Оселедцеве масло – це смачна, ніжна і апетитна паста, яка може використовуватися для приготування бутербродів, ролів з лаваша, змазування коржів закусочного торта, наповнення тарталеток, яєчних половинок.
Оселедцеве масло ще в радянські часи було неймовірно популярним. Але не тільки оселедцеве. Пам’ятаю, як ми з татом ходили в рибний магазин і купували в паперових пачках креветочні масло. Це було найсмачніше на той момент для мене масло. З тих пір я жодного разу не пробувала цей продукт в такому чудовому виконанні.
Але якось на очі мені попався чудовий рецепт оселедцевого масла з плавленим сиром і морквою. Я вирішила спробувати, трохи підкоригувала пропорції, і все вийшло чудово. І дізналася я той смак з дитинства. Нагадує креветочні масло дуже сильно. Рецепт цей вигідний, простий і одночасно універсальний. Вигідний, тому що до складу входять найдоступніші інгредієнти. Простий, тому що готується легко і швидко. Ну, а універсальність рецепта – очевидна. Смачне оселедцеве масло підійде для приготування бутербродів, ролів, прошарку закусочних млинцевих тортів; такою пастою можна наповнювати кошички з пісочного тіста або вафельні тарталетки. Впевнена, рецепт вам сподобається і, можливо, ви винайдете свій неповторний рецепт закуски на основі оселедцевого масла.
Складові:
- солона оселедець (філе) – 200 г
- плавлений сир – 100 г (1 пачка)
- вершкове масло – 200 г
- варена морква – 1 шт.
Спосіб приготування
- Приготування оселедцевого масла почнемо з того, що вершкове масло (хорошої якості) заздалегідь викладемо з холодильника, щоб воно стало м’яким. Нарізаємо його шматочками і відправляємо в чашу блендера.
- Слідом за маслом шматочками ріжемо плавлений сирок і викладаємо його в ємність блендера. Тут підійде як м’який, так і твердий сир.
- Відварену моркву чистимо і шматочками відправляємо до решти інгредієнтів.
- Філе оселедця також має бути порізане. Я здобуваю оселедець в упаковці об’ємом 200 г в олії без кісток. Дуже зручно. Але стежте, щоб риба була свіжою. Інакше можна отримати неприємний присмак з гірчинкою в готовому маслі.
- Збиваємо всі інгредієнти в однорідну масу на високій швидкості. Ви побачите, як ваше оселедцеве масло придбає приємний колір, завдяки наявності в складі моркви. А плавлений сирок додасть маслу легкий копчений присмак.
- Домашнє оселедцеве масло готово! Його можна використовувати для приготування бутербродів або закусок.
На замітку:
- Викладіть масу в кондитерський мішок і видавіть її фігурно на маленькі шматочки хліба, крекери або в тарталетки. Вранці намажте на хліб і запропонуйте смачний сніданок сім’ї.
- Ідеально це масло поєднується з чорним хлібом і свіжим огірком.
- Оселедцеве масло в домашніх умовах краще зберігати недовго, оскільки в ньому інгредієнти натуральні. Зберігайте в холодильнику в скляній ємності з кришкою не більш п’яти днів.
- Якщо потрібно зберігати масло довше, розділіть його, і якусь частину заморозьте.
- Любителям гострих закусок пропонуємо додати в оселедцеве масло щіпку чорного меленого перцю, 1 столову ложку готового соусу «Вершковий хрін».