Щоосені щедрий урожай гарбуза на моїй дачі приносить неймовірне задоволення. Овоч цей не вимагає якихось особливих умов. Скажу більше, зростає він практично сам по собі. А ось коли плоди наливаються яскравим помаранчевим кольором, на моїй кухні починається гарбузовий рай. Мої діти люблять солодкі каші, які я роблю не тільки з рисом, але і з кукурудзяною крупою або манкою. Чоловік же воліє фаршировану гарбуз з м’ясом і овочами в гострому червоному соусі.
Але скільки б я не готувала страв, гарбуз завжди залишається, і треба думати, як її зберегти. Напевно, багатьох з вас також хвилює це питання, тому і вирішила поділитися простим рецептом маринованої гарбуза на зиму. Так, я наполягаю шматочки в кисло-солодкому соусі, тому їх можна використовувати і для десертів, і для салатів, і для гарнірів до різного м’яса. Чи не пробували такий варіант? Тоді розберемося негайно.
Вихід: 1 банка 750 мл.
Складові:
- 1 кг гарбуза
- 1 стакан фільтрованої води (250-300 мл)
- 4 ст.л. цукру
- 2 ст.л. соку лимона (20-30 мл)
- кориця
- мелений мускатний горіх
- мелений корінець імбиру
- гвоздика (2-3 шт)
Як приготувати мариновану гарбуз на зиму
Перш за все промиваємо жорсткою губкою гарбуз, видаляємо гострим ножем грубу шкірку і м’якуш з білими насінням. Потім нарізаємо плід акуратними, бажано, однаковими шматочками середнього розміру.
У прохолодну фільтровану воду додати цукор і лимонний сік, розмішати до розчинення.
Тепер перекладаємо гарбуз в глибоку чисту миску, куди виливаємо отриманий маринад.
Накриваємо миску кришкою або плоскою тарілкою і залишаємо на полиці холодильника на 1 добу, через які повертаємося до нашого процесу. А саме – звертаємо відріз марлі подвійним шаром і складаємо трикутником, на поверхню якого висипаємо по 1/2 ч.л. кориці, мускатного горіха (меленого) і меленого імбиру. Також не забуваємо закинути пару гвоздичек. Але так як вона дає досить пряний аромат, додавайте її по бажанню чи не кладіть зовсім, якщо не любите.
Звертаємо своєрідний вузлик, перев’язуємо його міцною ниткою і розміщуємо в каструлі з маринованої гарбузом.
На мінімальному вогні доводимо заготовку на зиму до кипіння і Томім 25 хвилин, а за цей час ретельно вимити скляні банки (можна простерилізувати для надійності). В результаті рідина трохи википить, а шматочки залишаться, з одного боку, цілими і не ушкодженими, а з іншого – м’якими і ніжними всередині.
З плином часу видаляємо вузлик зі спеціями і обережно перекладаємо шматочки гарбуза в банки. Під нещільно закритими кришками стерилізуємо мариновану гарбуз в окропі приблизно 5 хвилин.
Якщо ви не знаєте, як правильно стерилізувати банки з маринованої гарбузом, то докладніше про це можете прочитати в рецепті салату «Бережися, горілка!».
Щільно закручуємо консервацію і після повного охолодження переміщаємо її в комору або підвал.
Ще рецепти маринадів на зиму:
- маринована айва
- Пелюстки – швидка маринована капуста з буряком
- Печериці з пастернаком
- Мариновані маслюки на зиму
- Помідори в желатині
- Помідори під снігом
- Зливи з гвоздикою
- Солодкий перець на зиму з маслом
- Маринований перець з яблуками
- Мариновані огірки з кетчупом чилі
- Капуста з хроном
- Перець в гострому маринаді
Смачного!