З азіатської кухні на столи сучасних господинь прийшла пекуча приправа – аджика. Любителям гострих страв сподобається ця яскрава нота в звичних гарнірах і закусках.
Спочатку аджику робили тільки з солі, перцю і часнику. Часто в рецепт додають пряні трави для додання смаку потрібного відтінку.
Існує легенда, що рецепт аджики винайшли бідні абхазькі пастухи. Господар видавав їм трохи солі для посилення апетиту у овець. А щоб пастухи НЕ крали цінний продукт – сіль в ті часи коштувала дуже дорого – власник овець додавав в сіль пекучий перець.
Але народна мудрість говорить, що голота на вигадки хитра. Пастухи додавали до солі ароматні трави і використовували її в якості приправи до своєї традиційної їжі.
З сирої аджикою з хроном можна приготувати безліч цікавих страв. Наприклад, в нашій родині з’явилася гарна традиція готувати курячі крильця в медовому соусі з аджикою. Коли солодкість меду з’єднується з пряною гостротою аджики, народжується неповторний яскравий смак. Але гарніром до такої страви обов’язково повинні виступати трохи прісні овочі. Вони відтіняють смак м’яса і не переб’ють основну ноту страви.
У цьому рецепті ви дізнаєтеся, як зробити сиру аджику з помідорів і хрону в домашніх умовах. Одержаний соус можна використовувати для бутербродів або як доповнення до других страв.
Із зазначеного в рецепті кількості інгредієнтів вийде близько 5 кг сирої аджики з хріном. Правильно приготовлена сира аджика може зберігатися в холодному місці близько року. Головне – використовувати сухі і чисті інструменти, а також дотримати стерильність банок.
Складові:
- 4 кг помідорів
- 1 кг кореня хрону
- 4 ст.л. крупної солі
- 3 головки часнику
- 4 ст.л. оцту 9%
Рецепт приготування сирої аджики з хріном
- Замочити корінь хрону в холодній воді і залишити на 1 годину. У цей час зайнятися підготовкою інших компонентів.
- Вимити помідори в проточній воді. Порізати їх на половинки, видалити плодоніжки.
- Почистити часник і розділити його на зубчики. Пропустити часник через спеціальну «давилку» або перемолоти в електричній млинку.
- Пропустити овочі через м’ясорубку або подрібнити в блендері. Порада: коли будете подрібнювати хрін, надягніть на вихід м’ясорубки пакет. В цьому випадку можна уникнути їдкого запаху, дратівної слизову оболонку очей і носа.
- Змішати всі овочі, додати сіль і оцет. Ретельно перемішати отриману аджику.
- Простерилізувати банки і кришки. Закатати готову сиру аджику в банки і поставити в холодильник на зберігання.
Спробуйте ось ці рецепти гострого соусу:
- Аджика з слив
- Аджика з пепероні
- чортівня
- Аджика варена з яблуками
Смачного!