Таку новорічну ялинку з мастики можна використовувати і просто як прикраса святкового столу, так і піднести гостям в якості десерту.
З мастикою працювати і важко, і легко водночас. Якщо ви робите її вперше, вкрай важливо дотримуватися порад більш досвідчених кондитерів. Але, коли ви скорите і цю кулінарну щабель, то здивуєтеся, що так боялися зробити настільки простий продукт. Особисто я роблю мастику для обтягування тортів і формування простих фігурок. Однак, маючи художній дар, можна створювати справжні шедеври.
Сьогодні я пропоную спробувати легкий рецепт ялинки з мастики, якою можна прикрасити великий новорічний торт. З безлічі варіантів зупинимося на одному, але дуже доступному. Як по набору продуктів, так і по самій технології.
Головне, спочатку прочитайте рецепт, відміряйте інгредієнти і тільки потім починайте готувати, оскільки мастика не любить зволікання ні на хвилинку.
Складові:
- 400 г цукрової пудри
- 1 пакетик розчинної желатину (7,5 г)
- 95 г світлого меду
- 22 г холодної води
- 2-3 краплі зеленого харчового барвника
- 2-3 краплі жовтого і червоного барвників
- картопляний або кукурудзяний крохмаль для роботи з мастикою
Як приготувати ялинку з мастики на Новий рік
Така кількість грамів вказано не випадково. Тому ретельно відміряйте всі продукти перед початком процесу. Я повторююсь, але це дійсно важливо!
- Отже, виливаємо прохолодну воду в підходящу мисочку, куди висипаємо пакет з желатином. На водяній бані розтоплюємо кристали і відставляємо в сторону на 15-20 хвилин. Пам’ятайте, при температурі понад 60-ти градусів желатин втрачає свої властивості, тому не перестарайтеся.
- Коли маса набубнявіє, знову розчиняємо її на бані і негайно вводимо рідкий світлий мед. Якщо ви збираєтеся робити мастику яскравих або темних тонів, підійде будь-який мед. А в разі, коли вона повинна бути білосніжною, використовуйте тільки світлі сорти. Далі розмішуємо рідина до однорідності.
- На наступному етапі обов’язково просіваємо цукрову пудру в великий посуд, робимо всередині ямку, куди виливаємо желатинову масу з медом, знову ж таки, через дрібне сито. Пудра не повинна містити кристалики цукру або інші сторонні предмети. Через це мастика буде потім кришитися.
- Тепер швидкими рухами замішуємо масу для мастики спочатку ложкою, а після, перемістивши в’язку масу на стіл, вже руками. Заготівля буде липнути, а щоб уникнути цього, посипайте стіл і руки крохмалем. Для вимішування мастики знадобляться зусилля, але через деякий час ви побачите, як вона стає еластичною.
- Саме на цьому етапі додаємо на поверхню пару крапель рідкого харчового барвника зеленого кольору і продовжуємо розминати масу. За пару хвилин вона рівномірно забарвиться в потрібний нам колір.
- Залишилося зробити ялинку з мастики. Для цього з невеликої кількості мастики формуємо конусное підставу.
- Потім розгортаємо частина в прямокутний пласт і нарізаємо його продовгуватими шматочками. Один край прищипують по всій довжині дрібними стібками один до одного. Якщо ви вмієте шити, то цей процес схожий на створення оборки для спідниці. Далі, починаючи з низу конуса, кріпимо наші оборки рядами по колу. Закінчивши процес, одержуємо гарну новорічну ялинку з мастики.
Щоб ялинка виглядала, як справжня, ділимо залишок мастики на дві частини, фарбуємо їх описаним вище способом в жовтий і червоний колір, формуємо невеликі акуратні кульки і прикрашаємо ялинку іграшками. Ялинку зверху можна злегка присипати Нета цукровою пудрою.
Все готово, у нас вийшло!
Новорічні рецепти:
- Новорічний салат «Підкова»
- Єврейський салат: новорічна подача на сирних зірочках
- Салат «Сніговик» з копченою скумбрією
- мариновані апельсини
- Салат «Ялинка»