Молодість – прекрасна пора любові і надії, кращих очікувань. У цьому віці спалахують яскраві почуття, люди знаходять один одного і два люблячих серця з’єднуються в одне. Народження сім’ї – хвилююча подія, до нього необхідно ретельно готуватися, щоб весілля запам’яталося молодятам на все життя.
Скриньки – незамінний атрибут на весіллі
Звичайно ж, треба придбати сукню нареченій, костюм нареченого, підібрати весільний букет, замовити банкетний зал, де буде відбуватися торжество. Але серед усієї цієї метушні не забудьте про маленьких дрібницях – аксесуарах для цієї події. Для того, щоб ваші гості могли щедро обдарувати молодят, необхідно мати весільні скриньки, фото такого ексклюзивного аксесуара ви знайдете в інтернеті. Можна вибрати скриньки різної форми і розміру, гарно оздоблені, ажурні – на будь-який смак. Вони дуже зручні. Адже гості обов’язково прийдуть на весілля з подарунками, в основному, грошовими, принесуть вітальні листівки. Тут як раз стане в нагоді скринька – все дари добре помістяться в ньому, і молодятам не доведеться роздумувати, а куди ж подіти безліч конвертів та листівок, подарованих їм. У такій коробці перші загальні майно молодої сім’ї надійно збережеться.
Хліб-сіль на щастя молодим
Якими б смачними і різноманітними не були страви на весіллі, обов’язковим її атрибутом повинен стати коровай. Ще з давніх часів батьки благословляли молодих на довге і щасливе сімейне життя хлібом-сіллю. І зараз така традиція збереглася. Він готується за певним рецептом, з хорошим настроєм. Прикрашається візерунками з тіста, гілками калини і живими колоссям пшениці або жита. Весільний хліб символізує достаток, достаток, любов і збільшується родина. Виносять його на вишитому рушнику, зверху хліб прикрашає дерев’яна сільничка для короваю, в яку насипають сіль. Зазвичай така сільничка оформлена різьбленням або малюнком, дуже красиво виглядає. Сіль захищає молоду сім’ю від усякого зла, дарує мир і спокій в їх будинок.
Рушник на весіллі
У минулі часи наречена повинна була вишити собі на весілля рушник. Тепер необов’язково його вишивати своїми руками – можна просто купити в спеціалізованому магазині. Що ж означає цей атрибут і чому він до сьогоднішнього дня активно використовується під час одруження? Такий аксесуар символізує дорогу, по якій будуть йти рука об руку молоді люди, які вступили в шлюб. Краще, якщо рушник буде довгим, як і сімейне життя. Ще одне значення цього атрибута – Боже благословення. Шлюби укладаються на небесах, а рушник – свого роду, Божа благодать. Саме з цієї причини на ньому виносять хліб, їм покривають ікони.
Для весілля необхідно декілька рушників:
- в ЗАГС – на нього стають молодята під час процедури одруження;
- під коровай;
- для зв’язування рук молодим;
- для покриття ікон, якими благословляють молодят;
- для вінчання, якщо плануєте вінчатися в церкві.
Прикрашають рушники візерунками тільки по краях, середину залишають білою і недоторканою. Виконуються вони технікою «косий хрестик» або «лічильна гладь». Зображують на них квіти – калину, мак, лілії, троянди, а також геометричні фігури. Прикрашають символами вічної любові і вірності – малюють або вишивають лебедів, голубів, павичів.
Багато під час одруження намагаються дотримуватися обрядів, які були визнані ще нашими предками. Таке весілля набуває особливого шарму. Це хвилююче і запам’ятовується подія для молодят, які вчаться цінувати традиції предків, тим самим, берегти сімейне вогнище до самої старості.