За більш ніж 300-річну історію існування, овочевий салат вінегрет придбав величезну популярність, а його рецепт поступово вдосконалився. Завдяки творчості кмітливих кулінарів з’явився незвичайний рецепт вінегрету з фруктами.
Вінегрет – такий же популярний символ російського застілля, як і салат «Олів’є». І, на відміну від «Олів’є», вінегрет можна побачити на столі не тільки в період свят, а й під час Великого Посту. Пісний овочевий салат традиційно готується з відвареного буряка, моркви, картоплі, солоних огірків, нарізаних невеликими кубиками і змазаних олією (оливковою, соняшниковою або кукурудзяним). Але в класичний рецепт страви творчі кулінари нерідко вносять зміни і доповнення. Наприклад, мариновані або квашені огірки нерідко заміняють кислою капустою. Для більш досконалого смаку в салат можуть бути додані гриби, відварний зелений горошок або квасоля, зелень петрушки, кропу. Пікантну гостроту надає ріпчаста цибуля.
Швидше за все, ви будете здивовані, дізнавшись, що смачний вінегрет можна приготувати з додаванням деяких фруктів. Пропоную вашій увазі трохи змінений рецепт відомого салату, в який крім основних інгредієнтів ми додамо родзинки, волоські горіхи, шматочки яблук і апельсинів. Вийде відмінний вінегрет з солодкою ноткою, яка буде добре і гармонійно звучати. З класичним рецептом такий салат має мало спільного, однак це непоганий спосіб побалувати себе, а також здивувати друзів і рідних.
Складові:
- картопля – 3 шт.
- морквина – 2 шт.
- буряк – 2 шт.
- яблуко – 100 г
- апельсин – 100 г
- зелений горошок – 3-5 ст. л.
- родзинки – жменя (60-80г)
- волоські горіхи – 50 г
- соняшникова олія – 50-70 мл
- яблучний оцет – 50 мл
- петрушка
- кріп.
приготування
- Один з головних чинників того, що салат вийде смачний – це правильно вибраний сорт овочів. Буряк намагайтеся брати з дуже солодких сортів, наприклад «циліндра» або «бордо». Картопля бажано використовувати не з пухких сортів. Розсипчастий відварну картоплю в процесі перемішування салату може перетворитися в пюреобразную масу, зіпсувавши тим самим зовнішній вигляд страви. Попередньо всі овочі необхідно зварити в шкірці. А смачніше і корисніше буде, якщо ви завернёте овочі в фольгу і запечеться їх в духовці. Завдяки запіканню овочі не набираються зайвої вологи, смак стає більш насиченим. Врахуйте, що морквина тонше інших овочів, і дістати її потрібно буде раніше. До речі, якщо ви любите корінь селери, запечіть його, разом, з іншими овочами. Запечений або смажений корінь селери дуже смачний. Очистіть відварені або запечені овочі від шкірки, буряк відкладіть в окрему ємність.
- Наріжте картоплю і моркву на кубики, складіть в миску. Буряк подрібніть, і в іншій мисці перемішайте з олією і оцтом. Відразу не варто відправляти буряк до решти інгредієнтів, інакше вона забарвити все.
- Очистіть апельсин від кірки і перетинок, наріжте середніми шматочками. Яблуко наріжте кубиками (можна з шкіркою або без неї).
- Тепер покладіть в миску з салатом відвареної зелений горошок (варити його потрібно кілька хвилин в підсоленій воді). Горошок можна використовувати і консервований, але свіжий варений горошок в салаті буде виглядати яскравіше. З’єднайте всі інгредієнти салату, ретельно перемішайте. Орієнтуючись на власні смакові переваги, додайте сіль і мелений чорний перець. При бажанні в цей салат можна додавати жменю родзинок.
- Використовуйте свіжу зелень для вінегрету, це може бути петрушка, кріп або кінза.
- Обсмажте на сухій сковороді жменя волоських або будь-яких інших горіхів. Додавати в салат їх потрібно в самому кінці. Горіхи слід подрібнити в ступці або дрібно порубати ножем.
- Подавайте вінегрет з фруктами в порційних тарілках, посипавши зверху подрібненими горіхами. Смачно, ситно, корисно!
Приготування і фото: Ельба.