Сьогодні ми хочемо представити вам не тільки оригінальний рецепт консервованих огірків, але ще і дуже-дуже практичний, адже огірочки ми будемо катати разом із зеленим горошком. Досвідчені господині погодяться з тим, що швидкість приготування того чи іншого улюбленого страви залежить не тільки від майстерності, але і від банального збору всіх необхідних продуктів…
Перед великими святами на закупівлі звичайно прийнято відправляти наших доблесних чоловіків, забезпечивши їх солідним списком всього, що потрібно для святкового столу. Але ось невдача – забув купити або просто не дійшов до полиць із зеленим горошком, адже «Олів’є» без горошку – і зовсім не «Олів’є». Що робити, полиці спорожніли, так і магазини закриваються… Ось тут і згадуємо про те, як ви добре підготувалися влітку і зробили заготовку для Олів’є на зиму – весь головний набір, огірки і горошок, тут як тут!
Інгредієнти для приготування огірків з зеленим горошком на зиму (на 2 літрові банки):
- огірки – 0,6-0,8 кг
- зелений горошок – 400 г
- вода – 500 мл
- сіль – 2 ст. л.
- цукор – 4 ст. л.
- оцет 9%-й – 3 ст. л.
- часник – 2 великих зубчики
- набір зелені для консервації (хрін, зрілий кріп)
Огірки з зеленим горошком на зиму – рецепт з фото:
Якщо вам доступна в продажу свіжий зелений горошок або він росте на вашій власній дачі – збирайте та використовуйте його або свіжий покупної. А якщо вам така можливість випала – можна взяти і заморожений магазинний, тим більше що зараз асортимент свіжоморожених овочів і овочевих сумішей дуже багатий і доступний, упаковки зі свіжоморожених зеленим горошком вже можна купити не тільки у величезних супермаркетах, але і магазинчиках біля будинку. Морожений горошок перед відварюванням не розморожуємо, а просто промиваємо його, заливаємо водою, щоб покрити всі і ставимо її на вогонь. Також чинимо і зі свіжим, доводимо до кипіння, відварюємо 10-15 хвилин, залежно від розміру діаметра горошин. Якщо горошинки в упаковці вам попалися дрібні – краще їх не доварити, ніж переварити, розварений горошок для Олів’є, на жаль, буде не придатний.
Поки вариться зелений горошок (під вашим наглядом), готуємо баночки. Стерилізуємо, просушуємо і наповнюємо зеленню для консервації – парасольками і стеблами кропу, листям хрону, вишні, смородини, всім, з чим зазвичай ви консервуєте огірки на зиму. Не забуваємо кинути на дно роздавлений широкою стороною кухонного ножа (або нарізаний скибочками) часник.
Огірочки викладаємо вертикальним рядом, пересипаючи відвареною горошком. Струшуємо періодично, щоб горошок компактно розмістився в банку. Таким чином, в банку можна вмістити звичайну магазинну порцію консервованого зеленого горошку – 200 р.
Тепер вливаємо в банки окріп на огірки, прикриваємо будь-якими чистими кришками, даємо постояти 5-6 хвилин. Воду зливаємо в каструльку і повторюємо цей крок заново – кип’ятимо, заливаємо, чекаємо 5-6 хвилин, зливаємо.
Перед третьої, останньої, заливкою всипаємо в злиту воду з банок (а її вийде приблизно близько півлітра) сіль, цукор, додаємо оцет. Кип’ятимо і повертаємо рідина в банки.
Тепер можна огірки з зеленим горошком закупорити на зиму, перевернути, додатково стерилізуючи кришки, укутати для повільного, поступового охолодження до завтра.
Ця нескладна заготівля для олів’є на зиму стане порятунком в цейтнот і допоможе вам підготувати святковий стіл за всіма правилами хорошого застілля.
Зберігайте такі консервовані огірки з зеленим горошком в прохолодному і, бажано, темному місці, не виносячи влітку на теплі лоджії і балкони.
Приємного вам апетиту, вдалих заготовок і смачного новорічного «Олів’є»!