Знаєте, можна зробити родзинки в домашніх умовах. Нам знадобиться електрична сушарка. І кілька кілограмів стиглого добірного винограду без кісточок, який краще і дешевше купувати в сезон дозрівання.
Ізюм – сушений виноград, У себе ввібрав літо. Його покуштувати кожен радий І не приховує це.
Але ж, правда, це таке смачно ласощі! Кожен раз, проходячи повз рядів торговців зі сходу, що продають всілякі сухофрукти, око радіє величезним горах різного кольору і розміру родзинок. Але останнім часом, дивлячись на його ціну, здається, що це не просто сушений виноград, а монетки зі скрині з чарівної печери Синдбада.
А чому б не посушити виноград самої? Адже і виноград є свій, і сучасний гаджет, такий як електрична сушарка мені на допомогу. Та й скільки незаперечних плюсів: можливість зберегти надлишки врожаю, приготоване своїми руками завжди якісне і так далі. Очі бояться, а електросушарка робить. Тепер я – власниця незліченної скарби: хочу плов солодкий варю, хочу хліб з родзинками печу, або паску з родзинками на Великдень. І вам раджу!
Складові:
- виноград – 4 кг.
приготування:
- Виноград на гілочках добре помити, викласти в друшляк, щоб стекла зайва рідина.
- Відберіть з великих гілочок і плодоніжок цільні виноградини без гнилі, пошкоджень. Виноград повинен бути також стиглий.
- Виноградинки щільно викласти на лотки електросушарки в один шар.
- Лотки з виноградинками встановити в електросушарку, включити режим «Сушка ягід і фруктів», час – 4 години.
- Через даний час електросушарку вимкнути і дати ягодам постояти близько 2 годин. Потім сушку винограду можна продовжити.
- Сушити виноград треба в кілька підходів, по 4 години кожен, періодично вимикаючи електросушарку на 2 години.
- Через 10-12 годин сушіння поміняйте верхні і нижні лотки з виноградинками місцями. Це дозволить рівномірно висушитися відразу всьому винограду.
- Час сушіння винограду в електросушарці залежить від сорту винограду, величини ягід, консистенції м’якоті і становить в середньому 20 – 25 годин, але орієнтуйтеся на працездатність Вашої сушарки.
- Висушеним вважається виноград, з якого вийшла волога, і виноградини стають в формі родзинок, дуже липкі на дотик.
- Ізюм згребти з лотків і помістити в чисту банку. Зберігати в сухому місці.
Господині на замітку:
- Виноград для родзинок краще вибирати без кісточок, наприклад, сорти кишмиш.
- Ягоди винограду для сушіння повинні бути м’ясисті, з щільною шкіркою, цукристі.
- Бажано, щоб виноградинки, призначені для сушіння, були одного розміру. Виноград великого розміру краще не сушити в електросушарці.
- З темного винограду виходить чорний родзинки, з зеленого – коричневий.