Овочевий рататуй, приготований з стиглих томатів, баклажанів, цукіні і перцю, з додаванням часнику і прованських трав – це вишукане і легке блюдо, яке радує не тільки смаком, але і зовнішньої естетикою.
Якщо ви ніколи не готували цю страву, то зараз саме час! Свіжі овочі можна легко купити на ринку або в магазині. Якщо ви завзятий городник, то цей рецепт допоможе вам частково «прилаштувати» великий урожай овочів.
Рататуй блюдо настільки просте в приготуванні, що з ним впорається навіть початківець кулінар.
По суті, страва являє собою запечені овочі з томатним соусом і спеціями. Ця страва ідеально підійде вегетаріанцям і прихильникам здорового харчування. Рататуй стане відмінним гарніром до будь-яких м’ясних страв: стейкам, шашлику, котлет і т.д.
І, мало не забула! Рататуй – це дуже смачно, соковито, незвично і яскраво! Спробуйте приготувати це овочеве блюдо, вам він неодмінно сподобається! Особливо якщо ви любите овочеві рагу.
Складові:
- цукіні – 1 шт.
- баклажан – 1 шт.
- болгарський перець – 1 шт.
- помідор – 2 шт.
- цибулини середнього розміру – 2 шт.
- оливкова олія – 3 ст.л.
- сіль за смаком
- гілочки чебрецю – кілька шт.
для томатного соусу:
- стиглі томати – 6 великих шт.
- часник – 2-3 зубчики
- прованські трави – щіпка
- чорний мелений перець – щіпка
До речі, цілком можна використовувати вже готовий томатний соус.
приготування:
- Насамперед готуємо томатний соус. Томати (6 штук) миємо й розрізаємо навпіл. Натираємо на тертці так, щоб в руці у вас залишилася лише шкірка від нього.
- Ставимо томати на вогонь і даємо закипіти. Як тільки суміш закипить, робимо вогонь менше і залишаємо так на 20-25 хвилин, періодично не забуваємо перемішувати. За цей час випарується зайва волога, і соус стане більш густим і насиченим. В кінці варіння додаємо до смаку сіль, щіпку прованських трав, чорний мелений перець (за бажанням можна додати і гострий мелений перець) і рубаний часник.
- Поки готується соус, займаємося овочами. Цукіні, баклажан, болгарський перець і помідор моєму. Цибулю чистимо. Ріжемо кільцями цукіні.
- Баклажан нарізаємо тонкими кружечками, товщиною не більше 3 мм.
- Цибулю ріжемо кільцями.
- Болгарський перець нарізаємо дрібними кубиками. Для краси я взяла половинку червоного і жовтого перцю.
- Всі овочі нарізані, соус готовий саме час збирати блюдо! Форму для запікання змащуємо оливковою олією і виливаємо наш соус.
- Тепер шарами викладаємо нарізані овочі. Пластики овочів повинні як би наполовину зануритися в томатний соус.
- Таким чином, заповнюємо овочами всю форму.
- Зверху овочі посипаємо рубаним болгарським перцем, солимо і скроплюємо оливковою олією. Викладаємо кілька гілочок чебрецю.
- Форму з овочами відправляємо в духовку на 30-35 хвилин при температурі 180 С.
- Перш ніж виймати рататуй з духовки, перевірте готовність овочів, вони повинні бути м’якими. Подаємо страву до столу теплим. Хоча і в охолодженому вигляді, на наступний день, рататуй зберігає всю різноманітну палітру смаків і навіть стає більш насиченим. Смачного!
Господині на замітку:
- У деяких рецептах кулінари додають в рататуй шматочки картоплі, м’яса, сиру або бринзи.
- Овочевий рататуй при бажанні можна заготовити на зиму. Складіть овочі шарами в невеликі банки (ємністю 500-700 мл), залийте гарячим томатним соусом до плічок банок, накрийте залізними кришками, поставте в стерилізатор. Стерилізують банки протягом 60 хвилин після закипання води, потім законсервуйте кришки ключем. Переверніть банки догори дном і накрийте пледом до повного охолодження.
Автор: Олена Крапівіна