Життєрадісний жовтий колір завжди привертає увагу, глечик з узваром з обліпихи не залишиться непоміченим. Напій освіжає і бадьорить, його радять пити в той час, коли доводиться протистояти інтелектуальним і фізичним перевантаженням. Ягоди обліпихи – вересневе ласощі, потрібно встигнути до настання холодів заповнити полиці підвалу смачним компотом на зиму.
Зазвичай всі компоти намагаються охолодити, перш ніж напій опиниться в склянці. Обліпиховий компот – виняток. Перед подачею його потрібно закип’ятити. Взимку гарячий чи теплий компот з обліпихи завжди зустрічають прихильно. Коли напій теплий, «літній» ягідний смак проявляється особливо гостро. Але не виключається і стандартна подача: холодний компот з обліпихи наливають у високий келих, кидають кубики льоду, опускають коктейльну трубочку. У такому вигляді компот з обліпихи можна запропонувати гостям під час фуршету, вишуканий напій буде відповідати категорії «soft drink».
Якщо компот подають у гарячому вигляді, ягоди кладуть у склянку або чашку. Наливаючи холодний компот в келих, його обов’язково проціджують, ягоди обліпихи залишають в банку.
Компот з обліпихи на зиму – інгредієнти:
- обліпиха – 250 г
- цукор – 200 г
- лимонна кислота – 1/3 ч. ложки
- вода – 2 л
Примітка: із зазначеної кількості продуктів вийде одна дволітрова банку обліпихової компоту.
Компот з обліпихи на зиму – рецепт:
Акуратні жовті ягоди схожі на розсипалися бурштинове намисто. Стигла обліпиха може постояти в холодильнику два-три дні, якість ягід при цьому не постраждає. Але в ідеальному варіанті до переробки приступають відразу, як тільки обліпиху зняли з гілки.
Обліпиху миють, відбирають цілі ягоди. Розчавлений і підсохлу обліпиху не викидають, з цих ягід вийде відмінний чай. «Браковану» обліпиху перетирають із цукром і заливають окропом, а для приготування обліпихової компоту на зиму потрібні найкращі ягоди.
Підготовлену обліпиху висипають у каструлю. Заготовляючи на зиму компоти, майже всі види ягід можна просто залити цукрово-лимонним сиропом, підібравши правильну концентрацію кислоти і цукру. Але з сирої обліпихою так чинити не можна, її потрібно кип’ятити в сиропі.
Кладуть лимонну кислоту. Кислота – консервант, її не можна виключати зі списку продуктів, мотивуючи це зайвої кислотою ягід.
Ягоди пересипають цукром. Розмішувати цукор не потрібно, він розчиниться під час нагрівання.
У каструлю наливають два літри холодної води. Під час кипіння частина рідини «випарується», а залишився вмісту каструлі як раз вистачить для заповнення дволітрової банки.
Компот з обліпихи на зиму потрібно кип’ятити 10 хвилин, знімаючи з’являється піну. Вогонь регулюють: спочатку – середній, на завершальному етапі – мінімальний. Половина ягід розвариться, офарбивши компот в лимонно-жовтий колір, а інші ягоди стануть м’якими, не втрачаючи свою овальну форму.
Напоготові повинна бути стерилізована суха банку. Киплячий обліпиховий компот переливають у банку.
загвинчують Кришку, попередньо знявши піну, якщо вона випадково потрапить в банку.
Обліпиховий компот перевертають, накривають товстою ковдрою. Через 12-15 годин ковдру знімають, банку відносять в прохолодний підвал. Компот з обліпихи на зиму готовий!
Смачного!