водою, перекладіть в каструлю, залийте водою, злегка посоліть і доведіть до кипіння. Після закипання варіть нут близько 4 годин на повільному вогні.
Шеф рада: вийшов бульйон при варінні нуту не виливайте, він вам стане в нагоді для розведення і надання потрібної консистенції хумус при подрібненні інгрежіентов в блендері.
Крок № 3. Тепер робимо кунжутну пасту (тхина, її можна купити готову в магазині). Насіння кунжуту потрібно розмолоти в кавомолці або високою частотою блендері до стану кремоподібної густої пасти.
Крок № 4. У блендері змішайте часник, кінзу, оливкова олія, лимонний сік і вийшла кунжутну пасту. Потім додайте зварений хумус-горох і змішайте до однорідної маси, додавши шепотку червоного перцю. Збийте все в блендері до стану пасти. Доведіть суміш бульйоном (пам’ятаєте просила вас не виливати воду після варіння нуту?) До консистенції рідкої каші.
Крок № 5. Отриману масу викладіть на тарілку, прикрасьте дрібно нарізаною кінзою, паприкою, оливковою олією, налитим в середину і зверху посипте пластівцями перцуа чилі.
Порада: подавати хумус можна зі свіжими пітамі або лавашем і овочами, наприклад нашаткованої морквою, огірком і солодким перцем.
Хумус – рецепт для мультиварки
Днями освоїла чудову і корисну закуску – хумус. Це улюблені ласощі жителів сходу. Простими словами, хумус – це паштет з турецького гороху. Його ще називають нут і застосовують навіть при виготовленні східних солодощів. Хумус зовсім не містить холестерину. У столовій ложці цього чудового ласощі міститься всього 25 калорій. При цьому він дуже ситний, тому що містить багато клітковини.
Загалом, ідеальна знахідка для тих, хто сидить на дієті або постить. Ще хумус виганяє токсини, знижує і врівноважує рівень цукру в крові. Я не беруся перераховувати величезну кількість мікроелементів, які містить цей продукт. Одним словом, ну дуже корисно. Якщо я вас заінтригувала, прошу перейти до приготування.
Складові:
-
- 450 граммнута;
- 50-100 граммкунжута;
- сік половинки лимона;
- 3 столових ложкіолівкового масла;
- сіль;
- 3зубчіка часнику;
- зіра (в рецепті є, але у мене вдома не виявилося).
Рецепт приготування страви:
-
- Нут, напевно, самий твердий горох. Тому, щоб він став їстівним, його потрібно дуже довго варити. А перед цим на ніч залити водою, попередньо ретельно промивши. Каструлю беріть з запасом, так як, набухаючи, нут збільшується в розмірі. Набряклий горох викладаємо в каструлю мультиварки. Заливаємо свіжою водою, так щоб вона накрила його з запасом, і ставимо в режим гасіння приблизно на 2,5-3 години. Готовий нут дістаємо і каструлі, воду зливаємо, але не виливаємо – вона нам стане в нагоді.
- Тепер потрібно подрібнити кунжут. Я робила це за допомогою кавомолки.
- Нут подрібнюємо на блендері до однорідного стану. Висипаємо туди кунжут і знову перемішуємо. Додаємо сіль, лимонний сік, видавлюємо часник. Додаємо трохи води з нуту. перемішуємо.
- В отриману пасту додаємо 3 столові ложки оливкової олії. Паста готова до подачі на стіл.
- Решта – справа декору. Хороша з лавашем, овочами, свіжим хлібом.
Рецепт швидкого приготування – едамаме хумус
Хумус – популярна закуска арабської кухні з нуту (баранячого гороху). Баранячий горох є джерелом рослинного білка, містить більше 10 мікроелементів, має приємний горіховий смак. В Японії едамаме називають варені в стручках зелені соєві боби.
Едамаме солодші, ніж стиглі соєві боби, але так само багаті білками і клітковиною, мінералами і вітамінами, омега-3 і омега-6 ненасиченими жирними кислотами. Це дуже простий, корисний і смачний хумус. Рецепт швидкого приготування едамаме хумус полягає в використанні заморожених зелених соєвих бобів і консервованого баранячого гороху. Читайте ще рецепти приготування гамбургерів.
Складові:
-
- 1 стакан едамаме
- 1/2 склянки промитого нуту
- 2 часточки подрібненого часнику
- 1/4 склянки тахини (мелений кунжут)
- 1/2 середнього лимона
- 1 – 2 столових ложки оливкової олії
- 1 чайна ложка меленого кмину
Як приготувати едамаме хумус:
Засипати в кухонний комбайн спочатку едамаме, потім нут, часник, кмин і тахини. Перемішайте суміш до однорідної маси, зскрібаючи зі стінок. Не припиняючи перемішувати, додати оливкове масло і видавити сік лимона, щоб отримати бажану густоту. Перекласти хумус в миску і подавати з плоским лавашем і свіжими овочами.