Як же я любила Київський торт в дитинстві. Але не могла собі дозволити його спекти. Навіть думок таких не виникало. А все тому, що не було у мене і знайомих рецепта київського торта. Та й готувала я тоді страви простіше. Доводилося обмежуватися зебрами та шарлотку, а київський торт іноді просити купувати батьків. Незважаючи на те, що рецептуру цього торта розробили в Києві і спочатку пекли тільки там, цей торт швидко здобув славу по всій країні. У продажу торт НЕ залежуються, але його можна було замовити в спеціалізованих кондитерки до важливої події або ювілею. З унікальним прикрасою кремовими трояндочками і вітальним написом. Тепер все простіше: заходь в Інтернет, читай рецепти і пеки.
складові
для основи:
- яйця (білок) – 10 штук;
- борошно пшеничне – 50 г;
- горіхи кеш’ю – 180 г;
- цукровий пісок – 200 г;
- ванільний цукор – 2 пакетики (по 12 г);
для крему Шарлот:
- вершкове масло – 300 г;
- цукровий пісок – 300 г;
- молоко – 300 мл;
- яйце – 2 жовтки;
- ванільний цукор – 1 пакетик (12 г);
- какао порошок – 2 столові ложки;
для обсипання торта:
- суміш кешью і фундука – 100 г.
коржі
Основу торта складають курячі яєчні білки, які попередньо потрібно відокремити від жовтків і залишити в теплі на 12-24 годин, для того щоб білки трохи забродили. Існує легенда (а може так і було насправді) про те, що спочатку київський торт був приготований саме з неприбраних в холод яєчних білків. Я не помітила істотної різниці в готовому торті на свіжих білках і на злегка заграли. Тому тут перш за все дивлюся на наявність вільного часу.
Горіхи злегка подрібнити в блендері, а можна нарізати не дуже дрібно.
Всі інгредієнти для основи розділити навпіл, так як в результаті буде випечено 2 коржа. Якщо ваш духову шафу дозволить випікати 2 коржі одночасно і у вас в наявності є дві однакові форми для випічки, то можете готувати відразу всю основу для коржів, а потім (перед випічкою) розділити її навпіл.
Збити білки до піків, додати цукор, ванільний цукор, борошно і подрібнені горіхи.
Перемішати до однорідності. Підготувати форму (я брала форму діаметром 24 см), вистелити пергаментом, викласти білкову масу.
Поставити форму з білковою масою сушитися в духовку на 2-3 години при температурі 100-120 градусів. Аналогічно вчинити і з другою порцією білкової маси. Готові коржі охолодити.
Заварний крем на жовтках (шарлот)
У невеликій каструлі ретельно змішати молоко і жовтки. Додати цукровий пісок, перемішати і поставити варитися. Довести масу до кипіння, зменшити вогонь і варити 4-5 хвилин до загустіння, помішуючи віночком.
Готовий сироп перелити в миску, накрити харчовою плівкою (щоб на поверхні не утворилася пінка) і остудити до кімнатної температури. Крем по консистенції повинен бути схожий на згущене молоко.
Вершкове масло збити в пишну, еластичну масу. Поступово ввести сироп і збивати ще 2-3 хвилини.
Крем розділити на дві частини. В одну з частин висипати какао порошок і вимісити до однорідності.
збірка торта
Від білого крему відкласти 1/3 частина на прикрасу. Один корж змастити білим кремом …
… і накрити другим коржем. Помилитися боки і верх торта шоколадним кремом.
Обсипати боки дрібно посіченою сумішшю горіхів кешью і фундука.
Що залишився білий крем розділити на кілька частин, підфарбувати різними харчовими фарбами, розкласти по корнетика. Верх торта прикрасити різнокольоровими кремами так, як дозволить фантазія.