Це кращий і найсмачніший медовик, який мені доводилося готувати! У буквальному сенсі змітають торт зі столу і просять добавки все!
Коржі для цього медового торта приготовлені за класичним рецептом, який дістався до наших днів з часів самого СРСР, перекочувавши в мій кулінарний блокнот з маминих записів. І саме цей рецепт медових коржів – він ідеальний у всіх сенсах, так як зіпсувати їх практично неможливо: навіть якщо щось раптом пішло не так, завжди можна «допив» торт, ніхто ні про що не здогадається, а крім цього – вони непоганого поєднуються з самими різними кремами.
Взагалі, класичний торт медовик традиційно готують, як правило, на основі сметанного крему. Але класика рано чи пізно набридає, ми вносимо різноманітність в улюблені рецепти. Торт медовик за посиланням приготовлений на основі двох кремів – сметанного і крему зі згущеного молока, а тісто для нього заварюється на водяній бані.
Набрид одного разу, вирішила вдосконалити свій кулінарний шедевр. У цьому рецепті розповім, як приготувати медовий торт з чорносливом, сметанним кремом з корицею і кремом з вареного згущеного молока. Ви не зможете відірватися від цього медового шедевра, запевняю! По ходу опису покрокового рецепта підкажу деякі секрети і дам поради зі свого досвіду, щоб у вас вийшов ідеальний медовий торт з чорносливом.
* Для приготування тіста вам знадобиться чавунний посуд або будь-яка інша з товстим дном.
Інгредієнти для медового торта:
Для медового тіста:
- 530-600 г пшеничного борошна 1 сорту
- 4 яйця СО (235 г)
- 70 г вершкового масла
- 3 ст.л. меду з невеликою гіркою (150 г)
- 1 стакан цукру (200 г)
- 1 ч.л. соди
Для сметанного крему:
- 300 г сметани 20% *
- 150 г чорносливу без кісточок
- 120 г цукру
- 1/2 ч.л. меленої кориці (за бажанням)
* Чим сметана жирніше – тим густішим крем. Детальніше в рецепті медовика.
Для згущеного крему:
- 1 банка вареного згущеного молока (370 г)
- 1 пачка вершкового масла (180 г)
Для приготування вам знадобиться:
- толстостенная (чавунна) посуд
- кришка від каструлі для вирізання коржів
Рада за кількістю інгредієнтів
Вага медового торта з чорносливом – близько 1,7-2 кг. Висота готового торта – 8-9 см в залежності від товщини крему і посипання, діаметр торта на фото – 20 см. З цієї кількості тесту діаметр торта виходить збільшити до 23-24 см – залежить лише від діаметра кришки, якій ви будете вирізати коржі.
Виходить 8 повноцінних великих порцій: два дорослих і одна дитина по чуть-чуть уминають тортик приблизно за 2 дні. Тому, орієнтуйтеся самостійно на кількість ваших гостей і їх апетити. Для великої компанії є сенс збільшити кількість інгредієнтів на 1/3, а то і в 2 рази. Розрахувати можна приблизно так: 1 куряче яйце = 2 коржа. Що стосується кількості крему – я завжди готую його з запасом, зазвичай він не пропадає, навіть якщо трохи залишається.
Не бійтеся експериментів, так як зіпсувати медовий торт за цим рецептом практично неможливо!
Готуємо медовий торт: покроковий рецепт з фото, докладним описом і важливими порадами
Рецепт тіста для медового торта
Яйця розбити в високу миску.
Вибирайте ємність вище, так як яєць досить багато, а збити їх потрібно якомога пишніше. Цукор краще вибрати подрібніше, інакше заморочетесь збивати. Можна взяти цукрову пудру. В цілому, будь-який цукор – не критично.
Починаємо збивати на повільних оборотах, щоб спочатку розбити структуру яєць і змішати з цукром.
Потім додаємо швидкість і збиваємо яйця в досить пишну піну – маса збільшиться приблизно в 2-3 рази або близько того.
В чавунну каструлю (у мене стара гусятница) викласти шматок масла, мед і соду. Тут важливо наступне: спробуйте на смак збиті яйця, можливо, меду доведеться покласти поменше, щоб тісто не вийшло занадто вже солодким. Якщо ж раптом ви все-таки переборщіть з солодкістю на цьому етапі, додамо трохи менше цукру в крем, тому, без паніки.
* Майте на увазі, що соду гасити не потрібно, так як при наявності меду в тесті і без цього станеться потрібна нам реакція.
Зверху акуратно перелийте збиті яйця і поставте на середній вогонь. Відразу ж починайте в міру інтенсивно і безперервно помішувати. Зараз ваша задача – прогріти дно каструлі. Як тільки це проізойтет (маса знизу почне карамелізуватися), відразу ж прибирайте вогонь на мімнімум.
Можна приготувати тісто і класичним способом – на паровій бані (описано в класичному Медовик по посиланню на самому початку рецепта), де воно 100% не підгорить. Але ось так швидше, тому, вибирайте самі – виходить однаково добре.
У міру приготування маса почне збільшуватися, злегка темніти або купувати карамельний відтінок. На поверхні з’являться красиві розлучення – це карамелізіруется цукор і мед. Важливо помішувати з самого дна, щоб не пригорає. Маса пишна і майже повітряна.
* Багато хто скаржиться, що медова маса не темніє. Що хочу сказати: 1. У мене темніє в 99.9% – медовий торт печу дуже часто. 2. Незалежно від кольору маси медові коржі при випічці все одно набувають потрібний колір. У чому підступ, важко сказати. Загалом, не дуже на цьому загострювати увагу.
Медова маса готується таким чином приблизно 10-15 хвилин, дивимося по ситуації. Виходить приблизно ось так (буває більш карамельна):
У цю ж масу вводимо приблизно 1 склянка просіяного борошна.
Акуратно перемішуємо лопаткою, тісто злегка осяде. Тримаємо на мінімальному вогні ще приблизно хвилинку – заварюємо, буде злегка булькати, знімаємо з вогню.
Чи не передержіте, інакше маса просто запече! Вогонь сильний не включати, все зіпсуєте.
Потім починаємо поступово підмішувати борошно в гарячу медову масу, перемішуючи ложкою.
Коли ложкою вже стане складно замішувати, перекладаємо тісто в гірку борошна (просіяного) на кухонному столі.
Потроху підвертаючи краю, продовжуємо місити основу для медового торта.
Будьте обережні! Гаряче!
Поступово замішуємо НЕ липнуче до рук гладке тісто, яке практично не еластично. Не переборщити з борошном, інакше будуть проблеми з розкачування.
Далі катаємо товсту ковбаску, ділимо на рівних 8 частин.
Злегка занурюємо в борошно, якщо розрізані шматочки прилипають до рук, і тут же накриваємо плівкою, інакше швидко заветрівается.
Основа для медового торта готова. Класичний рецепт вимагає трохи охолодити тісто, але досвідченим шляхом я прийшла до того, що якщо і охолоджувати, то зовсім небагато, а можна і відразу випікати.
Випікаємо коржі для медового торта
Розкачати корж під потрібний вам діаметр (прикладаємо кришку і дивимося). Щоб пласт не прилипав до столу, присипте його борошном, а краще – розгортайте відразу на папері для випічки (її я також посипаю борошном, використовую тільки Paclan).
Діаметр кришки на фото – 20 см. Як бачите, можна сміливо його збільшувати на 3-4 см, але я залишаю в такому вигляді.
Катаємо медовий пласт на пекарської папері:
А в такому вигляді ми його відправимо в духовку:
Щоб корж не пузир, протикаємо його виделкою, як показано на фото.
Часто цього буває недостатньо, бульбашки все одно з’являються. Тому важливо стежити за випіканням, і як тільки побачили здуття, тут же відкриваємо духовку і протикає. Якщо навіть ви упустили той момент, коли корж ще був напівсирої, не переживайте – розповім, як прибрати бульбашки і не зіпсувати торт.
Випікаємо в заздалегідь прогрітій духовці при 180 градусах. Печуться коржі для медового торта дуже швидко – близько 2-3 хвилин, тому орієнтуйтеся виключно на свою духовку. Я зазвичай ставлю на стеднюю полку, вогонь так само середній, щоб не підгорає.
Дістаємо готовий корж і тут же на деку вирізаємо кришкою рівне коло. Докладаємо, натискаємо і прокручуємо туди-сюди. Обрізки відразу ламаємо і складаємо в окрему посуд.
Якщо такої кришки немає, докладаємо звичайну і обрізаємо ножем по колу. Форму можна надати будь-яку, наприклад, вирізавши квадрат і т.д. з картонки.
Гарячий корж перекладаємо виключно на рівну поверхню до повного охолодження. Я кладу на стіл, потім стопкою складаю в звичайній сковороді. У міру остигання коржі тверднуть.
Рецепт сметанним кремом з корицею для медового торта
Для збивання сметани так само раджу взяти глибоку миску, щоб не розліталися бризки.
Корисні поради:
- Щоб медовик з чорносливом максимально просочився і вийшов вологим, сметану краще взяти 15-20% (більш рідку). При цьому сметанний крем буде трохи стікати з коржів.
- Якщо вам потрібен більш щільний торт, беріть сметану 25-30% або відкиньте нежирну на кілька шарів марлі і підвісьте на кілька годин, щоб стекла рідина. Також можна використовувати спеціальні загусники для крему. Дуже не рекомендую використовувати крохмаль, так як зіпсуєте смак медовика.
Додаючи по чуть-чуть цукор, починаємо збивати сметанний крем. Кількість цукру краще додавати на свій смак. Я іноді кладу пару столових ложок, щоб максимально зменшити солодкість, так як її ще додасть і чорнослив, другий крем.
Додаємо щіпку кориці (за бажанням, звичайно ж) і ще раз доводимо до однорідності.
Густий сметанний крем без загустителя (сметану потрібно підготувати заздалегідь, дивіться відео):
Рецепт крему з вареного згущеного молока для медовика
Такий крем приготувати ще простіше. У мисці з’єднати варене згущене молоко і пачку вершкового масла, попередньо витриманого при кімнатній температурі. Розмішати міксером до однорідного стану.
Вершковий крем зі згущеним молоком від Катерини Стар:
Чорнослив дрібно нарізати.
З чим ще можна приготувати улюблений медовий торт:
- Сирний крем (4 рецепта)
- Білковий крем заварний (відмінний!)
- Заварний крем на жовтках
Оскільки знаменитий і всіма улюблений десерт давно перестав бути винятково класичним, то такі варіанти просочення теж мають право на життя.
Збірка медового торта
На дно блюда налити трохи сметанного крему і покласти зверху корж. Цього можна і не робити, але так нижній корж буде м’якше.
Корж раджу поколов гострим ножм, щоб просочився максимально.
Змастити сметанним кремом, викласти трохи чорносливу.
Зверху кладемо другий корж і змащуємо кремом зі згущеного молока.
* Якщо раптом вам незручно змащувати коржі один на одному, медовий торт як би пливе, зробіть це у висячому положенні, завдаючи крем силіконової лопаткою, а потім укладайте один на одного.
Таким чином укладаємо все коржі, чергуючи крем і чорнослив.
Що робити, якщо корж сильно вспузирілся під час випікання, а ви упустили момент?
Абсолютно нічого страшного. Гострим ножем зрізаємо верхівки бульбашок і складаємо в дірочки. Такі коржі рекомендую укладати самими верхніми, щоб медовик НЕ перекосило.
Верх у мене зазвичай виходить подвійний: викладаю залишки крему з згущеного молока, зверху трохи наливаю сметанного. Саме рідкий сметанний крем зробить верхівку торта найбільш м’якою.
Обов’язково потрібно залишити 3-4 столових ложки згущеного крему, щоб обмазати торт з боків. Ідеально це виходить все тієї ж м’якою силіконовою лопаткою.
Обрізки складаємо в блендер і збиваємо в дрібну або середню крихту.
Викладаємо крихту на верхній корж. За бажанням можна притрусити крихтою і боки.
Готовий медовий торт залишити при кімнатній температурі на 1-2 години, потім прибрати в холодильник. Термін зберігання – не більше 72 годин, але я рекомендую зберігати не більше 48.
І на останок. Що робити, якщо залишився крем і крихти? З’єднати і перемішати.
Загорнути в харчову плівку, сформувавши ковбаску. Прибрати в морозилку на 1-2 години, потім нарізати і з’їсти, як печиво. Дуже смачно!
Смачного!
Заварні тістечка, рецепт з фото крок за кроком
Покроковим рецептом приготування медового торта з чорносливом поділилася Наталя.
Готуємо медовик з мигдальними пелюстками і білим шоколадом за рецептом від «Готовим дома»:
Медовик на сковроде від «СМАЧНИЙ рецепт від Людмили Борщ»: