У натуральному вигляді кислу аличу мало хто любить їсти. Однак варення з аличі на зиму, з цієї сонячно-жовтої ягоди, виходить просто відмінне. Пропоную заготовити на зиму варення-п’ятихвилинку з аличі без кісточок.
Алича – урожайна культура з плодами, що нагадують дрібну сливу і за смаком, і за ароматом. Але трудноотделяемая кісточка всередині аличі спантеличує багатьох господинь. І цей відмітний момент стосується як червоною, так і жовтої аличі. З плодів будь-якого кольору можна зробити не тільки соус з аличею і солодким перцем, а й дуже швидку і просту заготовку під звичною назвою варення-п’ятихвилинка з попереднім видаленням кісточок з протертої фруктової маси.
Ласощі з жовтою аличі порадує вас найніжнішим цвітом променистого бурштину. Заготівля дивує ніжністю, однорідної мармеладної структурою. Нетривала варіння зберігає у консервації саме жовтий колір, як у тільки що зібраної аличі. Воістину святкове частування готується за рекордно короткі терміни. Таким густим варенням дуже просто покрити будь-який торт або прикрасити десерт, зробити з ним чарівний бутерброд, присмачити апетитні російські млинці або начинити ароматну булочку. Зберігається консервація без особливих умов, прекрасно себе «відчуваючи» навіть при кімнатній температурі.
Складові:
- алича – 1,5 кг
- цукор – 1,4-1,5 кг
- вода – 4 ст. л.
Спосіб приготування
- Аличу відкиньте на сито і вимийте проточною водою. Переберія її, видаляючи зіпсовану. З перезрілій і опалого з дерева аличі також можна готувати це варення. Головне, щоб на плодах не було пошкоджень гниллю. Складіть інгредієнт в каструлю для варіння варення. Чудово підійде ємність з антипригарним покриттям.
- Залийте в аличу воду і прокип’ятіть на мінімальному вогні фрукти до розм’якшення текстури, приблизно 15 хвилин. Каструлю можна прикрити кришкою для швидкого пропарювання продукту, періодично струшуючи ємність при варінні. З гарячою фруктовою маси злийте рідину. Її буде достатньо багато і цей відвар можна використовувати для приготування желе або сиропу-просочення.
- З аличі видаліть кісточки, ретельно протираючи фрукти через сито з дрібними осередками.
- В отримане пюре додайте цукор і вилийте всю суміш в невелику каструлю з нержавіючої сталі.
- Нагрійте варення на середньому вогні при постійному помішуванні по дну ємності дерев’яною ложкою. Коли маса закипить, то на її поверхні утворюється стійка піна. Її обов’язково видаляйте в міру появи.
- Кип’ятіть варення-п’ятихвилинку на мінімальному вогні 5 хвилин. В кінці варіння у вас вийде жовте і однорідне, трохи густе фруктове ласощі. Розлийте заготовку по сухим, заздалегідь простерилизованнимбанкам і закатати їх прокип’ячену і висушеними кришками. Охолодіть консервацію і винесіть на зберігання в темне і прохолодне місце або поставте в холодильник.
Порада:
- Відвар, що утворився після варіння аличі в воді, можна не видаляти, а долити в протерту фруктову масу. Тоді у вас вийде більше варення, але його текстура буде менш густий.
- Кількість цукру регулюється за смаком плодів. Кислі фрукти зажадають додавання цукру більше, ніж солодкі і перезрілі.
Автор: tatka.