Цінна промислова риба горбуша смачна в будь-якому вигляді. Серед гурманів особливо популярна солона горбуша, яку дуже легко і швидко можна приготувати самостійно.
Російські застілля з давніх-давен відрізняло велика кількість рибних страв і закусок. Бутерброд з червоною рибою – це розкішно і смачно. Найчастіше готове солоне філе делікатесу ми набуваємо в супермаркеті. Однак з покупним аналогом впевнено може конкурувати рецепт засолювання горбуші в домашніх умовах. Солона горбуша, зроблена самостійно, виходить набагато смачніше, корисніше, а за собівартістю виходить практично вдвічі дешевше магазинної. Ми із задоволенням поділимося рецептом, як виконати засолювання швидко і правильно, щоб не зіпсувати благородний смак ніжного м’яса. Спосіб засолу ми вибрали сухий.
Головна умова – наберіться терпіння і витримайте рибу в солі та спеціях не менше доби, щоб вона досить просолилася. А ще ознайомтеся з схожим рецептом засолювання форелі.
Складові:
- горбуша свіжа – 600 г
- сіль – 1,5 ст.л.
- цукор – 2 ст. л.
- перець чилі грубого помелу – 1 ч.л.
приготування:
- Горбушу помити, почистити, видалити хребет і плавники.
- Приготувати засолювальними суміш з солі, цукру, перцю чилі. На дно форми насипати змішані сіль, цукор і перець.
- Зверху укласти нарізане шматочками філе горбуші. Посипати сумішшю солі, цукру і перцю. Закрити форму кришкою або плівкою, поставити в холодильник на 24 години.
- Просолене філе промити від солі, нарізати на шматки і залишити сушитися – в’ялитися на 12 годин на відкритому повітрі або в провітрюваному місці. Як правило, горбуша не буває пересоленої, оскільки жирне червоне м’ясо не здатне увібрати багато солі.
- Найбільш вдалим гарніром до солоної горбуші буде відварений розсипчастий рис, картопля, тушковані, смажені або сирі овочі. Солону горбушу використовують для приготування бутербродів, ролів, салатів.
Господині на замітку:
- При засолюванні горбуші не варто на філе ставити прес: в цьому випадку м’ясо риби пустить сік і вийде сухуватим.
- Для засолювання риби використовуйте пластикову, скляну, нержавіючу або емальований посуд.
- Як правило, чим тонше скибочки рибного філе, тим швидше вони просолюється.
- У суху засолювальними суміш для горбуші можна додати коріандр (мелений або в зернах), а також трохи тертої цедри лимона.
- До вибору горбуші для засолювання ставитеся особливо ретельно: м’ясо повинно бути щільним, що не пухким, пружним, соковитим, мати яскравий рівномірний колір і легкий блиск.
- Якщо вам пощастить і горбуша виявиться з ікрою, то обов’язково засолені червону ікру горбуші, ви не відчуєте різниці з магазинної, до того ж ікра вам дістанеться дуже дешево.