Якщо ви хочете зварити смачний і корисний компот, пропоную з величезної кількості лісових і садових ягід вибрати кизил. У компоту з кизилу насичений смак і красивий яскраво-рубіновий колір.
Один з найбільш корисних напоїв – це ароматний компот з рубінових ягід кизилу. Процес заготівлі напою дуже простий і не вимагає абсолютно ніяких зусиль.
Складові:
- кизил – 600 г
- цукор – 1 ст.
- вода – 2,7 л.
Рецепт приготування:
- Відібрати для консервації свіжі стиглі ягоди. Перебрати кизил, видалити зіпсований і перезріло. Ягоди повинні бути міцними. Тоді вони не втратять форму від контакту з окропом. Видалити хвостики і інше сміття. Ретельно промити кизил холодною водою. Ягоди скласти в друшляк. Дати повністю стекти воді. Банку і кришку натерти содою. Змити порошок проточною водою. Обдати горлечко банки окропом. У воді прокип’ятити кришку 5 хв. У суху скляну ємність висипати ягоди кизилу.
- Закип’ятити воду. Наповнити банку гарячої рідиною наполовину. Прикрити скляну ємність кришкою. Залишити настоятися на 30 хв. Ягоди повинні виділити трохи соку. Шкірочка кизилу почне тріскати, але він збереже форму. Зовнішній вигляд банки з компотом від цього не постраждає.
- Всипати цукор в емальовану миску. Якщо ви хочете приготувати концентрований напій, який в подальшому можна буде розбавити кип’яченою водою, то кількість даного інгредієнта необхідно збільшити.
- Банку закрити гумовою кришкою з отворами. Злити воду назад в миску. Долити рідину, що залишилася з першого кип’ятіння. Дерев’яною лопаткою розмішати цукор, щоб він повністю розчинився. Сироп довести на середньому вогні до кипіння. Варити 3 хв.
- Залити киплячим сиропом ягоди. Наповнити банку по самі вінця. Вода може трохи переливатися через край – це не страшно. Головне, заздалегідь підстелити під ємність рушник. Накрити банку залізною кришкою. За допомогою ключа для консервації герметично її закатати. Перевернути ємність. Поставити банку на газету вниз кришкою. Якщо ємність не залишає мокрих слідів, то компот закатаний герметично. Прибрати перевернуту банку під теплу ковдру або куртку. Залишити на добу остигати. Спочатку компот буде прозорим, але коли ягоди настоятися – придбає насичений рубіновий колір. Консервований напій можна зберігати навіть у коморі, він не псується при кімнатній температурі. З ягід можуть виходити бульбашки повітря, але якщо кришка не роздувається, то напій простоїть всю зиму, а, то і довше. Смачного!
Господині на замітку:
- Кизиловий компот, заготовлений на зиму, може стати прекрасною основою для приготування киселю або фруктового желе.
- Кулінари нерідко використовують кизиловий компот для просочення коржів для торта.
- Соус з кизилу – ще один цікавий рецепт з грузинської кухні.
Корисно знати:
- Крім неймовірного смаку цей напій подарує вам міцне здоров’я. Він має чудовий тонізуючий ефект, допомагає позбутися від неприємного відчуття нудоти, заповнює дефіцит вітаміну С в організмі. Компот з кизилу позитивно впливає на імунітет і шлунково-кишкового тракту, зміцнює стінки судин, запобігаючи їх ламкість. Кизиловий компот володіє терпкими властивостями, тому його можна використовувати як допоміжний засіб при лікуванні діареї.