Самий насичений, поживний і чудовий морс виходить з чорної смородини. Щоб зберегти в напої максимум користі, ми відмовимося від кип’ятіння, і будемо готувати морс шляхом настоювання.
Щоб вгамувати спрагу і отримати заряд енергії в літню спеку, багато господинь готують напої з ягід і фруктів. Найчастіше це компоти або соки. Але я пропоную зробити морс з чорної смородини. Напій просто дивовижний за своїми смаковими і корисними властивостями.
Готувати я буду морс з води і ягід. Вірніше з макухи, яка залишилася від чорної смородини. Я з соку готувала раніше желе. Виходить безвідходне виробництво. У макусі залишається багато корисних речовин. Так що рекомендую використовувати його для створення напоїв в домашніх умовах. Термічної обробки не буде, щоб зберегти максимум вітамінів.
Це чудова заміна купівельними сокам. До речі, домашній морс за смаком не поступається магазинному соку, і не має в складі лимонну кислоту. Зберігати потрібно готовий ягідний морс в холодильнику. Подавати найкраще холодним і навіть з кубиками льоду. Такий напій буде доречний як для щоденного вживання, так і для святкового столу. Особливо корисно таке питво давати дітям.
Складові:
- чорна смородина – 800 г
- вода – 1,5-2 л
- цукор або мед – за смаком.
Спосіб приготування
Перш ніж почати готувати морс, необхідно розім’яти ягоди смородини. Так як я використовую макуху, беру просто його. Але якщо ягоди цілі, їх просто потрібно придушити. Можна перекрутити в блендері або м’ясорубці. Якщо смородина заморожена, її варто спочатку обдати окропом. У деяких випадках морс готують шляхом кип’ятіння, але я вирішила зробити напій без термічної обробки. Заздалегідь скип’ятила очищену воду в кількості двох літрів. Дала їй трохи охолонути, щоб вона стала теплою. Переклала макуха від смородини в воду. Перемішала.
Поки рідина тепла, вирішила додати цукор. Але його можна додавати вже після того, як напій настоїться. Ретельно перемішала і поставила настоюватися спочатку при кімнатній температурі, поки напій повністю охолоне. А потім на кілька годин в холодильник. Чим довше морс з чорної смородини настоюється, тим більш насиченим він стає. Однак пам’ятайте, що це не компот, і стояти в холодильнику тиждень йому не варто. Зберігати максимум 4 дні!
Коли морс настоїться, необхідно його процідити. Перелити в скляну тару і зберігати в закритому вигляді в холодильнику. При подачі можна кинути в склянку кубики льоду.
На замітку:
- При бажанні ви можете додати в цей рецепт інші ягоди або фрукти.
- Замість цукру можна використовувати мед або фруктозу.
- Для збагачення смаку і аромату морсу можна додати гілочку м’яти або меліси.