З сушеного зеленого горошку можна приготувати найрізноманітніші смачні страви. Ось тільки важливо правильно висушити горох.
Горох – чудовий продукт, джерело рослинного білка і різних корисних речовин, дуже поживний і при цьому через особливості засвоюваності ідеально підходить для раціону тим, хто стежить за своєю фігурою.
У нас в сім’ї всі люблять страви з горошком, наприклад, ніжний крем-суп, тому на дачі під цей овоч відведено чимало місця. Урожай я зазвичай консервують або заморожують, але в цьому році гороху наросло стільки, що довелося шукати інші способи заготовки в домашніх умовах – в морозилку не поміщалося, ліміт банок було вичерпано, а гороху залишалося багато. Було прийнято рішення – висушити. Тим більше, що справа ця для мене не нове – ще бабуся так його заготовлювала.
Як сушити горошок правильно?
Сушка гороху – процес, під час якого важливо дотримуватися деяких правил. Скажу відразу – їх не багато, складного теж немає нічого. Але якщо не дотримуватися простих рекомендацій, то результат буде самим непередбачуваним.
збираємо урожай
Для сушіння підійде не будь-який горошок. Ідеальним буде той, який не встиг досягти воскової стиглості. На смак визначити легко – горошини щільні, солодкі, але ще без крахмалистого присмаку.
До речі, всі сорти гороху можна розділити на 2 види – лущильні і мозкові. У останніх немає щільного шару в стручку і самі горошинки більше містять цукру. Для сушки підходять всі сорти.
Зірвані стручки бажано відразу ж полущіть, перебрати, видалити зіпсовані насіння. Після цього можна приступити до сушіння.
Як проходить сушка
У мене немає спеціальної сушки для фруктів і овочів, тому я сушила по-старому – в духовці. Процедура нескладна:
- підготовлений горошок обполіскувати під проточною водою;
- бланшируємо в окропі не довше ніж 2 хвилин;
- відразу ж промиваємо під крижаною водою, щоб закріпити зелений природний колір нашої заготовки;
- знову відправляємо на бланшування і знову під холодний душ. Як видно на фото – вода при другому кип’ятінні вже прозора, значить, можна приступати до просушуванню.
Злегка підсушені горошини розсипаємо на деку в один шар і відправляємо в духовку на годину. Температура при цьому не вище 50 градусів! Після цього охолоджуємо протягом 1-1,5 годин.
Ще раз все повторюємо – в духовку на годину (можна підвищити температуру до 60-70 градусів), охолодження.
Все – сушений горошок готовий! Якщо дозволяє час, є бажання або просто підозрюєте, що плоди не просохли, як слід, – прогрійте деко ще 1-2 рази. Але у мене все вийшло ідеально, горох зберігався всю зиму. Просто чим більше етапів в сушіння в духовці ви зробите, тим горох вийде твердіше, тим довше він буде зберігатися.
Як зберігати висушений горошок
Особливих секретів зберігання немає – я пересипала все в скляні банки, щільно закрила їх кришками і все. Тут головне, щоб плоди не вразила харчова моль. Але якщо відправити на зберігання відразу ж, то ризик мінімальний.
Якщо горошок НЕ досушити, або ж ви пересипали його, не давши охолонути після духовки, то може з’явиться цвіль – такий продукт в їжу не годиться.
Ну і в кінці пропоную відео, як сушити горошок в електросушарці. Начебто не потрібно бланшування, але і сам процес триває 16 годин: