Рано чи пізно будь-яка господиня починає цікавитися тим, а який правильний рецепт «Олів’є», адже звичний салат відрізняється від оригіналу. Які продукти в нього необхідно додавати, як готувати, яких правил дотримуватися?
У нас також ви знайдете такі рецепти, як грецький салат з сиром фета і крабовий з морською капустою.
Готуємо правильний салат олів’є
Фот вона, старовинна, вже навіть призабута рецептура страви, яке і досі все люблять, але наскільки в іншій інтерпретації. Про таку ж його варіації багато хто навіть не здогадуються, а багато хто ставиться до неї з побоюванням. Але саме такий салат колись підкорив весь світ.
Що йде в салат олів’є:
- 3 рябчика;
- 300 гр. телячої мови;
- 4 картоплини;
- 30 ракових шийок;
- пара свіженьких огірочків;
- 6 яєць перепелиці;
- 100 гр. ікри чорної;
- 200 гр. салатних листочків;
- 200 гр. огірочків маринованих;
- 100 гр. каперсів;
- 200 гр. майонезу.
Як правильно приготувати салат олів’є:
- Протягом хвилин так сорока відварюється філе куріпок.
- Близько п’яти хвилиночок варіння буде досить, щоб довести до стану готовності шийки раків і креветки.
- Приблизно хвилин так сім необхідно, щоб відварити яйця перепілок.
- У відварювання ж картоплі немає нічого незвичайного, досить його довести до готовності в шкірці і вже в холодному вигляді очистити.
- Всі без винятку відварені продукти подрібнюються до розміру горошинки.
- Так само дрібненько слід подрібнити і огірочки.
- Всі підготовлені компоненти перемішуються. До них додають все ще невитрачені, включаючи і майонез і виключаючи салатні листочки. Все перемішується.
- Оформлення салату «Олів’є» – подається страва на тарілці, на дно якої викладені салатні листочки і прикрашається корнішонами.
Також радимо дізнатися, як приготувати крабовий салат з пекінською капустою.
Як правильно готувати салат олів’є з м’ясом
Ще однією традиційною, правильної рецептурою, яка по правді кардинально відрізняється від першоджерела, є та, в якій використовується не ковбаса, а м’ясо, причому не один вид, а цілих три.
Що кладуть в салат олів’є:
- 100 гр. курячого філе;
- 100 гр. яловичини;
- 100 гр. свинини;
- 3 картоплини;
- 1 Морковина;
- 3 яйця;
- 1 цибулина;
- пара солоненьке огірочків;
- 100 гр. горошку;
- 100 гр. майонезу;
- четвертинка ч. л. перчика.
Як правильно зробити салат олів’є:
- Абсолютно все м’ясо завчасно потрібно відварити в зовсім трохи підсоленій воді. Причому кожне з них слід готувати окремо, так як за часом цей процес суттєво відрізняється. Крім того, продукти вберуть в себе аромати один одного і не буде досягнутий необхідний смаковий ефект.
- Виключно тоді, коли відварне м’ясо охолоне, його вже подрібнюють на рівненькі, акуратненьких кубики.
- Картопля, а разом з ним і морква в тандемі відварюються, зрозуміло студії і очищаються. Уже очищеними вони нарізаються на кубики відповідного м’яса розміру.
- Відварюються найпростішим способом і яйця, після чого занурюються в максимально холодну воду і в ній холонуть. Вже абсолютно холодного вони очищаються і промиваються з метою уникнення потрапляння в готовий салатик крихітних шкарлупок, які візуально можуть бути непомічені. Тільки після здійснення цього процесу їх слід нарізати.
- Лук просто на просто необхідно очистити і потім дуже дрібненько нарізати, набагато дрібніше, ніж всі інші продукти.
- Невеликими, акуратненькими кубиками необхідно подрібнити і огірочки.
- З горошку ж потрібно злити рідину.
- У салатник змішуються всі підготовлені продукти, до них додається і майонез, і перчик.
- Завершальним штрихом є якісне перемішування всіх компонентів.
Побалуйте себе таким смачними стравами, як гранатовий браслет з ковбасою або грецький з моцарелою.
Салат олів’є – правильний рецепт
Серед всіх так званих «правильних» рецептур, дана, мабуть, найбільш наближена до радянської, яка всім і відома, і всіма улюблена. Блюдо виходить, як йому і належить, ситним, апетитним, ароматним і універсальним.
Що потрібно в олів’є:
- 4 картоплини;
- пара морквин;
- 1 цибулина;
- пара маринованих огірочків;
- 250 гр. ковбаси вареної;
- 200 гр. консервованого горошку;
- 4 яйця;
- четвертинка ч. л. солі;
- четвертина ч. л. перчика;
- 150 гр. майонезу.
Як правильно приготувати олів’є:
- Картопля разом з шкіркою необхідно насамперед відварити і дати йому повноцінно охолонути. Виключно в охолодженому вигляді він нарізається на кубики невеликого, але при цьому і не крихітного розміру. Особливо важливо, щоб картопля була холодний при нарізці, в іншому випадку замість акуратних кубиків вийде невдалий подобу картопляного пюре, яке ну ніяк не годиться для салату.
- Промити і відварити слід також і морква. Її теж необхідно остудити і потім тільки очистити, і нарізати по аналогії з картоплею кубиками.
- Лучок потрібно просто на просто очистити і потім вже подрібнити на мініатюрні шматочки. Потім залити окропом і настояти хвилиночок п’ятнадцять.
- Огірочки ж потрібно відокремити від хвостиків і нарізати такими ж маленькими кубиками.
- Ковбаса обов’язково очищається від тієї плівки, в яку її одягли виробник і нарізається знову ж таки кубиками.
- Горошок будь-яким зручним способом відділяється від всієї рідини.
- Яйця, природно, відварюються, потім студії в максимально холодної водичці і чистяться. Рекомендується їх потім ще і промити, так як крихітні шкарлупки здатні зіпсувати всю страву. Тільки після цього яєчка вже нарізаються.
- Залишається зібрати всі продукти воєдино, приєднати до них також перчик і сіль, залити майонез і якісно розмішати, для того, щоб майонез розподілився настільки рівномірно, наскільки це взагалі можливо.
Як приготувати салат олів’є з м’ясом дичини
Особливість цієї страви не тільки у використанні м’яса дичини. У ньому також присутня ще один «правильний» компонент – яблука. За рахунок цього салатик стає набагато свіже, приємніше на смак і легше засвоюється організмом, навіть не дивлячись на калорійність.
Інгредієнти на олів’є:
- 200 гр. м’яса дичини;
- пара огірочків маринованих;
- 1 яблуко кислих сортів;
- пара морквин;
- 4 картоплини;
- 200 гр. горошку консервованого;
- 1 цибулина;
- 3 яйця;
- 100 гр. майонезу;
- четвертина ч. л. солі;
- четвертина ч. л. перчика.
Як зробити салат олів’є – рецепт:
- Дичина задовго до початку формування страви слід поставити на піч відварюватися, так як цей процес досить тривалий. Уже відварене і повноцінно остигле м’ясо слід подрібнити до крихітних шматочків, максимально схожих з кубиками.
- Огірочки ж слід відокремити від хвостиків і подрібнити до крихітних кубиків.
- Яблуко очищається від шкірки, з нього видаляються всі насіння і тільки після всіх цих маніпуляцій воно вже нарізається такими ж акуратненькими кубиками.
- Морква, а разом з нею і картоплю необхідно відварити, після чого вже і остудити, і очистити. Завершальним же етапом підготовки коренеплодів є їх нарізка на малюсінькі кубики.
- Баночку з горошком будь-яким зручним способом необхідно відкрити і витягти тільки зернятка.
- Цибулину обов’язково потрібно очистити і тут же і нарізати на зовсім мініатюрні шматочки.
- Яйця, обов’язково відварюють і студії якомога в більш холодної водичці. Після ж їх повноцінного охолодження вони очищаються, якісно промиваються і нарізаються за допомогою яйцерізки. Якщо ж її в наявності немає, то можна скористатися і простим ножем, головне, щоб в результаті вийшли рівненькі шматочки однакового розміру.
- Тепер тільки й залишається, що об’єднати між собою всі продукти, додати до них перчик, сіль і майонез, після чого все акуратненько, але без зайвих старань, перемішується.
Салат олів’є правильний рецепт з курячим м’ясом
Особливість такої рецептури – соус. Адже тут не використовується звичний майонез, а готується особлива заправка. На дарма ж творець цієї страви готував свій власний соус – так в його уявленні блюдо виходило ідеальним.
Будуть потрібні:
- 4 картоплини;
- 200 гр. м’яса курки;
- 3 маринованих огірочка;
- пара свіженьких огірочків;
- 4 яйця;
- четвертинка ч. л. солі;
- четвертина ч. л. перчика;
- 3 жовтки;
- пара ч. л. пудри цукрової;
- 150 гр. сметани;
- чверть ч. л. перчика червоного;
- 1 лимончик;
- пара суцвіть гвоздики.
Етапи готування:
- Картопля обов’язково відварюється, після цього він в обов’язковому порядку повноцінно студії і нарізається на кубики мініатюрного розміру.
- Куряче м’ясо відварюється, самостійно остигає і потім теж досить дрібненько нарізають.
- Огірочки, мариновані просто подрібнюються, а ось свіженькі екземпляри попередньо ще й очищаються від шкірки, яка вже дуже часто виявляється гіркою.
- Зрозуміло, що яйця відварюються і студії, тільки остиглими повноцінно вони очищаються і нарізаються на кубики.
- З лимона витягується весь сік.
- Для приготування соусу жовтки змішуються зі сметаною, цукровою пудрою, перчиками, соком щойно вичавленим з лимона і сіллю, додається і гвоздика. Після того, як всі компоненти заправки зібрані воєдино, її добряче збивають. Ідеальний в цій справі помічник – блендер.
- Завершує процес власне всього приготування об’єднання всіх компонентів і якісне їх перемішування між собою.
Правильний рецепт приготування «Олів’є» є в арсеналі кожної господині. Адже правила – річ відносна. І те, що добре для одного, не обов’язково повинно підходити іншим. Хтось вважає за краще додавати в це блюдо яблуко, для кого-то важливо, щоб в ньому було м’ясо, а хтось просто не може його собі уявити без ковбаси. Безумовно, цікаво дізнатися, як готувалося блюдо в оригіналі, але це зовсім не означає, що його можна готувати виключно так.