Сніданок! Погодьтеся, що це – найголовніший прийом їжі, який згідно з народною мудрістю потрібно з’їсти самому, і багато в чому від нього залежить, як складеться весь день. Розумію, що душа просить шампанського, але я рекомендую більше домашнє на сніданок – млинці, які ніколи не підводили – просто, смачно і ситно. Але не просто млинці, а млинці карамельні! Тільки встигай піч, так як домашні, відчувши запах перших млинців, закрутилися навколо, намагаючись, стягнути гарячий млинець прям зі сковорідки. Адже це – найсмачніше карамельні млинці, красивого кремового кольору. Поїдають їх на здоров’я зі своїми близькими зі сметаною, варенням, зі згущеним молоком, та й з усім, з чим бажає душа. Наприклад, з дуже смачним ожинним джемом, який ми заготовили влітку. Приємного блінопеченія і апетиту! Вдалого дня!
Складові:
для карамелі:
- цукровий пісок – 4 столові ложки
- вершкове масло – 2 столові ложки
- молоко – 0,5 літра
для тесту:
- борошно пшеничне вищого сорту – 12 столових ложок
- яйце куряче – 2 штуки
- сіль – 0,5 чайної ложки
- рослинне масло (для смаження) – 4 столових ложки
а також:
- млинниця діаметром 20 сантиметрів.
приготування:
- Молоко налити в невеликий сотейник і на середньому вогні довести кипіння.
- У маленьку каструльку з товстим дном насипати необхідну кількість цукру – піску, додати вершкове масло і на повільному вогні, помішуючи періодично дерев’яною ложкою, варити близько 8-10 хвилин до утворення карамелі. Будьте уважні, щоб карамель не підгоріла. Як тільки карамель почне набувати коричневий колір, вимкнути вогонь і зняти з газу каструлю, продовжуючи перемішувати утворилася карамель.
- У каструлю з карамеллю налити, бажано порціями, гаряче молоко, ретельно розмішуючи дерев’яною ложкою, намагаючись, щоб карамель повністю розчинилася в молоці. При наливанні молока в карамель будьте обережні, може статися бурхлива реакція – бризки і можна обпектися.
- Остудити карамелеве молоко до теплого.
- У чисту глибоку чашку розбити яйця, додати сіль і добре збити кондитерським віночком.
- У яєчну суміш влити карамелеве молоко і перемішати віночком.
- Потім в яєчно-молочну суміш просіяти борошно і добре вбити віночком, намагаючись запобігти утворенню грудочок.
- Чашку з приготованим тестом для млинців накрити кришкою і залишити на 30 хвилин. За цей час тесту стане більш однорідним, що дозволить йому краще розтікатися по млинниці при випічці млинців.
- Добре розмішати тісто для млинців і почати пекти млинці. Млинниць добре розжарити на середньому вогні, змастивши невеликою кількістю рослинного масла. Набравши ополоником достатню кількість тіста для млинців, налити його на млинниць, при цьому трохи її обертаючи, намагаючись розподілити тісто рівномірно по всій її поверхні.
- Коли краєчок млинця підрум’яниться, перевернути його за допомогою кондитерської лопатки на іншу сторону, яку також довести до зарум’янювання.
- Випечений млинець відкинути з млинниці на блюдо. За бажанням можна красиво згорнути, коли він трохи охолоне. Як на моїх фотографіях. Або вибрати інший спосіб згортання млинців.
- Таким же чином спекти інші млинці з карамеллю. Смачного!
Господині на замітку:
- Якщо млинець при перевертанні рветься, то додайте ще борошна. У різних виробників борошно різної якості, тому можливо борошна може знадобитися трохи більше.
- У процесі випікання млинців рекомендується тісто періодично перемішувати, так як воно має властивість осідати.