Якщо вам подарували йогуртницю, то ознайомтеся з цим базовим рецептом приготування йогурту.
Найкориснішим продуктом для дітей і дорослих вважається йогурт. Він прекрасно засвоюється організмом, а його ніжний смак змушує забути про все на світі, особливо якщо ви додасте в приготований домашній йогурт шматочки ягід або фруктів.
Тим, хто дотримується принципів здорового харчування, рекомендується додавати в цей молочний продукт вівсяні, житні або гречані пластівці, вживаючи корисну страву на сніданок. Дітям в йогурт можна вмішати підсолоджувач: мед або цукровий пісок, щоб вони їли його з великим задоволенням на сніданок або полуденок.
З йогурту виходить чудова випічка, прекрасні соуси і навіть холодні супи – як бачите, спектр застосування цього молочного продукту в кулінарії досить великий.
Складові:
- молоко домашнє – 750 мл
- йогурт «Активія» класичний без добавок – 1 упаковка.
Спосіб приготування
- Щоб у вас вийшов густий і ніжний молочний продукт, купуйте домашнє молоко. Його прокип’ятіть і моментально остудіть, помістивши в таз з холодною або крижаною водою. Завжди перевіряйте, чи продукту – як тільки молоко стане злегка теплим (близько 40 градусів), то вийміть його з тазу і влийте в ємність: миску, каструлю або сотейник. Ні в якому разі не готуйте йогурт з гарячого або холодного молока!
В принципі, з пастеризованого і ультрапастеризованого молока у мене теж виходив непоганий йогурт. В цьому випадку беріть молоко жирністю від 3,2%. Чим більше жирність молока. тим густіше вийде йогурт. Таке молоко не потрібно кип’ятити, а лише довести його до температури 40 градусів.
Температуру молока я перевіряю кулінарним термометром.
Окропом ошпарьте баночки і кришки, склавши їх в одну миску.
Наприклад, я мою баночки для йогурту в посудомийній машині і відразу після сушіння закриваю їх чистими кришками. в цьому випадку баночки відразу готові до використання.
Йогурт з баночки перемістіть в кухоль або невелику миску. Бажано щоб він був кімнатної температури. У кухоль влийте 50 мл теплого молока і ретельно перемішайте ложкою так, щоб весь йогурт втрутився в молоко без єдиного грудочки. Цей етап в приготуванні дуже важливий, тому що якщо ви відразу переллєте вміст баночки в ємність з молоком, то йогурт може погано втрутитися і в підсумку у вас в кожній баночці продукт на кінцевому етапі приготування може вийде по-різному.
Влийте кухоль з рідким йогуртом в ємність з теплим молоком і перемішайте.
Розлийте отриману молочну масу в попередньо ошпарені окропом баночки.
Закрийте ошпарені кришками.
Помістіть всі баночки в йогуртницю – воду в апарат додавати не потрібно! Йогуртниця буде підтримувати в собі оптимальну температуру нагрівання (зазвичай 38-40 градусів), при якій йогурт буде готуватися. Увімкніть таймер йогуртниці на 6-8 годин.
Не бійтеся коригувати час приготування дослідним шляхом. Вивчіть інструкцію до вашої йогуртниці і час приготування беріть звідти. Також варто знати, що для різних видів закваски час може відрізнятися. У разі приготування із застосуванням готового йогурту, як в цьому випадку, час теж слід зменшити.
По закінченню зазначеного часу вийміть йогурт з апарату і помістіть на холод бажано на 4-6 годин – він стане більш густим і щільним. Подавайте домашній йогурт з яблуками або грушами – він ідеально підкреслює їх солодкуватий присмак.
Порада:
- Ви можете приготувати йогурт в банку, якщо не маєте йогуртниці.
- Якщо для приготування використовується спеціальна закваска, залиште баночку йогурту для приготування наступної порції.
- Для приготування використовуйте тільки звичайний йогурт без добавок і наповнювачів. Сиропи, варення і фрукти з ягодами додавайте в готовий продукт.