Раніше для того, щоб приготувати смачну вечерю, що складається з різних страв, потрібно було витрачати багато часу на нарізку м’яса, овочів, сиру, заміс тесту і ін. Зараз значно скорочує обсяг робіт з приготування їжі кухонний комбайн. В руках умілих господинь кухонні комбайни стають зброєю масового ураження, що допомагає за короткий час готувати складні, різноманітні страви.
Що таке кухонний комбайн?
Це кухонний прилад, призначений для спрощення процесу приготування їжі та економії часу. Він складається з мотора, керованого комбінацією кнопок, робочої чаші (або декількох чаш) і комплекту насадок. Він виконує такі функції як змішування, шинкування, нарізка, перемелювання. Моторний блок кухонного комбайна ізольований, контактує з насадками лише привід. Потужність мотора відповідає за швидкість обертання. Прості моделі кухонних комбайнів мають одну швидкість. Більш складні кухонні комбайни Zelmer можуть мати чотири і більше швидкостей обертання. Високі швидкості використовуються для подрібнення продуктів, а низькі – для збивання майонезу, соусів, кремів.
Але як вибрати кухонний комбайн, оптимально підходить саме для вас і вашої кухні?
потужність мотора
Чому віддати перевагу: компактність або багатофункціональність? Справа в тому, що комбайни, призначені для виконання великої кількості різноманітних функцій, займають більше простору. Тому для власників невеликих кухонь з обмеженим простором краще вибирати кухонні комбайни з основними, необхідними функціями.
Багатофункціональні комбайни зазвичай мають потужність більше ніж Потужність 700 Вт. У компактних – цей показник коливається від 300 до Потужність 700 Вт. При виборі потужності комбайна варто орієнтуватися, в першу чергу, на обсяг чаші. Для обсягу 1,5 – 2 літри підходящої потужністю будуть 300 – 400 Вт, а для 3-літрової чаші потрібно потужність 700 і більше Вт.
Робоча чаша кухонного комбайна
Чаша може бути виготовлена з пластику, скла, металу. При бажанні можна придбати додаткові чаші для різних типів продуктів. Це дуже зручно, коли одночасно готується кілька страв (не потрібно в поспіху відмивати чашу від фаршу, щоб, наприклад, збити яйця для пирога).
Чаші можуть мати різні технічні характеристики.
ударостійкі
Однак, це відносно. Якщо скляна чаша випадково впаде на тверду поверхню, вона залишиться цілою. Однак якщо її цілеспрямовано з додатком сили кинути на бетонну підлогу, то чаша може і розбитися.
Стійкі до високих температур
Бувають двох типів: здатні витримувати температурний режим до 80 градусів Цельсія і допускають можливість приготування продуктів на відкритому вогні.
Стійкі до знижених і низьких температур
Чаші, стійкі до зниженої температури, можуть витримувати до -5 градусів Цельсія, що дозволяє зберігати продукти в холодильнику (наприклад, фарш або сік) в самій чаші. Чаші, стійкі до низької температури (до -20 градусів), можна ставити в морозильну камеру (наприклад, для приготування морозива).
Для мікрохвильової печі
Такі чаші витримують температуру вище 80 градусів Цельсія і не мають ніяких металевих деталей.
набір насадок
У стандартний набір зазвичай входить ніж для нарубки і подрібнення продуктів, ніж для нарізки скибочками і шинкування (дисковий ніж), терка і насадка для замісу тіста.
Додатково може входити в набір або при бажанні докуповуватися, наприклад, в магазині Zelmer, диск для нарізки картоплі-фрі і овочевий стружки, соковижималка, диск-емульгатор для збивання продуктів і приготування рідкого тіста, насадка-блендер, міні-млинок для подрібнення малих порцій продуктів, приготування тiста гак, максі-прес для приготування овочевих і фруктових пюре, мороженица, насадка-м’ясорубка.