Ну, який справжній обід без котлет? Посперечатися важко. Щоб котлети придбали неповторний смак і випромінювали апетитний аромат, пропоную в м’ясний фарш додати суху приправу, до складу якої входить гірчиця, паприка, перець чилі.
Одне і те ж блюдо у кожної господині може вийти по-різному. Комбінуючи, змінюючи і додаючи деякі інгредієнти, можна отримати абсолютно неповторний смак, зробивши звичне блюдо фірмовим, авторським. Безсумнівно, для створення нових шедеврів у кулінара повинні бути два якості. Перше – це творча жилка, яка стимулює фонтан ідей. Друге – це певна сміливість в сплаві з упевненістю, що дозволяє рішуче втілювати креативні ідеї в життя. Мені складно сказати, яка якість в мені переважає, але експерименти на кухні для мене – звична справа. Цього разу я буду готувати котлети з свинячо-яловичого фаршу з гірчицею, кмином, перцем чилі і паприкою. Подібну суху приправу можна без зусиль знайти на ринку або в супермаркеті. Або зробити паприку самостійно. Завдяки комплексу прянощів, котлети набувають особливого аромату і пікантний смак.
Складові:
- фарш свинячо-яловичий – 800 г
- цибуля ріпчаста – 1 цибулина
- яйце куряче – 2 шт.
- булка біла – 100-150 г
- сіль – 1 ч. л.
- перець чорний – 0,5 ч. л.
- суміш спецій з насіння гірчиці, перцю чилі, паприки, кмину, сухий петрушки – 2 ст. л.
- борошно – для панірування
- масло рослинне – для смаження.
приготування:
- Щоб котлети вийшли більш соковитими, кухарі завжди додають в фарш трохи розмоченого білого хліба. Булку розмочити у воді або на молоці, розім’яти так, щоб вийшла кашка, і додати в фарш. Перемішати всі разом.
- Вбити в фарш два яйця.
- Додати суміш спецій, сіль і чорний мелений перець.
- Добре вимісити фарш вручну, або збити міксером. Завдяки цій дії, котлети вийдуть більш пружними, повітряними, що не будуть розвалюватися на сковороді.
- Розділити фарш на порційні кульки.
- Сформувати котлети, запанірувати в борошні або в сухарях.
- Обсмажувати на розігрітій олії, на повільному вогні. Смажити можна на сковороді або в чаші мультиварки. Одну сторону смажимо під кришкою, іншу – без кришки. У готових котлет красива рум’яна кірочка, при проколюванні виделкою з них виділяється прозорий сік. Якщо сік виділяється з домішкою крові, то котлети доведеться ще трохи протушкувати (5-10 хвилин). Зріз готових котлет повинен бути сірого, а не рожевого кольору. Котлети більш плоскої форми прожарюються швидше, ніж «пузаті».
- Гарнір до м’ясних котлет підійде будь-який, але я віддаю перевагу подавати їх з картопляним пюре і овочевим салатом.
Господині на замітку:
- Котлети виходять дуже соковиті і ніжні, якщо в м’ясний фарш додати трохи овочевий складової (терті соусні кабачки, подрібнену в блендері кольорову капусту).
- Щоб при формуванні котлет фарш не прилипав до рук, їх потрібно попередньо змочити холодною водою.