Ароматні бутони чорнобривців, додані в банку при консервації помідорів, замінять собою всі спеції – часник, кріп, запашний перець, листя смородини і хрону. При цьому смак і аромат у помідорів виходить просто неповторний.
Думаю, такі помідори ви ще не пробували. Пропоную приготувати консервовані помідори з чорнобривцями. Напевно вам знайомі ці маленькі ароматні квіточки. Їх ще на території України називають «чорнобривці». А в Грузії використовують висушені і подрібнені квітки чорнобривців. Думаю, вам знаком имеретинский шафран, ось його іноді підміняють чорнобривцями. Ця спеція наситить помідори неповторним смаком і ароматом. Заготівля буде виглядати красиво, не гірше консервованих помідорів з морквяної бадиллям. Маю велику надію, що цей рецепт вам сподобається. Пропоную приготувати невелику порцію на дві баночки місткістю 1 л. Відповідно, всі інгредієнти ділимо порівну на дві банки. Квітки чорнобривців можете використовувати як свіжі, так і висушені. На смакові якості це ніяк не вплине. Також можна використовувати не розпустилися бутони. З чорнобривцями можна маринувати будь-які овочі, головне не переборщити з квітками. На одну літрову баночку використовуйте 1-2 квітки.
Складові:
- помідори – 1200 г
- слива – 2 шт.
- квітки чорнобривців – 2 шт.
заливка:
- вода – 1 л
- сіль – 1,5 ст.л.
- цукор – 3 ст.л.
- оцет столовий – 2 ст.л.
приготування
- Якщо у вас велика сім’я, краще закривати в трилітрові банки. В іншому випадку, скористайтеся літровими банками. Візьміть помідори маленького розміру. Овочі повинні бути щільні на дотик, без вм’ятин і чорних плям. Томати, сливи, квітки чорнобривців добре промийте в холодній воді. Попередньо підготуйте банки і кришки. Ретельно промийте содою, добре промийте в проточній воді і прокип’ятіть хвилин 8-10. У чисті баночки покладіть помідори, по одній квітці, по вершками.
- В окремій ємності закип’ятіть воду. Гарячою водою залийте помідори до верху. Робіть все акуратно і не поспішайте, наливайте воду по чуть-чуть, щоб не лопнула банку. Закрийте стерильними кришками і залиште на 5 хвилин. Можна укутати рушником, щоб помідори краще пропарити. Після, акуратно злийте воду в сотейник і доведіть до кипіння. Знову залийте помідори на 5 хвилин.
- Злийте воду в сотейник. Насипте сіль, цукор. Перемішайте, щоб розчинилися інгредієнти і доведіть до кипіння.
- У кожну баночку налийте по столовій ложці оцту. Залийте гарячою заливкою. Закупорте щільно закаточним ключем.
- Переверніть догори дном і добре укутайте. Залиште в такому положенні, поки банки повністю не охолонуть. Помідори, консервовані з чорнобривцями готові. Тримайте їх у коморі або погребі.
- Смачного!
Господині на замітку:
- Квітки чорнобривців зустрічаються самого різного забарвлення – жовті, оранжеві, жовто-коричневі. Для приготування маринованих помідорів можна використовувати чорнобривці будь-якого кольору – на смак і аромат це не вплине.
Автор: Світлана Кравчук