Масляна, ситна, добра і дуже смачна триває!
Про запас нехай млинці йдуть, І здоров’я принесуть!
Кажуть, що за старих часів глава сімейства не сідав за стіл їсти млинці, якщо стопка поставлених перед ним млинців не було подібне висоті від ліктя до кінчика середнього пальця. Уявіть скільки це! Але ж правильно, адже млинець череву НЕ псування. А смачні млинці з журавлиною і насінням тим більше. Рум’яні, солодкість млинця ідеально поєднується з кислинкою журавлини, а насіння надають особливу нотку в смаку. Яскраві штрихи і апетитність! Не лінуйтеся – печіть млинці! За основу цього рецепта візьмемо звичайний спосіб приготування млинців на молоці.
Складові:
для млинцевого тесту:
- борошно пшеничне вищого сорту – 180 г
- молоко – 0,5 л
- яйце куряче – 2 штуки
- цукор – пісок – 4 столові ложки
- сіль – 1 чайна ложка
- масло рослинне – 2 столові ложки
- розпушувач – 1/6 чайної ложки
- журавлина свіжозаморожена – близько 7 столових ложок
- очищені насіння соняшнику – 4 столові ложки
- масло вершкове (для змащування млинців) – 20 г
- масло рослинне (для смаження) – 40 мл.
приготування:
- У невеликій сотейник налити необхідну кількість молока і на повільному вогні злегка підігріти. Молоко не повинно бути гарячим, тільки трошки теплим.
- У глибоку середнього розміру чашку просіяти борошно, намагаючись тримати сито вище, щоб борошно, падаючи в чашку, більше збагатилася киснем.
- У чашку з борошном додати цукор – пісок, сіль, розпушувач для борошна і добре перемішати.
- У сотейник з теплим молоком вбити яйця, влити рослинне масло і добре збити віночком до однорідності.
- Вливаючи порційно рідкі складові в борошняну суміш, за допомогою віночка замісити тісто без грудочок. Тісто по консистенції нагадуватиме рідку сметану. Дати тісту настоятися протягом 30 хвилин.
- Очищені насіння соняшнику злегка підсмажити на сухій сковороді і додати в млинцеве тісто. Ось інструкція по жарке насіннячок http://na-vilke.ru/sposoby-zharki-semechek.html.
- Свіжозамороженої журавлину, не розморожуючи, також додати в млинцеве тісто, перемішати.
- Приступити до випічки млинців. Розігріти сковороду – млинниць, змастити олією. Вилити на сковороду тонким рівномірним шаром порцію тесту, крутячи її, розподілити його по всій поверхні, намагаючись, щоб ягоди журавлини і насіння соняшнику теж рівномірно розташувалися, не в одній купі.
- Коли одна сторона млинця підсмажиться, за допомогою кухонного лопатки перевернути акуратно його і підсмажити з іншого боку. Готовий млинець відкинути на блюдо і змастити вершковим маслом.
- Таким же чином напекти інші млинці, складаючи їх стопкою. Зверху на стопку млинців покласти чистий рушник, так млинці залишаться довше гарячими.
Вважається, якщо млинці на Масляну вийшли на славу, то рік обіцяє бути багатий на радісні події. І чим більше млинців буде напекти, тим щасливіше і грошовитіше буде рік.
Господині на замітку:
- Замість рослинного масла можна протирати гарячу сковороду для випічки млинців наколотим на вилки не солоним свинячим салом.