Рецепт маринованих помідорів з огірками, селерою і хріном знадобиться вам під час заготівлі консервованих овочів на зиму. Якщо дотриматися всіх правил, банки відмінно будуть зберігатися при кімнатній температурі кілька місяців.
Огірки і помідори – це універсальні овочі, що не набридають круглий рік. Влітку ми їх із задоволенням їмо в свіжому вигляді, а взимку – частіше в маринованому або квашеному. Перевагою маринованих овочів, консервованих в банках, є те, що їх можна зберігати при кімнатній температурі, тоді як для квашених продуктів потрібні низькі температури зберігання, щоб вони не зіпсувалися. Адже не у всіх є можливість зберігати заготовки в підвалі або на прохолодному балконі. Маринувати помідори і огірки методом триразовою стерилізації – просто. Головне – дотримати технологію термічної обробки і закласти потрібну кількість речовин, що консервують. В якості консервантів ми використовуємо природні продукти – сіль, цукор, лимонну кислоту (або яблучний оцет). Додавання часнику, чорного перцю горошком і листя хрону не тільки покращує смак, але і сприяє гальмуванню розвитку патогенної мікрофлори всередині банки. А завдяки додаванню гілочок селери і кропу ви досягнете неповторною смаковою палітри і аромату.
Інгредієнти на 3 л банку:
- червоні томати -800-900 г
- огірки – 800-900 г
- часник – кілька зубців
- кріп сухий – 2 гілочки
- селера свіжий – 2-3 гілочки
- хрін – 1 лист (можна замінити шматочком кореня хрону)
- листя смородини, вишні – по 2-3 шт.
- перець чорний горошком – 6 горошин
- перець духмяний горошком – 6 горошин
Для розсолу: (для 3л банки овочів його знадобиться 1 л)
- цукор – 1 ст. л. (З гіркою)
- сіль – 1-1,5 ст. л.
- лимонна кислота – 1 чайн. л. (Можна використовувати яблучний оцет 6-9% в кількості 2 ст.л.).
приготування:
- Щоб результат вас порадував, для маринування краще придбайте невеликі огірки сортів, призначених для засолювання, а не для салатів. Довжина огірків повинна бути не більше 15 см. Я віддаю перевагу маринувати огірки сорту «Родничок», «Ніжинський», «Бочковий засолювальний», «Паризький корнішон». Помідори також слід брати невеликі, щоб вони вільно пролізли в горлечко банки. Аналогічно огіркам, придбайте томати засолювальних сортів (типу «Кулька», «Капія», «Каскад», «Лідер»).
- Щоб огірки вийшли більш хрусткими, помістіть їх на 2 години в дуже холодну воду. Особливо це стосується млявих огірків, зірваних 2-3 дні тому. Якщо огірки тільки з грядки, можна обійтися і без занурення в холодну воду. Поки огірки коштують у воді, вимийте банки і томати, підготуйте інші інгредієнти.
- Покладіть на дно банки листя смородини, хрону (або шматочок кореня розміром 1,5-2 см), а також гілочки кропу, очищений часник, перець горошком. У огірків зріжте краєчки з 2х сторін, так вони краще промаринується. Акуратно викладіть в банку спочатку огірки, потім зверху – томати. Укладайте овочі не дуже щільно, щоб помідори не пом’ялися, і залишилося вільне місце для розсолу. Для смаку і аромату овочеве асорті можна доповнити шматочками солодкого перцю. На завершення поверх томатів покладіть пару гілочок селери. Овочі не повинні виступати за край горлечка банки, укладайте їх так, щоб вони були трохи вище «плічок» ємності.
- Тепер займемося приготуванням маринаду. Кількість розсолу піде 1 1,25 л, все залежить від обсягу овочів, поміщених в банку. Налийте воду в каструлю. Води візьміть приблизно на склянку більше, ніж вказано в рецепті, розраховуючи на википання. Додайте в воду сіль, цукор, лимонну кислоту (оцет). Ставимо каструлю на вогонь, накриваємо кришкою і чекаємо, поки маринад закипить.
- Коли маринад закипів, заливаємо їм овочі в банку практично до її краю (розсіл повинен овочі покрити повністю). Після цього відразу ж накриваємо банку бляшаний кришкою (але не закупорюють). Витримуємо овочі в гарячому маринаді 20 хвилин.
- Потім за допомогою спеціальної пластикової кришки з отворами, зливаємо остиглий маринад з банки в каструлю. Ставимо каструлю на вогонь і маринад знову доводимо до кипіння. Після закипання знову заливаємо гарячим маринадом овочі, накриваємо банку бляшаний кришкою, вичікуємо 20 хвилин.
- Ще раз повторюємо процедуру: через 20 хвилин зливаємо розсіл в каструлю, доводимо його до кипіння. В останній (3-й раз) заливаємо овочі киплячим маринадом. Маринад до краю горлечка банки повинен не доходити на 1 см. Закриваємо банку бляшаний кришкою і герметично закупорюють за допомогою закаточного ключа.
- Після консервації ставимо банки на полицю (пол) кришкою вниз, вкутуємо пледом на кілька годин, щоб продовжити процес стерилізації. Коли банки з маринованими помідорами і огірками охолонуть, зніміть плед і покладіть їх в комору на зберігання. Хоча у солінь настільки апетитний вигляд, що хочеться зняти пробу прямо зараз! Мариновані овочі, приготовані за цим рецептом, відмінно поєднуються з гарніром з рису, картоплі, м’яса. Хрусткі огірочки можуть бути використані для приготування салату «Олів’є», вінегрету, Селянського салату. Пригощайтеся на здоров’я!
Господині на замітку:
- Попередньо стерилізувати банки в цьому рецепті не потрібно, вони простерилизуйте в процесі приготування заготовки.