Корисний і дієтичний напій можна приготувати зі звичайного коров’ячого молока. Молочний кисіль, приготований на нашу рецептом, спробують навіть ті діти, для яких молоко – виключно нелюбимий продукт. Рецепт молочних ласощів містить шоколад і полуницю і не рекомендується дітям з алергією на ці інгредієнти. Решта ж маленькі гурмани будуть у захваті від найніжніших «молочних» річок, «шоколадного» дна і «полуничних» берегів. Спільна з дитиною трапеза перетвориться в справжню казку і залишить в пам’яті позитивний слід.
Даний кисіль можна подати і до святкового столу. Оригінальна рецептура молочного напою не залишить байдужими найвибагливіших гостей.
Складові:
для напою:
- молоко – 450 г
- цукор – 50 г
- ванільний цукор – 1/2 год. л.
- картопляний крохмаль – 1,5 ст. л.
для желе:
- заморожена полуниця (з цукром) – 140 г
- швидкорозчинний желатин – 1 ч. л.
- для стружки:
- молочний шоколад – 30 г.
Спосіб приготування:
- У каструлю з нержавіючої сталі налити півтори склянки молока і всипати цукор. Суміш закип’ятити.
- У 100 г холодного молока розчинити крохмаль і влити його, тонкою цівкою, в слабо кипляче молоко. Кисіль кип’ятити кілька хвилин, не забуваючи постійно помішувати. Зняти з вогню для охолодження. Перемішувати вміст п’ять хвилин, щоб уникнути появи на поверхні некрасивою плівки.
- Полуницю розморозити при кімнатній температурі. Злити ягідний сік в окремий посуд і вмішати до нього швидкорозчинний желатин. Одну хвилину збивати компоненти. Якщо використовується звичайний желатин, сік прогрівається до розчинення загустителя.
- Протерти ягоди через сито і з’єднати з однорідною желатиновой сумішшю. Желе поставити в морозильну камеру для часткового загустіння.
- Натерти на дно чашок або келихів по одній столовій ложці шоколаду. Залити крихту молочним киселем і прикрасити полуничним желе за смаком. Шар желе може бути значним (як люблять діти), або просто декоративним малюнком.
- Молочний десерт можна вживати як в теплому, так і в охолодженому вигляді.
Поради господині:
- Щоб молоко при кип’ятінні не підгоріло, слід сполоснути каструлю холодною водою.
- Щоб на поверхні остигаючого киселю не утворилася товста плівка, його спочатку помішують, а потім щільно закривають кришкою.
- Полуницю для тривалого зберігання краще заморожувати з додаванням цукру або в протертому з цукром вигляді. Так ягоди менше промерзають, максимально зберігають вітаміни і приємний смак.
- Шоколад перед подрібненням в крихту (на тертці) потрібно охолодити в морозильній камері, близько 15 хвилин.
А чи знаєте ви?
- Молочний кисіль в чистому вигляді корисно пити при підвищенні кислотності шлунка.
- Теплий молочний кисіль чудово заспокоює сухий кашель і обволікає роздратоване горло.
Автор: tatka.