Хочете здивувати своїх домочадців і пригостити їх чудесним абрикосовим нектаром з малиновою ноткою? Цей чудовий напій ароматний і легкий, він чудово освіжає і повний вітамінів. А також він дуже легкий в приготуванні. І головне – його можна взяти з собою в холодну зиму. Приготований за цим рецептом абрикосовий компот з малиновою ноткою може стояти всю зиму без шкоди для якості.
Інгредієнти вказані на одну трилітрову банку. Сахара можна додавати поменше. * Обсяг склянки 250 мл.
Складові:
- 2 склянки * очищених абрикосів
- 0,5 склянки малини
- 1 склянка цукру
- 1 ч.л. лимонної кислоти
- вода
Можна дотримуватися такого співвідношення: 300 г абрикосів без кісточок і 100 г малини на банку.
Як робити заготовити абрикосовий компот з малиною на зиму
1. Абрикоси і малину потрібно перебрати. Нам не потрібні гнилі, зіпсовані продукти. Так, абрикос може бути злегка наголос і м’яким – то тільки плюс, напій з ним стане більш насиченим і ароматні. А ось ягоди малини повинні бути тугими і щільними, дуже ароматними.
2. Добре промиваємо їх фрукти та ягоди. Якщо абрикос падав, то мити потрібно особливо ретельно, т. К. Часто в таких місцях застряє бруд, яка може зіпсувати всю банку. Такий напій не можна буде ні зберігати, ні пити.
3. Даємо їм злегка підсохнути на чистому і сухому рушнику. Тут без фанатизму, нам потрібно щоб просто зійшла зайва вода.
4. З абрикоса видаляємо кісточку, а з малини хвостики, якщо такі є.
5. На дно банки кладемо фрукт і ягоду. Їх співвідношення регулюйте самостійно, в залежності від того, який напій хочете отримати. Але абрикос повинен переважати.
6. Тепер всипаємо 1 чайну ложку кислоти.
7. Цукор і його кількість кладуть за бажанням. Але якщо покласти менше 1 гранчака, напій виходить несмачним. А далі кількість регулюється орієнтуючись на свій смак.
8. Воду бажано кип’ятити в ємності, яка дорівнює за обсягом нашої тарі для консервації. Не обов’язково це буде 3 літри, можна 6, 9, 12. Але досвід показав, що більше 6 кип’ятити зараз не рекомендується, т. К. Поки йде робота з першими банками, вода остигає.
9. Заливаємо окріп в підготовлені банки.
10. Закочуємо банки з абрикосовим компотом кришками. Якість закочування перевірити легким нахилом банки убік. Якщо все добре, кладемо її на підлогу, щоб розкачати цукор в ній до повного розчинення. Тепер ставимо банку на дах, вкутуємо і даємо повністю охолонути.
11. Відразу в льох не винесеш. Переверніть банки і дайте постояти в будинку ще пару діб. Якщо компот з абрикосів і малини не змінив колір, немає піни, кришки не здулися, його можна відправляти на тривале зберігання.
Ще рецепти для домашніх заготовок:
- Виноградне листя для долми і голубців
- Варення з чорної смородини
- Класичний рецепт лечо
- Консервований перець з часником
- мариновані сливи