Мова – це субпродукт, який відноситься до делікатесних продуктів. З нього готують всілякі страви, які дуже корисні для організму людини, за рахунок його відмінних якостей. Свинячий або яловичий язик складається практично з одних білків, корисний для людей, які страждають на цукровий діабет, тому що в ньому є речовина, яка допомагає утворювати інсулін в організмі хворого. Також він корисний для людей, що займаються спортом, так як заповнює кількість протеїнів. Він складається з найніжнішого м’яса, і якщо його правильно зварити, то текстура буде тане в роті. Деякі не хочуть куштувати страви в складі з даним продуктом, тому що не знають його справжній смак.
Той, хто створив салат «Олів’є» – спочатку включив в рецепт саме яловичий язик, саме тому блюдо заслужило повагу найбагатших людей Франції того часу.
Олів’є з мовою
Рецепт цієї страви досить звичний, в ньому немає незвичайних інгредієнтів, крім відвареного язика, а також майонезу, зробленого в домашніх умовах. Блюдо за своїм складом дуже корисне, тому що містить відварені овочі, мова і соус, в якому немає нічого зайвого. Саме тому його можна їсти всім. Маса вітамінів і мінеральних речовин, а також необхідних кислот міститься в закусці. Якщо хочеться по максимуму зберегти ці властивості в продуктах, то необхідно звернути увагу на теплову обробку. Потрібно знати певні нюанси, щоб не розгубити корисні речовини. Наприклад, при варінні овочів не можна допускати кипіння води, те ж саме стосується і мови. А овочі для салату можна запекти в шкірці і в фользі, так вони будуть тримати в собі максимум корисного.
Що потрібно для салату олів’є – інгредієнти:
- Яловичий язик – 240 г;
- Картопля – 190 г;
- Морква – 130 г;
- 5 курячих яєць;
- Огірок зелений – 140 г;
- Огірок маринований – 120 г;
- Консервований горошок – 90 г;
- Сіль – 15 г;
- 3 жовтка курячого яйця;
- Пісне масло без запаху – 120 мл;
- Гірчиця з зернами – 35 г;
- Оцет яблучний – 15 г;
- Цукор – 20 г;
- Суміш запашних перців – 3 м
Салат олів’є з мовою яловичим:
- В першу чергу варто зайнятися мовою. Він за розміром досить великий, тому його приготування займе достатньо часу. Деякі господині з працею намагаються очистити його від верхньої плівки до того, як він звариться. Але це не правильно, плівка з легкістю відійде після його приготування, і до використання буде чисте відварне м’ясо. Тому варто його тільки добре промити і замочити у воді на кілька годин, щоб всі шкідливі речовини вийшли. Потім занурити його в воду і варити близько трьох годин, а потім подивитися на його консистенції, і, можливо, додати ще годину варіння. Бульйон варто підсолити тільки в кінці варіння, коли він буде вже готовий, тому як сіль може вплинути на швидкість розм’якшення. В кінці в бульйон можна додати коріння, лавровий лист і чорний перець горошком, це додасть аромат м’яса, позбавивши його від неприємного запаху. Після закінчення варіння, трохи охолонувши мову очистити і нарізати на кубики.
- Потім відварити помиту картоплю і моркву. Після розм’якшення остудити овочі і нарізати на шматочки.
- Курячі яйця зварити круто, потім очистити і нарубати.
- Свіжий і солоний огірок порізати аналогічно один одному, квадратиками. Їх наявність в салаті буде надавати свіжість і солоність страви.
- Щоб зробити вдома майонез, потрібно збити в міксері яєчний жовток з гірчицею і яблучним оцтом, додати сіль, перець і посластіть. В кінці, починаючи збивати на великій швидкості, влити тонким струменем пісне масло, щоб майонез посвітлів і загус.
- У страві поєднати всі нарізані продукти, потім додати горошок, трохи посолити і заправити майонезом.
Якщо ви хочете спробувати і інші смачні салати з мовою, то радимо вам також спробувати приготувати гранатовий браслет з мовою або оригінальний олів’є.
Майже оригінальний варіант салату олів’є
Сама назва страви здатне викликати бурхливе слиновиділення. Склад страви дуже шикарний, і потрібно чимало коштів, щоб його відтворити, але результат того вартий. Шикарне поєднання незвичайних продуктів дає в результаті блюдо, яке не соромно подати на стіл почесним гостям, тому як вони точно опиняться в захваті.
Що входить в олів’є:
- Мова (свинина) – 270 г;
- Огірки бочкові – 120 г;
- Картопля – 160 г;
- Яйця перепілки – 6 штук;
- Ікра – 80 г;
- Шейки раку – 160 г;
- Горох (консерви) – 90 г;
- Майонез – 45 мл;
- Сіль – 7 м
Як зробити олів’є салат:
- Відварити свинячий мову. Так як він не такий великий, як яловичий, то часу знадобиться в два рази менше, близько двох годин. Промити його і зварити, а після охолодження очистити від плівки і нарізати на кубики.
- Картопля зварити, не забуваючи мити перед приготуванням, потім, після охолодження, очистити його і порізати шматочками.
- Мариновані огірки подрібнити, щоб вони підсолювали інгредієнти, надаючи їм своєрідну кислинку.
- Перепелині яйця зварити круто. Для цього буде потрібно 7 хвилин, потім очистити їх, і поділити на четвертинки.
- Ракові шийки відварити в солоній воді, слідом нарізати дрібніше.
- Змішати продукти з консервованим горошком і червоною ікрою, додати солі і майонезу, перемішати. Як прикрасити «Олів’є»? Це можна зробити, як червоною ікрою, так і цілої раковою шийкою.
Салат олів’є за новим – з мовою і креветками
Дана холодна закуска просто насичена білком, тому як його багато і у відварному мовою, і в морепродуктах. Салат, звичайно, не схожий на той, що зберігся у нас в сучасний час, тому як відрізняється кардинально все, і навіть соус. В даному варіанті більше користі для людського організму, а також багатий, насичений смак.
З відвареним язиком також ми рекомендуємо вам приготувати олів’є по справжньому, старовинним або традиційним рецептом.
Що треба для салату олів’є:
- Філе курки – 190 г;
- Мова – 240 г;
- Лук – 90 г;
- Морква – 80 г;
- Корінь селери – 110 г;
- Лист лавра – 3 штуки;
- Перець горошком – 4 г;
- Креветки – 190 г;
- Солоний огірок – 90 г;
- Зелений огірок – 120 г;
- Каперси – 130 г;
- 7 яєць курки;
- Салатний мікс – 70 г;
- Ікра – 90 г;
- Пісне масло без запаху – 80 мл;
- Оцет яблучний – 25 мл.
Приготування страви покроково:
- Спочатку зварити свинячий мову до готовності, близько двох асів, а за півгодини до закінчення кинути в бульйон коріння і спеції, щоб вони надали аромат м’яса. Додати моркву, корінь селери, цибуля ріпчаста, також лаврушку, горошок перцю і сіль. Після того, як м’ясний виріб охолоне, нарізати його на сегменти.
- Куряче філе розрізати на шматочки, посипати сіллю і перцем, потім обсмажити його на розігрітій сковороді з олією до утворення коричневого кольору з усіх боків.
- Креветки відварити в солоній воді, очистити і нарізати на більш дрібні частини.
- Взяти п’ять яєць курки, інші залишити на соус. Їх відварити круто, очистити від шкаралупи і порізати дрібніше.
- Для соусу в блендері варто перемішати пісне масло з рештою яйцями, і додати оцет.
- Солоний і свіжий огірок нарізати на кубики.
- Листя салатні промити від пилу і забруднень і покласти на низ тарілки, в якій буде подаватися блюдо. Вони будуть служити підкладкою, як прикраса.
- Всі інгредієнти змішати з готовим соусом, додаючи каперси і сіль. Викласти їх на підготовлений салатник, прикрасити ікрою.
Салат олів’є з мовою і каперсами
Багато хто не знає, що таке каперси, а більшість просто чули цю назву, але не знають, як вони виглядають, тому що не бачили їх в живу. Це мариновані нирки дерева, які надають страві смак маринаду. У сучасному світі додають в «Олів’є» солоний огірок, який також приносить свій смак страви, а так як вони є практично у кожного в холодильнику, то даний інгредієнт прижився в складі страви, замінивши менш доступні.
Салат олів’є – інгредієнти, рецепт:
- Мова варений – 230 г;
- Огірок солоний -140 г;
- Яйця перепілки – 8 штук;
- Картопля зварений – 170 г;
- Каперси – 70 г;
- Зелень – 35 г;
- Лук – 80 г;
- Горох (консерви) – 110 г;
- Майонез – 65 мл;
- Сіль – 7 г;
- Олія соняшникова – 65 мл;
- Борошно 60 м
Готування страви по етапах:
- Відвареної, очищений мову нарізати на невеликі шматочки.
- Картопля варена очистити від шкірки, порізати кубиком.
Солоний огірок подрібнити на сегменти. - Яйця перепелині зварити до готового стану, потім очистити і порізати на четвертини.
- Цибуля ріпчаста очистити і подрібнити на кільця. Потім посипати їх борошном, обсмажити на рослинному маслі. Ці кільця будуть служити прикрасою.
- Зелень кропу помити і нарубати.
- Змішати в мисці нарізані продукти, додати каперси і консервований горошок. Перемішати їх з сіллю і майонезом, прикрасити зверху смаженими кільцями цибулі.
Салат – рецепт олів’є з чорносливом
Смачний варіант відомого салату, який має в своєму складі солодкий чорнослив, що надає страві свій аромат і смак. Інтерес закуска викличе у гурманів, які люблять пробувати різноманітність смаків в одній страві. Незвичайний соус містить трохи алкоголю, тому можуть бути встановлені обмеження у віці при вживанні.
Що треба на олів’є:
- Варений язик – 190 г;
- Копчена курка – 130 г;
- Відварені тушки кальмара – 170 г;
- 6 курячих яєць;
- Відварну картоплю – 110 г;
- Чорнослив – 90 г;
- Консервований горошок – половина банки;
- Сіль -9 г;
- Сметана нежирна – 65 мл;
- Шампанське – 45 мл;
- Цукор – 35 г;
- Яблучний оцет – 22 мл.
Етапи приготування:
- Всі продукти потрібно заздалегідь зварити і підготувати. Мова відокремити від верхньої пленочки, нарізати кубиком.
- Копчене м’ясо курки розібрати на волокна.
- Тушки кальмара нарізати півкільцями.
- Картопля порубати кубиком.
- Зварити яйця круто, залишити кілька на соус. Потім очистити їх і порубати.
- Чорнослив заздалегідь замочити в окропі, потім промити і нарізати шматочками.
- Для соусу змішати яйце куряче разом з цукром, додати оцет і шампанське. В кінці збивання викласти сметану і добре перемішати.
- Всі продукти разом з горошком посолити і перемішати з заправкою.
Смак мови як делікатесу дійсно вишуканий, і страви в складі з ним також стають просто шикарними. Не дарма, мова подають до святкового столу, як самостійну страву, як нарізки, а також у складі інших страв. М’ясний салат «Олів’є» з мовою – справжня знахідка для гурманів, а також для тих, хто просто любить смачно поїсти. У складі салату ніхто навіть не визначить його присутність, тільки будуть нахвалювати господиню, приготувати таке чудове блюдо. До речі, справжній рецепт «Олів’є» якраз має в рецепті мову. Даний інгредієнт збагачує закуску, роблячи її їжею для високопоставлених людей. Салат «Олів’є» пропорції можна викласти в тарталетки або в загальний салатник.