За старих часів говорили: «Обліпиха – це золото на деревах». Вона не тільки кольором нагадує дорогоцінний метал, ягода цінна високим вмістом корисних речовин і вітамінів. Пропоную з’єднати обліпиху з яблуками і приготувати на зиму повидло.
Обліпиха – рідкісна за своєю корисності ягода. Особливо цінується масло обліпихи – природний концентрат каротину. Плоди обліпихи пахнуть ананасом і мають приємний смак. Вони здавна застосовуються для приготування різних консервів в домашніх умовах: варення, компотів, желе, пюре, повидла і т. П. Оскільки дуже важливі речовини (каротин, вітамін Е) знаходяться в м’якоті і макусі ягід обліпихи, то не варто користуватися електричною соковижималкою, щоб зберегти вітаміни і корисні властивості цієї диво-ягоди. Особливо хороша обліпиха з яблуками. Я пропоную приготувати на зиму дуже смачне повидло з яблук з обліпихою, має гарний бурштиновий колір і своєрідний смак з приємною кислинкою. Запасайтеся вітамінами зараз, щоб холодною зимою побалувати своїх близьких натуральним десертом.
І порівняйте цей солодкий десерт зі звичайним яблучним повидлом.
Складові:
- яблука очищені кислих сортів – 1,75 кг
- обліпиха свіжа – 450 г
- цукор-пісок – 1,75 кг
- вода – 1 стакан.
приготування
- Підготувати всі необхідні інгредієнти.
- Ягоди обліпихи обережно відокремити від гілок, видалити плодоніжки, вимити й обсушити.
- Пропустити ягоди через дрібну решітку м’ясорубки або потовкти товкачем і протерти через сито. Можна скористатися ручної соковижималкою для відділення макухи і кісточок від м’якоті.
- Яблука вимити, очистити від шкірки, видалити насіннєві коробки і нарізати невеликими шматочками.
- Викласти яблука в неокісляющуюся посуд для варіння, влити воду і розпарити до утворення пюре.
- Масу протерти через сито.
- Яблучне і обліпихи пюре викласти в ємність для варіння.
- Суміш перемішати і поварити до загустіння (близько 15 хвилин), а потім додати цукор.
- Масу перемішати і варити приблизно 15-20 хвилин. Готовність повидла можна визначити, якщо капнути його на холодну скляну поверхню. Якщо крапелька не розтікається, тримає форму і загусла, то повидло готове.
- Розкласти гаряче повидло в стерилізовані банки невеликої ємності (0,5 л) і залишити на деякий час, щоб утворилася захисна скоринка.
- Повидло закупорена кришками для консервування і поставити на зберігання в темне і прохолодне місце. До речі, спробуйте замість обліпихи використовувати калину, але це буде інший рецепт http://na-vilke.ru/povidlo-iz-yablok-i-kaliny.html.