У моїй родині мариновані помідори черрі з перцем і цибулею жартівливо називають стравою «швидкого знищення», оскільки зі столу така консервація зникає миттєво.
Цього року урожай помідорів чері перевершив всі наші очікування! І звичайно ж, я вирішила закривати їх різними способами. У цьому рецепті додаю солодкий болгарський перець замість традиційної зелені (парасольки кропу не потрібні). Через два тижні після закрутки не втрималися і одну баночку відкрили – дуже смачно вийшло, відмінна закуска до будь-якого столу. Томати не потріскається, а залишилися щільними і м’ясистими. По суті, смак черрі не надто відрізняється від основних сортів помідора, хіба що більш солодкі. Але їх набагато зручніше закривати через невеликого розміру, можна використовувати будь-які баночки – з-під грибів або корнішонів. Я в основному закриваю все в банках з гвинтовими кришками, консервація відмінно зберігається в підвалі до зими. Але якщо у вас досить тепла погода і немає льоху / підвалу – краще закрутіть банки ключем і зберігайте в коморі.
Наводжу в рецепті пропорції, необхідні для закрутки двох баночок черрі з перцем по 325 г, тому що фотографувала експериментальну партію. Розраховуйте для себе співвідношення продуктів таким же чином.
Складові:
- помідори черрі – 500 г
- болгарський перець – 1 шт.
- цибуля ріпчаста – 1 шт.
- часник зубчиками – 3 шт.
- перець горошком – 6 шт.
- лист лавровий – 4 шт.
- сіль – 2 ч. л.
- цукор – 2 ст. л.
- вода для маринаду – 500 мл
- оцет 9% – 2 ч. л.
Спосіб приготування:
Добре промийте помідори черрі під проточною водою. Візьміть зубочистку або циганську голку і надколу кожен помідор в області плодоніжки кілька разів (по колу 5-6 отворів). Це необхідно зробити, щоб тонка шкурка томата не потріскалася. Підготуйте решту інгредієнтів.
У банки, які ви вибрали для закрутки, щільно укладіть помідори, залиште трохи місця для солодкого болгарського перцю і цибулі. Так ви точно визначте, скільки томатів міститься в банку.
Підготуйте інші складові для заготовки. Болгарський перець промийте. Очистіть від серцевини і наріжте смужками. З ріпчастої цибулі зніміть лушпиння і наріжте півкільцями, зубчики часнику розрізати на дві частини кожен.
Простерилизуйте банки і кришки звичним способом. Ось докладна стаття про стерилізацію банок і кришок. Додайте в банки цибулю, перець, часник, томати черрі. Складайте все таким чином, щоб овочі з банок більше не виймати.
Закип’ятіть в каструлі воду, акуратно частинами влийте її в банки (я заливаю в гарячі банки після стерилізації, тоді вони не лопаються). Прикрийте банки кришками і дайте постояти 10 хвилин.
- Потім злийте воду з банок в каструлю, додайте цукор, сіль, лавровий лист, перець горошком. Знову закип’ятити воду зі спеціями. В кінці влийте оцет і вимикайте маринад. Розлийте його назад в банки, щільно закрутіть гвинтовими кришками і переверніть їх кришками вниз на рушник. Укутайте зверху пледом або рушником. У такому вигляді залиште банки на добу. Потім переверніть на дно, дайте повністю охолонути при кімнатній температурі ще добу.
- Готову консервацію можна відкривати вже через 2 тижні. Зберігати в підвалі або на нижній полиці холодильника до 6 місяців.
Господині на замітку:
- Замість оцту для приготування маринаду можна використовувати суху лимонну кислоту (0,5 чайної ложки) або свіжо видавлений лимонний сік (2-3 столові ложки).
- У банку з маринованими помідорами як спеція можна додати 1 ч.л. насіння гірчиці, кілька сушених бутонів гвоздики. Гірчиця і гвоздика не тільки надають багатий смак і аромат, але і мають бактерицидні, консервують властивостями.
Автор: Каприз Ольга.