Пиріжки під назвою «чебуреки» стали нам відомі завдяки пікантною кавказької кухні. Класичним варіантом їх начинки вважається фарш з баранчика, приправлений ароматними прянощами. Однак мало хто знає, що апетитні хрусткі чебуреки можна приготувати з начинкою з сиру, використовуючи в якості основи для коржі ніжне заварне тісто. Рецепт їх настільки простий, що напевно підійде навіть тим господиням, які практично не вміють куховарити. На роботу піде зовсім небагато часу і, буквально через 30 хвилин, на столі буде стояти чудове, ситне, смачне блюдо, що приваблює ароматом сусідів.
Чебуреки з сиром чудово підійдуть для сніданку, обіду або вечері. Їх можна взяти також на пікнік, або іншу поїздку. Подавати такі пиріжки краще в гарячому вигляді, поки м’яке, пластичне і смачне заварне тісто не зачерствіло.
Складові:
- вершкове масло – 100 г
- окріп – 1 стакан
- пшеничне борошно – 2,5 – 3 склянки (скільки візьме тісто)
- сир – 500 г
- зелень (кріп або петрушка) – пучок
- сіль за смаком
- соняшникова олія – 0,5 склянки.
Спосіб приготування
- Шматочок вершкового масла дрібно порубати.
- Залийте рослинне масло склянкою крутого окропу. Перемішайте суміш до розчинення масла і всипте половину чайної ложки солі. Тепер починайте додавати борошно. Її краще попередньо просіяти через сито. Спочатку тісто потрібно замішувати ложкою, а потім, коли воно стане густе, можна місити руками.
- Борошно всипати потроху, постійно помішуючи тісто. У підсумку вийде еластичне, приємне на дотик і не липнуче до рук заварне тісто, яке відмінно підходить для приготування чебуреків з сиром.
- Зелень для начинки вибирайте на свій смак. Це може бути свіжий кріп, зелена цибуля або петрушка. Експериментуйте зі смаком, але попередньо пробуйте, що у вас виходить. Отже, зелень переберіть і дрібно порубати. З’єднайте сир і рубану зелень. Посоліть за смаком. Солі, до речі, має бути достатньо. Взагалі вважається, що будь-яку несолодке начинку потрібно солити добре – зайву сіль забере тісто. Сирна начинка готова.
- Стіл припорошити борошном. Від готового заварного тесту отщіпніте шматок невеликого розміру. Сформуйте з нього кулю і качалкою скачайте його в рівну круглий коржик.
- Кладіть начинку на половинку отриманої коржі. Начинки краще не шкодувати і класти побільше, так чебуреки вийдуть смачнішими.
- Накрийте начинку другою половинкою коржі. Краї чебуреків спочатку з’єднайте руками, потім притисніть виделкою. За розміром чебуреки повинні бути приблизно як долоню дорослої людини.
- Чебуреки зручно смажити в сковороді з товстим дном. Вона прогрівається рівномірно, що допоможе вам отримати гарну корочку. У сковороду налийте олію. Його кількість можна визначити «на око». Справа в тому, що масло під час смаження має доходити майже до верхнього краю чебурека. Прожарені таким чином пиріжки будуть повністю покриті ароматної хрусткою скоринкою. Смажити чебуреки з заварного тіста з сиром і зеленню потрібно на середньому вогні до готовності. Перекладіть їх після закінчення роботи на паперовий рушник або серветки, щоб вбрався зайвий жир.
- Чебуреки з сиром смачні як гарячі, так і остиглі. Тому їх можна приготувати і про запас, наприклад з вечора. Смачного!
Господині на замітку:
- Щоб заварне тісто для чебуреків з сиром і зеленню вийшло більш хрустким, а при смаженні покрилося характерними бульбашками, налийте в нього 2 столові ложки горілки. Горілку додають після того, як поклали в тісто першу половину всієї муки. На цьому ж етапі можете для смаку додати в тісто 1 яйце.
- Заварне тісто можна замішувати як на гарячій воді, так і на киплячому молоці. Тоді воно вийде ще більш смачним і ніжним.
- Начинка з сиру і зелені стане ще більш смачною і менш розсипчастою, якщо додати в неї 2 курячих яйця.
- Якщо сир дуже вологий, змішайте його з двома столовими ложками манної крупи. У процесі смаження вона розбухне і вбере зайву сироватку, а значить, ваша начинка не «потече».
- Сир в начинці можна замінити на твердий сир або бринзу (їх потрібно натерти на крупній тертці). В даному випадку солити додатково не потрібно, оскільки в складі сиру вже є достатня кількість солі.