Домашній джем зі слив – це чергова «смакота», яку ми пропонуємо заготовити на зиму. Слива підійде як жовта, так і фіолетова, домашня, садові або лісова.
Поки варю сливовий джем, Не утримаюся, хоч ложку з’їм! Упевнитися повинна я особисто, Що він густий і зварений на «відмінно». Ще чотири ложечки, Тепер вже точно густо! Відкрила кришку казана, Але чому в ньому порожньо?
Ці плоди відносять до категорії бюджетних. У сезон заготівля м’ясистих слив обійдеться вам досить дешево. Якщо у власному саду є сливові дерева – це ще краще. Готується ароматний сливовий джем насиченого бузкового кольору досить швидко, простіше і швидше в порівнянні з пастилою з сливи. Пектин (конфітюр) для додання густоти можна не додавати, досить просто трохи уварити заготовку, щоб випарувалася зайва волога. Для варіння джему можна використовувати не тільки казан з товстим дном, але і мультиварку. Особливих умов зберігання джем з сливи не вимагає.
Таким джемом можна промащувати коржі тортів, наповнювати здобні булочки і пироги, прикрашати морозиво, додавати в сирну масу для дитини, є вприкуску з печивом або хлібом, запиваючи гарячим чаєм.
Складові:
- сливи – 500 г
- цукор – 250 г.
Рецепт приготування:
- Для джему потрібно відібрати сливи з солодкою м’якоттю і щільною шкіркою. Вони повинні бути солодкими. Шкірку видаляти не потрібно, тому краще використовувати максимально свіжі сливи, закуплені або зірвані безпосередньо перед консервацією. Плоди ретельно промити холодною водою. Зливи можна потерти губкою, щоб позбавиться від звичного нальоту. Зробити на кожному плоді невеликий надріз. Видалити через отвори кісточки.
- Наступне завдання – подрібнення слив. Для цього необхідно скласти плоди в чашу блендера. Якщо він відсутній в кухонному арсеналі, то можна скористатися комбайном або м’ясорубкою (але перекручувати необхідно 2 рази).
- Перебити сливи до утворення однорідної маси з невеликими шматочками шкірки. Слід проводити таку процедуру в кілька підходів, даючи блендеру відпочити. Шматочки шкірки повинні бути максимально дрібними. Якщо ви не любите такий джем з вкрапленнями, то масу можна протерти через сито. Це займе не більше 2 хв.
- У казан або сковороду з товстими стінками викласти перебиті сливи. Помістити ємність на маленький вогонь. Довести сливову масу до кипіння. Варити джем 30 хв, не забуваючи регулярно помішувати. Маса має густу консистенцію, тому відходити від неї не варто, щоб вона не пригоріла.
- Коли зайва волога випарується, а маса придбає красивий насичений відтінок, потрібно додати цукор. Ретельно розмішати його до повного розчинення. Довести джем до кипіння. Зібрати піну. Варити масу 20 хв на мінімальному вогні.
- Перевірити густоту продукту. Капнути трохи джему на блюдце. Краплі повинні загуснути. Якщо вони розтікаються, то краще проварити масу ще 10-15 хв.
- Для консервації джему потрібно підготувати кілька баночок. Зручно використовувати ємності об’ємом 300 і 150 мл. Закритий джем може зберігатися довго, але якщо баночку відкрили – то і з’їсти продукт треба швидше. Скляні ємності і загвинчуються кришки слід обробити содою. Обполоснути водою. Простерилізувати все будь-яким зручним для вас способом. Гарячий джем влити в сухі банки до країв. Закрутити герметично кришкою. Зберігати в прохолодному місці або на полиці шафки. Смачного!
Господині на замітку:
- На основі сливового джему можна приготувати смачний десерт для дітей і дорослих: змішайте джем з сливи з шоколадною глазур’ю або просто з какао порошком, додайте жменю подрібнених горіхів і перемішайте. Отриману масу намащуйте на білий хліб. Ласощі виходить приємним і не нудотним.