Шматок свинини – відмінна база для найрізноманітніших страв. Ніжне, в міру жирне і дуже смачне м’ясо приготувати погано практично нереально, навіть якщо немає ніякого досвіду в готуванні. Найпростіший варіант – запекти в духовці.
Багато років тому ми з подружками вперше зустрічали Новий рік без батьків, як дорослі. І святковий стіл теж накривали самі. Ось тоді мама, врахувавши наші мінімальні пізнання в кулінарії, запропонувала найпростіший рецепт приготування апетитного м’яса з цибулею і морквою у фользі. З тих пір свинина з овочами в духовці стала моїм традиційною новорічною стравою.
Та й в звичайний день запечений шматочок ароматною корейки або просто м’якоті зі стегна ніколи ще не завадив. До речі, така свинина хороша не тільки в гарячому вигляді – в холодному вона ідеально замінює покупні ковбаси і буженину. А які смачні бутерброди і салати виходять!
Складові:
- свинина м’якоть – 500 г
- морква – 150 г
- цибуля ріпчаста – 150 г
- часник – 20 г
- сіль за смаком
- перець чорний мелений – за смаком
- коріандр насіння – 1 ст.л.
Як приготувати:
Свиняче філе або будь-яку іншу частину туші без кісток обполіскувати у звичайній воді і підсушують. Якщо на шматочку багато сала, то вирізаємо його – запікати можна і жирну свинину, але в цьому рецепті потрібно застосовувати більш пісну. Солимо, перчимо з усіх боків.
Часник очищаємо, подрібнюємо і змішуємо з насінням коріандру, які попередньо краще потовкти в ступці. Натираємо цією сумішшю все м’ясо. Ми залишаємо маринуватися на 10-15 хвилин.
Відповідну форму для запікання вистилає фольгою в 2 шари. Лук очищаємо, нарізаємо великими кільцями і викладаємо їх на фольгу, трохи підсолюємо і посипаємо меленим перцем.
Злегка промариноване м’ясо відправляємо на цибулю. До речі, секрет соковитості, ніжності і запаморочливого аромату цього м’яса саме в лушпиння подушці.
Помиту і очищену моркву ріжемо тонкими кружечками і обкладає ними боки і верх свинини. Від оранжевого овочу м’ясо отримає золотистий відтінок скоринки і трохи солодкуватий присмак.
Все це обережно вкриваємо фольгою, щільно загортаючи, і відправляємо в прогріту до 180 градусів духовку. Там м’ясо запікатиметься 1,5 години.
Після чого розгортаємо фольгу і відправляємо на стіл.
- Запечене з цибулею і морквою соковите м’ясо можна подати і як закуску, і доповнене будь-яким гарніром. Нагадаю – в холодному вигляді воно не менш смачне!
* * *
І ще один варіант запікання точно такого ж шматка м’яса, толь з шпігованія овочами, попередніми обсмажуванням і запіканням при низькій температурі.
Свиняча корейка шпигована овочами
Одного разу я приводила рецепт швидкого приготування буженини. Той рецепт має повне право на існування з застереженням, що приготувати м’ясо потрібно швидко. Але якщо хочете отримати дійсно приголомшливий результат, то не пошкодуйте часу. Саме часу, а не сил. Тому що по трудовитратах цей рецепт мало чим відрізняється. Потрібно лише довше маринувати і довше запікати на низькій температурі. Зробіть все так, як описано нижче. Гарантую – не пошкодуєте.
складові
- свиняча корейка – 1,5 кг;
- сіль – 1 столова ложка;
- перець мелений, кмин, мелений червоний солодкий перець – по 1 чайній ложці;
- вершкове масло – 100 г;
- морква – 2 штуки;
- часник – 4-5 зубчиків.
маринуємо
Охолоджене м’ясо вимити, обсушити паперовими серветками. Сіль і інші спеції змішати в блюдце. Не обов’язково обмежуватися наведеними мною набором. Використовуйте для маринування м’яса свої улюблені спеції.
М’ясо натерти спеціями, загорнути в харчову плівку і прибрати в холодильник на дві доби маринуватися. Значно великі шматки м’яса маринують троє-четверо діб.
шпигуємо
За дві години до приготування дістати м’ясо з холодильника і нашпигувати. Для чого почистити моркву і часник. Морква нарізати брусочками товщиною 0,7 см і довжиною 3-5 см. Зубчики часнику розрізати навпіл. Також можна використовувати стебловий селера.
Зняти з шматка м’яса харчову плівку. Акуратно ножем зробити надрізи-кишеньки і помістити в них брусочки моркви і зубчики часнику.
запікаємо
Включити прогріватися духовку до 220 градусів.
Оскільки корейка є пісним м’ясом, практично без жиру, то для отримання ніжної буженини запікати будемо в вершковому маслі. Для цього знадобиться жароміцний форма для запікання з високими бортиками і розміром трохи більше шматка м’яса. Якщо такої форми в наявності немає, переживати не варто. Її можна спорудити самостійно зі шматка фольги. Для цього треба фольгу скласти в 2 шари, загнути краї і сформувати куточки. Нижче буде приведена фотографія.
Тепер в сковороді, бажано з тефлоновим покриттям, розтопити вершкове масло і на сильному вогні швидко обсмажити з усіх боків промаринуватися і нашпиговану корейку.
Обсмажену корейку викласти в форму, зверху полити олією, на якому вона смажилася. Форму з м’ясом помістити в духову шафу.
Спочатку запікати корейку в духовці при температурі 220 градусів 30 хвилин, кожні 10 хвилин поливаючи маслом з дна форми. Потім зменшити температуру в духовій шафі в 2 рази, до 110 градусів. В середину корейки увіткнути термометр для запікання м’яса і запікати, поки стрілка не досягне певного показника. Для свинини це 77 градусів Цельсія (по інструкції до мого термометру для м’яса). Раз в 20-30 хвилин поливати шматок м’яса розтопленим маслом з дна форми.
Перевагою даного методу є запікання на низькій температурі. М’ясо корейки НЕ сушиться, його не треба загортати у фольгу. Але на перших порах потрібно обов’язково користуватися термометром для м’яса, щоб правильно визначати готовність.
Ви будете дивитися на стрілку термометра і чекати, коли ж нарешті буде досягнуто бажаного кордон. Стрілка буде рухатися ледве-ледве, майже непомітно. У цей момент головне не піддатися спокусі збільшити температуру в духовці. Необхідну показання все одно буде досягнуто. Для півторакілограмових шматка буде потрібно близько 4-х годин запікання. На шматки м’яса більшого розміру може знадобиться 5-6 годин.
Після досягнення всередині м’яса необхідної температури вимкнути духовку, дістати форму з м’ясом, злити розтоплене масло і м’ясний сік. Тепер ви знаєте, як запекти буженину на невеликих температурах.
остужаем
Щоб буженина була щільною і не кришилася при нарізанні, я остуджують її під гнітом. Для цього потрібно викласти шматок запеченої корейки на дерев’яну дошку. Поверх м’яса покласти другу дошку, на яку поставити гніт. Іноді я використовую в якості гніту двокілограмовий пакет борошна. Коли м’ясо остигне, помістити конструкцію в холод. Через декілька годин зняти гніт, загорнути буженину в харчову папір або фольгу. Зберігати в холодильнику.