Уже в самій назві представленої сьогодні заготовки таїться головна її особливість, а саме – обпалює вогником гострота. Її я доб’юся, використовуючи чилі і достатню кількість часнику, а в якості основного інгредієнта виступить баклажан. І, треба сказати, в результаті вийде приголомшлива холодна закуска, яка ідеально підійде до різноманітних картопляним гарнірів.
Але, крім того, вогняні своєю гостротою баклажани можуть доповнити будь-яку м’ясну страву, наприклад, розкішний стейк або соковиті шашлики. А ось моє улюблене сімейство обожнює відкривати баночку «Огонька» з баклажанів до простих свинячих відбивних, стверджуючи, що смачніше немає нічого. І я з ними згодна. Ось чому сьогодні мені хотілося б поділитися з вами цим рецептом.
Складові:
- 1 кг баклажанів *
- 3 шт солодкого (червоного) перцю
- 1 стручок чилі
- 1 середня головка часнику
- 30 мл + 70 мл рафінованої олії
- 30 мл столового оцту
- 15 мл лимонного соку
- 3 ч.л. цукру
- 1 ч.л. крупної солі
* Для цього рецепта краще використовувати вузькі баклажани, щоб їх простіше було вкласти в банку.
Як приготувати зимовий салат з баклажанів «Вогник»
Отже, промиваємо все плоди, видаляємо обидві «попки» і нарізаємо акуратними кружальцями, товщиною до 0,4 см.
Далі перекладаємо шматочки в широку і глибоку миску, куди додаємо пару пучок солі, лимонний сік і прохолодну фільтровану воду, щоб рідина покрила наші баклажани.
Ставимо на миску легкий прес (плоску тарілку з чашкою води зверху), тому що шматочки будуть спливати, і забуваємо про них на 2 години.
Через зазначений час повертаємося до процесу. Так, видаляємо у перчиком плодоніжки і внутрішні перегородки, у помідорів верхівку, а ось часник очищаємо від лушпиння. Тепер все промиваємо та нарізаємо томати і перець порівняно великими шматочками.
Переміщаємо підготовлені інгредієнти для заправки в чашу для блендера, де їх подрібнюємо (можна скористатися м’ясорубкою).
Переливаємо гостру суміш в підходящу каструлю і відставляємо її в сторону. Потім дістаємо баклажани і розміщуємо шматочки на паперовому рушнику, яке позбавить їх від непотрібної нам води.
На наступному етапі розігріваємо в плоскодонної сковороді рафінована олія і обсмажуємо баклажани на середньому вогні (великі шматочки краще розрізати навпіл).
Готовий овоч з апетитною скоринкою (на обжарку піде по 1-2 хвилині з кожної сторони) знову укладаємо на серветки, тепер уже, щоб стік зайвий жир.
Поки це відбувається, ставимо каструлю з гострим соусом «Вогник» на плиту, де відразу ж встановлюємо середню температуру. Додаємо сіль, масло (30 мл), столовий оцет і білий цукор.
Готуємо «Вогник» 7-8 хвилин, протягом яких вона завирує, і вимикаємо вогонь. У стерилізовані банки укладаємо шарами підсмажені баклажани, які заливаємо декількома ложками гарячої суміші з перцю, чилі і часнику.
Після наповнення негайно закочує банки кришками і стерилізуємо їх в окропі протягом 10 хвилин. Після повного охолодження, відправляємо баклажани «Вогник» в холодильник, підвал або комору кімнату. Як правильно стерилізувати, читайте в рецепті синенькі по-грузинськи.
Рецепти заготовок:
- «Пелюстки» – маринована капуста з буряком
- Фаршировані зелені помідори по-грузинськи
- Салат «Бережися, горілка!»
- цукрові черрі
- Зелені помідори з часником мариновані
- Маринований перець з яблуками
- Мариновані сливи з гвоздикою
Смачного!