Для приготування смачного домашнього паштету потрібно зовсім небагато найдоступніших продуктів: куряча печінка, свиняче сало, цибуля, морква, молоко і щіпка улюблених спецій.
Багато з нас не люблять курячу печінку через її специфічного гіркуватого присмаку і сухуватою м’якоті. Пропоную відмінну кулінарну ідею: підіть на хитрість і перетворите печінку в ніжний паштет. Для додання приємного смаку і соковитою структури ми будемо гасити печінку в молоці, а потім подрібнену печінкову масу змішаємо з обсмаженими овочами (цибулею і морквою) і свинячим салом.
Приготування займає мало часу, а виходить ситно, смачно і корисно. Такий паштет можна з упевненістю дати дитині, адже в ньому немає шкідливих смакових добавок і консервантів. Єдина рекомендація: якщо ваші діти дошкільного віку, в процесі приготування печінкового паштету зменшите вдвічі кількість гострого перцю і сала, оскільки малюкам протипоказано вживати надто жирні і гострі страви.
Паштет з курячої печінки з салом і морквою можна використовувати для приготування бутербродів, ролів з лаваша, закусочних тортів. Курячий паштет – відмінна начинка для тонких млинців, пиріжків і кошичків з пісочного тіста.
Складові:
- печінка куряча – 800 г
- сало свиняче – 450 г
- цибуля – 400 г
- морква – 400 г
- молоко – 200 мл
- чорний перець – за смаком
- сіль за смаком
- зерна граната – для прикраси (не обов’язково).
приготування
- Моркву почистити, нарізати на великі шматки.
- Цибулю почистити, нарізати на великі шматки.
- Сало нарізати.
- Лук, сало і морква покласти на сковороду, долити 2 ложки раст. масла і обсмажувати до золотистої скоринки.
- Печінку почистити від волокон, жовчних шляхів.
- Додати до обсмаженої салу з овочами.
- Обсмажувати 5-6 хвилин.
- Дати печінкою з овочами охолонути.
- Можна подати як самостійне блюдо до картоплі.
- Для паштету все прокрутити через м’ясорубку.
- Скласти в сковороду, додати молоко і тушкувати 7 хвилин.
- Розбити прогріту масу блендером.
- Додати склянку води, посолити, поперчити за смаком і тушкувати, помішуючи, до випаровування рідини.
- При охолодженні паштет стане твердим. При подачі на стіл паштет з курячої печінки або бутерброди з нього можна прикрасити свіжою зеленню, зернами граната, рубаним відварним яйцем. Смак паштету відмінно доповнюють малосольні огірки.
- Такий паштет можна заготовити про запас: складіть його в скляну банку, закрийте кришкою і зберігайте в холодильнику до 4 днів. Якщо бажаєте продовжити термін зберігання до декількох місяців – помістіть паштет в целофановий пакет, а потім морозильну камеру. При необхідності ви завжди його зможете розморозити за допомогою мікрохвильової печі і нагодувати несподіваних гостей.
Господині на замітку:
- Аналогічним способом можна приготувати смачний паштет з індичої або гусячої печінки.
- Сало для приготування паштету можна використовувати солоне або копчене, однак при цьому солі в паштет потрібно додавати менше. Завдяки копченому салу паштет придбає особливий аромат.