Дріжджове тісто є найпоширенішим видом тесту. Його широко використовують при виготовленні хлібобулочної продукції. Серед господинь воно також найбільш популярно.
По-перше, приготувати дріжджове тісто під силу навіть початківцям господаркам. По-друге, вироби з нього підкуповують своєю повітряною структурою. По-третє, існує безліч рецептів з дріжджового тіста. Адже з нього ми можемо приготувати не тільки випічку, використовуючи духовку. Також можна смажити на сковороді або у фритюрі, замісивши дріжджове тісто для пиріжків, млинців, оладок, пампушок і т.д.
Домашнє звичайне дріжджове тісто на опарі
Деякі види дріжджового тіста
Замішують дріжджове тісто опарним або безопарним способом. Спосіб замісу вибирають виходячи з того, що планують приготувати. Опару ставлять, якщо збираються піч випічку з великою кількістю здоби (тобто в рецепті використовується велика кількість цукру, яєць, масла). Наприклад, паски, кулеб’яки, ромові баби, всілякі пироги і рулети.
Якщо хочуть приготувати дріжджове тісто швидко, використовують безопарний спосіб. Це роблять, якщо тісто не містить багато здоби.
Ще тісто може бути як звичайним, так і напіврідким. Підходить полужидкое тісто для тих рецептів, де для випічки використовують формочки. Так роблять, щоб при приготуванні в формах випічка з дріжджового тіста вийшла пишною. Тому не треба для ромової баби або паски замішувати тісто звичайної консистенції (тобто круто). Тісто викладають у формочки, заповнюючи їх не більше ніж на 2/3 об’єму.
Полужидкое тісто для пасок в формах для випічки
Дріжджове тісто може бути не тільки простим, але і листковим. Зробивши дріжджове листкове тісто, можна приготувати чудові круасани або рогалики.
А тепер розглянемо, як замішується дріжджове тісто різних видів.
Здобне дріжджове тісто (опарний спосіб)
Для приготування здобного дріжджового тіста знадобиться:
- 1 кг борошна
- свіжі дріжджі – 50 г (якщо використовуємо сухі, то 1 пакетик (11 г))
- пачка вершкового масла – 180-200 г
- півлітра молока
- 3 яйця
- сіль – 1 ч.л.
- цукор – 125 г.
Щоб поставити опару змішаємо дріжджі, 1 ст.л. цукру і 6 ст.л. муки. Додавши в цю суміш тепле молоко, замішуємо тісто. Консистенція повинна бути як на оладки. Ставимо опару в тепле місце на 1-1,5 год., Накривши зверху рушником.
Після закінчення зазначеного часу приступаємо до замісу. Давайте підготуємо здобу. Для цього потрібно розтерти яйця з цукром і сіллю до однорідної маси. До цієї маси додамо розм’якшене масло і ретельно перемішати. Тепер усипаємо решту борошна і, змішавши з опарою, замісити тісто. Якщо тісто липне до рук, не додавайте занадто багато борошна. Це зробить тісто тугим. Краще змастіть руки соняшниковою олією.
Здобний пиріг з корицею.
Також на сайті є перевірений покроковий рецепт дріжджового тіста опарним способом для пирогів і булок.
Дріжджове тісто (безопарний спосіб)
Якщо опарним способом тісто замішують в два етапи, то тут все простіше і швидше. Адже всі інгредієнти змішують в один прийом. Лише дріжджі необхідно попередньо розчинити в теплому молоці. Змішавши всі складові, отримуємо тісто, яке залишаємо підходити в теплому місці 1-1,5 ч. В процесі вистоювання не забуваємо обминути тісто. Накрите рушником тісто має збільшитися вдвічі. Можна приступати до формування виробів.
Заварне дріжджове тісто
Вироби з заварного дріжджового тіста виходять пишними і неймовірно смачними. А саме тісто дуже еластичне і зручне в ліпленні.
Для заварного тесту нам знадобиться звичайний набір продуктів, що використовуються для дріжджового тіста. Незвичайність ж полягатиме в способі його приготування. Суміш інгредієнтів (крім дріжджів) ми будемо заварювати крутим окропом. А остудивши до теплого стану, додамо дріжджі і решту води і борошна. Вода і борошно береться в рівних кількостях (тобто 1: 1).
Ось список інгредієнтів:
- вода (краще брати очищену) – півлітра
- борошно – 0,5 кг
- пісне масло – 5 ст.л.
ще знадобиться:
- 50 г дріжджів
- 2ст цукру (без гірки)
- 1ч.л. солі.
Змішайте масло, цукор і сіль з ¼ усієї кількості борошна. Закип’ятіть половину норми води. Тепер залийте суміш окропом і ретельно розітріть. Остудивши, додаємо в суміш дріжджі і знову перемішуємо. Додайте, що залишився кількість води і борошна і добре вимісити. Отримане тісто використовуємо далі за обраним вами рецептом.
Ще подивіться покроковий рецепт заварного дріжджового тіста на окропі для приготування пиріжків.
Листкове дріжджове тісто
Виявляється, листкове тісто може бути не тільки прісним, але і дріжджовим. Як же звичайне дріжджове тісто звернути в дріжджове листкове? Спосіб досить простий. Спочатку готуємо дріжджове тісто по основному рецепту. Після того, як тісто піднялося і збільшилася вдвічі, настає момент перетворення. Для цього дріжджове тісто прошаровуються маслом так, як при приготуванні прісного листкового тіста. Тобто, розгортає тісто тонким шаром і змащуємо розм’якшеним вершковим маслом.
Щоб було зрозуміліше, подивіться статтю про листкове тісто і рецепт листкового тіста для самси.
Після чого звертаємо конвертом, розгортаємо і кладемо на півгодини в холодильник. Повторюємо весь ланцюжок дій як мінімум 6 разів, не забуваючи кожного разу охолоджувати. Що приготувати з дріжджового листкового тіста? Цей вид тесту призначений не тільки для створення солодкої випічки. З нього виходять чудові слойки і пироги з м’ясом, сиром, шинкою, рибою.
Тепер ви знаєте, як приготувати дріжджове тісто різними способами. Залишається побажати вам вдалих кулінарних відкриттів на кухні? так як тут були наведені лише деякі рецепти для ознайомлення.
Автор Оксана Мельник