Наші господині не часто закривають варення з черешні, вважаючи за краще консервувати компоти з неї. Але я вже давно роблю саме таке варення, з якого взимку відмінно виходять морси, желейні десерти і різні креми. Хоча воно чудово йде в моїй родині і просто за чаєм з печивом або свіжим білим хлібом.
Єдиною складністю створення цієї заготовки можна вважати видалення кісточок. Хоча, якщо у вас є спеціальний пристрій, зробити це буде простіше простого. У разі відсутності подібного девайса, позбавити ягоди від кісточок легко за допомогою англійської шпильки. А ще можна видавити їх звичайної шпажкою, притримуючи черешню між пальцями.
Загалом, пристосувавшись, процес піде швидко, і ви не помітите, як підготуєте ягоди для подальших кулінарних дій. Що ще необхідно знати про варення з черешні? Тільки те, що плоди краще вибирати соковиті, стиглі і не пошкоджені, щоб наша заготовка не зіпсувалася під час зберігання. А в якості додаткового консерванту (крім цукру) рекомендую додати трохи лимонної кислоти. Отже, давайте розберемося, як приготувати варення з черешні.
Полуниця у власному соку на зиму
Інгредієнти для варення з черешні:
- черешня – 1 кг
- цукор – 500 г
- вода – 200 мл
- лимонна кислота – 1/4 ч.л.
Як приготувати варення з черешні
Черешню перебираємо, видаляємо довгі зелені хвостики і укладаємо в дрібне сито.
Далі промиваємо кожну ягоду під прохолодною проточною водою і залишаємо їх трохи просохнути. Через 20-25 хвилин видаляємо кісточки, скориставшись для цього спеціальним девайсом, англійською шпилькою або бамбуковою шпажкою.
На наступному етапі розміщуємо підготовлені ягоди в емальованому мисці і засипаємо їх половиною цукру (250 г).
Ми залишаємо черешню на годину, через який наливаємо склянку фільтрованої води в невелику каструлю відповідного розміру і висипаємо всередину цукор, що залишився.
Готуємо солодкий прозорий сироп на середньому вогні до закипання, після чого вливаємо його в миску з черешнею.
Ставимо посуд на той же середній вогонь і Томім варення з черешні протягом 15 хвилин, постійно знімаючи утворюється пінку.
Вимкнувши плиту, відразу ж переливаємо солодку масу по ошпарений банкам і стерилізуємо їх в окропі 10 хвилин.
На останньому етапі щільно закручуємо банки з варенням з черешні кришками і після їх охолодження відправляємо на місце подальшого зберігання.
Калина з цукром на зиму
Смачного!
Як приготувати варення з черешні розповіла Юлія.
Джем з черешні з м’ятою від Смачні рецепти: