Джем з ожини, заготовлений на зиму – це не тільки приємний кисло-солодкий смак, але і повний вітамінний комплекс, який особливо необхідний в зимовий час. Такого ласощі багато не буває!
Це «класичний» спосіб приготування джему з ожини. Хоч це і не найдоступніша ягода, але зробити пару баночок смачного десерту варто. Продукт розлітається відразу ж.
Ожинний джем може використовуватися для приготування пирогів, тістечок, він прекрасно доповнить вершкове морозиво, коктейль. А ось непогана ідея простого десерту на швидку руку: намажте джемом білий хліб або здобні булочки, посипте рубаними горіхами і подавайте чаю або кави.
Складові:
- ожина – 350 г
- цукор – 200 г.
Рецепт приготування:
- У розпал сезону вибрати якісну ожину досить легко. Ягоди не повинні бути занадто м’якими і розповзатися в руках. Для джему потрібна тільки свіжа стигла ожина. Ягоди необхідно зірвати або купити безпосередньо перед процесом заготівлі джему. Потрібно обов’язково перебрати ожину і видалити зіпсовану. Позбавити ягоди від різних хвостиків, гілок і листочків. Обполіскувати ожину варто дуже акуратно, щоб не порушити її цілісність. Для цього в миску або каструлю потрібно влити холодну воду. Скласти в ємність з водою ягідки. Обполоснути їх, злити воду. Ожину розкласти на чистому кухонному рушнику. Дати підсохнути. Підготовлені ягоди скласти в чашу блендера.
- Перебити ожину. Ягода подрібнюється легко і швидко. Джем вийде однорідним, але з невеликими крупинками. Якщо вам більше подобаються желеподібні десерти з максимально однорідною консистенцією, то отриману масу можете протерти через сито.
- Для варіння ягідної маси потрібно підготувати сковороду з товстим дном або казан. Перебиту ожину помістити в ємність для приготування. Поставити сковороду на мінімальний вогонь. Помішуючи, довести масу до кипіння. Варити подрібнену ожину 20 хв з моменту закипання. Потім слід додати цукор. Маса стане більш рідкою. Цукор необхідно повністю розчинити в ягідної масі, перемішавши його дерев’яною лопаткою. Після цього джем потрібно знову довести до кипіння. Зібрати піну. Уварити масу до повного випаровування зайвої рідини (25 хв). Якщо вам здається, що джем вийшов рідким, то в нього можна додати конфітюр або інші загусники. Головне, щоб в кінцевому підсумку крапля продукту застигала на блюдечку.
- Харчовим порошком соди обробити ємність і кришку. Обполоснути їх водою. Простерилізувати посуд для зберігання джему будь-яким зручним способом. У суху баночку влити киплячу суміш ягідного пюре і цукру. Закупорена загвинчується. Перевірити герметичність. Прибрати джем під теплу ковдру. Потім зберігати десерт в шафці або холодильнику. Смачного!
Господині на замітку:
- Рекомендую не протирати ягоди через сито, щоб видалити кісточки. У ожинові кісточках, також як і в малинових, міститься дуже багато корисних речовин.
- Ось рецепт сливового джему. Рецептура ідентична.