Ідеальний варіант зберегти всі вітаміни в капусті – заквасити її на зиму найпоширенішим класичним способом. Завдяки есстественно бродінню, квашену капусту по її властивостям прирівнюють до молочнокислим продуктам, таким, як кефір або натуральний йогурт. У ній міститься багато вітаміном С, Р і В9 (фолієва кислота), що вкрай важливо для організму в холодну пору року.
Поради по заготівлі квашеної капусти на зиму за класичним рецептом:
- Квасити можна капусту тільки пізніх або, на крайній випадок, середніх сортів. Ранні сорти зовсім не придатні для такої заготовки.
- Використовуйте тільки звичайну кухонну сіль без додавання йоду, інакше квашена капуста вийде м’якою, пухкою.
- Сіль кладуть приблизно 220-250 г на 10 кг нашаткованої капусти.
- Щоб урізноманітнити смак квашеної капусти використовують додаткові інгредієнти: журавлину, кислі яблука, мед, спеції (коріандр, кмин, лавровий лист), буряк, редьку і так далі.
- Використовуйте рукавички, щоб не пошкодити шкіру рук досить їдким соком з сіллю.
Особливості заготовки квашеної капусти в зиму
- Перед шинковкой не рекомендується мити капусту, але слід видалити верхні листки і зрізати зіпсовані місця. Якщо ви вирішили вимити капусту, витріть її насухо чітим Безворсовий рушником.
- Необхідно підготувати стіл і посуд: почистити харчовою содою, змити чистою водою і витерти насухо.
- Для класичного рецепту квашення підходить посуд зі скла, дерева або кераміки.
- Найкраще застосувати спеціально призначену для цих целец тертку-шатківницю, особливо, якщо ви платніруете заквасити багато капусти, щоб вона вийшла красивою в нарізці.
- Утрамбовувати капусту потрібно щільно, щоб вона вийшла хрусткою.
- Готова квашена капуста зберігається при температурі від 0 до +5 градусів (підвал або холодильник).
капусняк
Інгредієнти для класичного рецепту:
- 3 кг білокачанної капусти (1 велика)
- 2 г моркви (2 шт)
- 12-20 г солі
* Всі спеції додаються за бажанням.
Як заготовити на зиму класичну квашену капусту: рецепт з описом
- Кочан капусту нарізати соломкою вручну гострим ножем ілідовольно тонко нашаткувати на спеціальній шатківниці. Будьте обережні, щоб не пошкодити шкіру рук, якщо користуєтеся такою теркою.
- Морквину крупно натерти або подрібнити ножем в дуже тонку соломку.
- Перекласти капусту у великій таз або на стіл, викласти на неї моркву і засипати сіллю.
- Ретельно розім’яти овочі, поки вони пустять сік.
- Утрамбувати підготовлені банки (тару) до самого верху, залишивши 3-4 см у самого горлечка. Якщо ви використовуєте каструлю або діжку, накрийте капусту чистою серветкою, зверху тарілкою (зрозуміло, перевернутої) і поставте гніт (можна обернути цегла в чистий пакет або використовувати банку з водою, закачування).
- Встановіть банку в миску. Це потрібно для того, щоб, коли капуста почне виділяти багато соку, він не розтікався по кухні.
- Залишити для сквашування при кімнатній температурі на 3-4 доби. Якщо з’являється піна, її потрібно знімати. Розсіл не виливайте, його можна буде долити в банку, якщо капуста його потягне в себе. Періодично (3-5 разів на день) потрібно протикати квашену капусту, щоб вийшли гази. Можна скористатися будь дерев’яною паличкою, хоч китайською.
бочкові огірки
Автор відео: «Заходьте в гості»