Цибулеві котлети – російське народне блюдо, і досить молоде. Щоб смакова гамма котлет вийшла незабутньою, а консистенція – ніжною, пропоную ріпчасту цибулю нарізати великим кубиком, додати борошно і яйце, сформувати котлетки, обсмажити їх і згасити в оригінальному томатному соусі. В підливу рекомендую покласти стиглі і соковиті сливи, тоді вона вийде вишуканою і пікантною.
Складові:
- цибуля – 8-10 шт.
- яйця курячі – 2 шт.
- борошно -4 ст. ложки
- сіль, мелений перець – за смаком
- кріп і петрушка – 1 пучок
- масло рослинне – для смаження
для соусу:
- помідори стиглі червоні – 4 шт.
- сливи стиглі – 5-6 шт.
- зелень – пучок
- цукор – 3 ч. ложки
- сіль за смаком
- спеції – за бажанням
- вода – 1/3 склянки
- цибуля – 1 шт.
- морква – 1 шт.
- масло рослинне – 2-3 ст. ложки.
Спосіб приготування
- Лук звільніть від золотистої лушпиння і промийте під водою. Наріжте кубиком, киньте в широку ємність. Додайте щіпку солі з меленим перцем і перемішайте, злегка стискаючи пальчиками, щоб овочі пустили трохи соку.
- Кріп і петрушку промийте в мисці, кілька разів змінюючи воду. Трохи просушіть рушником, щоб прибрати зайву рідину. Поріжте і покладіть до ріпчастій цибулі.
- Куряче яйце має бути свіжим, щоб цибульна маса добре трималася в купі. Яйце промийте, розбийте і додайте до нарізаним інгредієнтам.
- Просійте пшеничну муку і покладіть в миску з підготовленими продуктами.
- Ретельно перемішайте, злегка придавлюючи кубики. Яйце має повністю розійтися по лушпиння масі. Рідка частина «фаршу» вийде густий і в’язкою, без борошняних крупинок, вона буде обволікати все «пелюстки» цибулі.
- Сковороду підберіть хорошу, як на млинці, і розігрійте разом з рослинним маслом. Накладайте цибульний фарш ложкою так, щоб вийшла довгаста форма. Готуйте на помірному вогні, тоді овочеві кубики встигнуть трохи прожаритися. Якщо вас збентежить легкий хрускіт котлет, не переживайте, адже виріб ми пригасити в сливове соусі. Коли з’явиться щільна золотава скоринка, акуратно переверніть котлету на інший бік, а після викладіть на тарілку.
- Золотисті котлети підготовлені до гасіння, залишилося зварити смачний соус. Лук звільніть від золотистого шару і поріжте півкільцями. Морква ретельно промийте, економкою зніміть шкірку і наріжте брусочками.
- Овочі киньте в гарячу сковороду і смажте до напівготовності.
- Червоні томати і сливи промийте. У овочів видаліть плодоніжки, у фруктів – кісточку і помістіть в чашу блендера.
- Помиту і просушену зелень крупно поріжте і киньте до помідорів.
- Перебити інгредієнти, прослідкуйте, щоб в масі не траплялися великі шматки плодів.
- Пюреобразную масу з овочів і фруктів додайте до смаженої моркви. Влийте воду, покладіть мелений перець, цукор і пару пучок солі і трохи згасити. Щоб соус вийшов з багатою смаковою гаммою, киньте спеції на свій смак. Можна покласти мускатний горіх, сухий базилік, паприку або куркуму.
- Коли соус буде практично готовий, викладіть цибульні котлети на його поверхню. Вироби повинні поміститися в сковороду і нижньою частиною знаходиться в підливі. Накрийте посуд кришкою, щоб всі продукти обмінялися ароматами і смаками. Тушкуйте цибульне блюдо 15 хвилин.
- Котлети акуратно викладіть на тарілку і обов’язково «укрийте» овочами з ароматної підливи. Соковиті цибульні котлети під незвичайним соусом прикрасять повсякденні обіди з вечерями, і навіть святковий стіл. Зливи і смажену цибулю чудово гармонують один з одним і надають загальної кулінарної композиції вишуканість.
Поради
- Якщо вам не подобається їсти цибулю у вигляді шматочків, перекрутити його на м’ясорубці або перебити в блендері. Масу злегка відіжміть, щоб котлети не вийшло занадто щільними. Борошно можна замінити манною крупою, буде смачно, якщо додати відварене пшоно.
- Якщо в «фарш» замість ріпчастої покласти білий лук, то блюдо вийде більш ніжним, соковитим і приємного смакового відтінку.
- В підливу з червоних томатів можна додати жовті або помаранчеві плоди, тільки краще зменшити кількість цукру. Соус придбає більш вишуканий і пікантний смак.
- Не слід заливати котлети соусом, адже в рідини вони «розтануть», і блюдо перетвориться в лушпиння кашу.