Маринований кизил в пряному розсолі – це щось на зразок оливок по-домашньому, але на слов’янський манер. Цікава закуска і незвичайне доповнення салатів та інших страв.
Продовжуємо заготовлювати плоди кизилу на зиму. Компот з кизилу закрили по банкам, кизиловий соус до м’яса приготували. На черзі кисло-солодкий кизил в пряному маринаді, який припаде до смаку багатьом. Часто таку закуску порівнюють з оливками. Але смак маринованих ягід кардинально відрізняється. Виходить непогана альтернатива маринованим огірочками, томатів і слив. Заготовити про запас мариновану сливу дуже просто, цей процес не викличе труднощів навіть у кулінарів-початківців. Баночки з такою заготівлею добре зберігаються і кришки не здуваються, навіть якщо стоять в коморі квартири, де досить тепло.
Маринований кизил стане непоганим доповненням до м’ясних страв і міцних напоїв.
Складові:
- кизил – 0,5 кг
- перець гострий – ¼ шт.
- цукор – 2,5 ч.л.
- оцет 9% – 50 мл
- сіль – ½ ст.л.
- перець духмяний горошком – 3 шт.
- естрагон – 1 шт.
- гвоздика – 3 шт.
- лавровий лист – 2 шт.
- вода – 150 мл.
Рецепт приготування:
- У каструлю всипати цукор, сіль. Влити воду і оцет. Додати лавровий лист, перець духмяний і гвоздику. Гострий перчик очистити від насіння. Нарізати скибочку стручка тонкими кільцями. Додати в каструлю з іншими інгредієнтами. Перемішати маринад, щоб цукор і сіль повністю розчинилися.
- Підготувати стиглий міцний кизил. Видалити хвостики, зіпсовані ягоди і листочки. Скласти кизил в друшляк. Ретельно промити. Кожну ягоду проколоти зубочисткою в декількох місцях. Після такої процедури шкірка кизилу не лопне при контакті з гарячою водою. Ягоди залишаться цілими, красивими і закуска буде виглядати апетитно. Акуратно висипати плоди кизилу в підготовлений маринад.
- Поставити каструлю на мінімальний вогонь. Довести маринад до кипіння. Перемішати вміст ємності дерев’яною лопаткою. Варити ягоди 15 хв. Якщо ви використовуєте злегка перезрілі кизил, то слід готувати закуску на пару хвилин менше. В іншому випадку ви ризикуєте отримати не “червоні оливки», а розварене пюре.
- Поки ягоди просочуються маринадом, слід підготувати ємність і кришку для консервації. Їх необхідно ретельно обробити порошком харчової соди. Потім обполоснути під потужним натиском проточної води. Банку простерилізувати на пару (20 хв). Кришку прокип’ятити у воді 5 хв. Підготовлений посуд помістити на чистий кухонний рушник. У скляну ємність покласти гілочку естрагону. Акуратно влити маринад з ягодами в стерильну банку. Ємність повинна бути заповненою по самі вінця. Зверху накрити банку кришкою. Ключем закатати ємність з маринованими ягодами. Укутати перевернуту банку теплою курткою або ковдрою. Залишити мариновану закуску до повного охолодження (приблизно на ніч). Потім прибрати банку в прохолодне місце для зберігання консервації. Злегка терпка і в міру пряна закуска прикрасить ваш стіл в зимовий сезон. Смачного!
Господині на замітку:
- Подібним способом ви можете замаринувати також ягоди барбарису.