Ура, дочекалися! Всі господині, незважаючи на вік і вміння, озброїлися сковорідками – Масляна прийшла, широка, весела, розгульна!
Мммм … Масляна!
У повітрі витає аромат млинців, різних на смак і колір, круглих, рум’яних, схожих на сонце. І ми, як і наші предки, віримо, що, з’їдаючи млинці, ми отримуємо частинку його тепла і могутності, отримуємо нову порцію сили і життя. Радісною всім Масляної і сонячних смачних млинців! Не знаєте, які піч ?! Наприклад, житні млинці з начинкою з картоплі та грибів. У нас на сайті є чудовий рецепт житніх млинців на сироватці. Щоб не повторюватися, приготую млинці з житнього борошна на кефірі. І зроблю картопляно-грибну начинку. Буде смачно, апетитно, ситно. Це не просто млинці, а вже практично пиріжки з картоплею та печерицями.
Складові:
для тіста для млинців:
- борошно житнє обдирне – 80 г
- борошно пшеничне вищого сорту – 80 г
- яйце куряче – 1 штука
- кефір – 500 мл
- розпушувач для тіста – ½ чайної ложки
- цукор – пісок – 2 столові ложки
- сіль – 1 чайна ложка
- масло рослинне – 2 столові ложки
- рослинне масло (для смаження) – 50 мл
для начинки:
- картопля середнього розміру – 7 штук (близько 500 г)
- гриби (шампіньйони) – 100 г
- ріпчаста цибуля – 1 штука (близько 60 г)
- масло рослинне – 2 столові ложки
- чорний мелений перець – за смаком
- сіль за смаком.
приготування:
- У невелику чашку налити необхідну кількість кефіру, бажано щоб він був кімнатної температури, розбити яйце, влити рослинне масло і добре збити віночком.
- У велику, глибоку чашку просіяти борошно двох видів: житнє і пшеничне, додати розпушувач для тіста, цукор – пісок і сіль.
- У чашку з борошняної сумішшю, постійно помішуючи віночком, влити суміш рідких інгредієнтів. Тісто має мати однорідну консистенцію, що нагадує не рідким сметану, без грудочок. тісто
- Приготоване тісто обов’язково залишити на мінімум 30 хвилин. За цей час клейковина борошна набубнявіє, всі інгредієнти тесту краще взаємодіють один з одним, від цього тісто стане більш еластичним.
- На сковороду для випічки млинців налити рослинне масло, розподіливши його по всій поверхні, прожарити на сильному вогні і злити в чашку. Масла повинно бути зовсім мало, тому для змащення сковороди олією зручно використовувати силіконову пензлик. Бажано змащувати кожен раз перед випічкою млинця, щоб він не приставав до поверхні сковороди.
- Наливаючи трохи тесту (близько 3/4 ополоника, все залежить від діаметра Вашої сковороди), розподілити його по всій поверхні сковороди, контролюючи рухом руки. Випікати млинці краще на дуже гарячій сковорідці. Коли краю млинця стануть сухими, підчепити його швидко кухонної лопаткою, не піднімаючи високо, швидко перевернути. Якщо перевертати повільно, блін може порватися. Підсмажити млинець на іншу сторону. Готовий млинець відкинути на блюдо. Таким же чином спекти і інші млинці.
-
Перший млинець – показник «правильності вкладень». Він показує, чи потрібно щось виправити в тесті, наприклад, додати борошна або яйце, якщо млинці рвуться при перекиданні, або, навпаки, рідини, якщо тісто дуже густе. Спробувавши його на смак, зрозуміти, чи є необхідність додати цукру або солі.
- Приготувати начинку: картоплю почистити, помити, відварити до готовності, посоливши в кінці, злити воду, розім’яти в пюре, остудити.
- Ріпчасту цибулю почистити, помити, дрібно нарізати.
- Печериці помити, обсушити, нарізати дрібними шматочками.
- На сковороді розігріти олію, на якому потім обсмажити нарізаний дрібно цибулю. Хвилин через 5 додати дрібно порізані гриби, посолити, поперчити за смаком і смажити їх до готовності, близько 6-7 хвилин.
- Обсмажені з цибулею гриби додати до картопляного пюре і добре перемішати.
- В середину кожного млинця викласти 2-3 столових ложки приготованої картопляної начинки з грибами, красиво підвернути краю млинця в центр. Смачного!
Господині на замітку:
Ви можете згорнути млинці з начинкою на свій розсуд. Ось інші способи згортання млинців http://na-vilke.ru/svorachivaem-bliny.html.
Рекомендується до млинців подати сметану або квашену капусту.