Якщо ви думаєте придбати електричний термопот на кухню, ознайомтеся з моїми порадами та рекомендаціями.
Сушка – прилад, вдало поєднує в собі функції чайника і термоса і володіє при цьому помітно більшою місткістю. Крім кип’ятіння води він довго зберігає її високу температуру, тому в потрібний момент гаряча вода завжди доступна. Використання такого апарату знижує споживання електрики для великих сімей, адже нагрів проводиться один раз, а в подальшому лише підтримується тепло.
На перший погляд здається, що купити чайник-термос на кухню досить просто, адже загальна будова у цій побутової техніки однаково: укладена в корпус ємність для води, нагрівальний елемент і термостат. Але виробники не стоять на місці і оснащують свої вироби різними підвищують функціональність пристосуваннями. Хоча користуватися такими приладами зручніше, коштують вони дорожче. До того ж, численні додаткові опції можуть бентежити непідготовленого покупця. Щоб вибрати відповідний прилад і не переплатити, необхідно мати уявлення про особливості різних моделей і звертати увагу на деякі основні характеристики.
Об `єм
Електричні Термопоти набагато ширшими чайників. У продажу можна зустріти пристрої об’ємом від 1,7 до 6 літрів. Великі апарати добре підійдуть для офісів, де багато співробітників, а для невеликої сім’ї доцільніше звернути увагу на прилади з ємністю 2,5-3 л. При цьому слід врахувати, що чим об’ємніше та чи інша модель, тим солідніше і її габарити, і тим більше потрібно місця для розміщення на кухні.
Нагрівальний елемент
Виробники обладнують свої вироби дисковими або спіральними нагрівальними елементами. Перші хороші тим, що на них практично не утворюється накип, отже, вони більш прості в догляді. Другі ж коштують дешевше, але і для очищення вимагають істотного докладання зусиль. Зазвичай чайники-термоси оснащують або комбінованими, або двома окремими нагрівачами, один і яких призначений для кип’ятіння, а інший – для підтримки температури.
При виборі звертайте увагу на градації постійних підтримуваних температур. Як правило, можна вибрати 60, 80, 90 і 98 градусів Цельсія. На фотографії вище представлена модель з підтримкою температур 65, 85 і 98 градусів.
При затоці нової порції води термопот автоматично включає режим кип’ятіння, доводить воду до 100 градусів і не дає її температурі опуститися нижче заданого значення.
Я за замовчуванням виставляю на 90 градусів. Так як не бачу сенсу постійно підтримувати високу температуру в 98 градусів, це все-таки зайві витрати на електроенергію. Також чай відмінно заварюється 90-градусної водою. І до того ж завжди можна запустити нагрів до температури кипіння натисненням однієї кнопки, якщо вам потрібна вода гарячіше.
Внутрішня колба
Скло і нержавіюча сталь – два основних матеріалу для виготовлення колби для води. Такі поверхні безпечні за хімічним складом і не вступають в реакцію з окропом. Різниця між ними полягає лише в тому, що нержавіюча сталь хоч і міцніше, але вимагає делікатного догляду, в той час як крихке скло стійке до дії абразивних чистячих засобів.
Система подачі води
В сучасних Сушка для воду в чашку можна налити лише натиснувши на кнопку. Це просто і зручно, але в разі відключення електроенергії добути окріп таким чином не вдасться. Тому при виборі термоса-чайника краще віддати перевагу приладу, забезпеченому ще і механічною помпою, що дозволить отримати гарячу рідину навіть при відключенні харчування.
Ще вам знадобиться механічна подача гарячої води при прийомі гостей. В цьому випадку термопот з окропом можна відключити від мережі і поставити в центр столу при чаюванні з тортом. І кожен самостійно зможе заварити собі чай.
корпус
Корпус тієї чи іншої моделі матиме різний дизайн, але матеріалом для його виготовлення, як правило, служать пластик, метал або скло. Плюси пластику в тому, що він не деформується при нагріванні і коштує дешевше інших покриттів. Скло, хоч і виглядає привабливо, але є крихким і вимагає спеціальних засобів для догляду. Найміцнішою і якісної вважається зовнішня оболонка з металу. Вибір того чи іншого варіанту, як і колірного рішення, залежить від особистих переваг, але при цьому важливо звернути увагу і на надійність кріплення кришки, і на наявність ручок для перенесення.
Безпека при експлуатації
Термос-чайник з гарячою рідиною всередині постійно підключений до електричної мережі, тому при покупці обов’язково слід звернути увагу на функції, що забезпечують безпеку при експлуатації приладу. При виборі пристрою краще віддати перевагу виробу, оснащеного двома термостатами – донним і корпусним. В цьому випадку, якщо один з них вийде з ладу, апарат автоматично відключиться від мережі. Дізнатися про наявність такої системи допоможе вказівку виробника на опції захисту від перегріву і включення без води. Корисними можуть виявитися режими блокування помпи від випадкового натискання і кнопки наливу при нагріванні.
Додаткові функції
Сучасні прилади обладнують різними пристосуваннями, які роблять взаємодію з ними зручним. Так, наприклад, вони оснащуються РК-дисплеями (на якому постійно світиться температура води всередині приладу), фільтрами і системами самоочищення, захистом від дітей, декількома режимами підігріву і наливу рідини, підсвічуванням, таймером і.т.д. Все це збільшує вартість покупки. Тому, віддаючи перевагу технічно більш «просунутого» пристрою, важливо розуміти, що в подальшому деякі додаткові функції можуть виявитися зайвими, тому переплачувати за них, можливо, не варто.
Купуючи термопот на кухню необхідно виходити зі своїх реальних потреб і вибирати прилад з місткістю до 3-х літрів. Для сім’ї з декількох чоловік таке придбання стане оптимальним варіантом, тому що пристрій не займе багато місця і гарячої води вистачить усім. При цьому дизайн і деякі характеристики техніки можуть залежати від особистих переваг, але меню обов’язково має бути російською мовою – це зробить управління більш зрозумілим і простим.
На закінчення
Якщо ви користувалися електричним чайником і думаєте придбати термопот, то ви повинні бути готові до наступних змін:
- (+) У вас на кухні практично завжди буде кип’ячена гаряча вода заданої температури. І це головне зручність.
- (+) Води вистачить на всіх, так як Термопоти ширшими чайників.
- (-) На нагрівання нової порції води в Термопот йде 15-20 хвилин. Якщо вода закінчилася, доведеться почекати, поки нагріється нова порція.
- (-) Оскільки термопот є стаціонарним пристроєм, то його так просто не поставити в раковину для набору води. Вам доведеться наливати воду в глечик, банку або іншу містку ємність і потім переливати в термопот.
- (+ -) Економія електроенергії. Незважаючи на те, що у всіх рекламних матеріалах нас запевняють, що термопот економніше електричного чайника, я вважаю, що тут пряма залежність від способу життя й звичок вашої родини. Якщо всі члени сім’ї по черзі протягом усього дня підходять до чайника, натискають кнопку кип’ятіння, чекають закипання всієї води заради однієї чашки чаю, то електрику витрачатися буде більше для чайника, і тут новий термопот буде економічніше. Якщо чай і каву ви п’єте рідко і все разом, то витрати на постійне підтримання температури води вам ні до чого. Навіть в термосі вода поступово остигає і термопот періодично запускає процес її підігріву для підтримки заданої температури.