У кожної нації є свій хліб. Тандир-нан, баурсак і, звичайно ж, каттама – це різновиди казахського хліба. Хочеться відзначити, що у казахів дуже шанобливе ставлення до хліба. Вони ніколи його не викинуть, на нього не настануть, а якщо раптом шматочок хліба впаде ненавмисно на землю, піднімуть і покладут на височину. Ось рецептом одного з видів казахського хліба – каттама – я хочу з Вами поділитися. На російську мову це слово перекладається як листкова коржик. Існує два способи приготування цих коржів – з дріжджового і з прісного тіста, а також з начинкою або без начинки. В якості начинки зазвичай використовують зелений лук або цибулю джусай. Я пропоную рецепт каттами з прісного тіста з начинкою з зеленої цибулі на сковороді. Пізнайте світ через хліб!
Інгредієнти на 6 порції:
для тесту:
- борошно (вищий сорт) – 350 г;
- вода кип’ячена тепла – 180 мл;
для начинки:
- цибуля зелена – 1 пучок;
- сіль за смаком;
- рослинне масло – 6 чайних ложок;
для смаження:
- рослинна олія.
Як приготувати
- У глибоку чашку просіяти борошно. Поступово в борошно додати теплу кип’ячену воду. Перемішати ложкою. Потім борошняну масу викласти на обробну дошку, посипану борошном, і замісити гладке тісто. Тісто накрити рушником і дати відлежатися 20 хвилин.
- Тісто розділити 6 рівних частин. Частину тіста розкачати в тонкий коло діаметром не менше 20 сантиметрів. Це коло з тіста змастити олією, присипати сіллю за смаком, довільно посипати дрібно порізаним зеленим луком. Згорнути вийшла корж з цибулею у вигляді рулету.
- Рулет з тіста згорнути равликом і знову розкачати в корж. Таким же чином приготувати коржі з інших частин тесту.
- На сковороді розігріти олію на середньому вогні, обсмажити коржі з двох сторін до золотистого кольору.
- Готовий хліб викласти на паперовий рушник, щоб позбутися зайвої олії.
- Скласти готові коржі з зеленою цибулею стопкою.
Декілька порад:
- чим тонше розкачати тісто, тим більше шарів буде;
- добре подавати каттаму до перших страв, до м’яса.